Skocz do zawartości

Jednak znikają numery silnika !!!!


abc

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie ITS pod patronatem jest informacja Ministerstwa Infrastruktury,tylko czy to jest prywatne ministerstwo ITS-u, czy pozostali też mają prawo być informowani.

My też prowadzimy urzędowe stacje kontroli w III RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 300
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    31

  • Norbert Jezierski

    30

  • Psuj

    21

  • Piotr Barczuk

    21

marek napisał/a:

Urząd celny załatwił bez problemu

 

Co załatwił ? Przecież dziś - wczoraj - przedwczoraj .... - numery silnika jeszcze obowiązywały.

A może oni działają wg innego kalendarza ?

Celnemu wystarcza badanie z zapisem "skorodowany". Przecież klient nie dostanie dowodu czasowego przed załatwieniem celnego...

Ale na szczęście to już za nami, ja wpisuję "- - -" i jest luzik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dokument podpisany przez P. Bogdanowicza i ;

- nie będzie obowiązku, przeprowadzania identyfikacji na podstawie numeru silnika ( porównywanie z dowodem), wypełniania rubryki w rejestrze i innych dokumentach związanych z badaniami i rejestracją pojazdów.

Szkoda, że ten dokument tak długo idzie przez STAROSTWA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[scroll]Zazdroszczę tym którzy nie muszą odczytywać i pisać nr silnika. Poranna rozmowa z WK w Kościanie rozwiała moje wątpliwości, numer ma być do czasu wprowadzenia przepisów wykonawczych. Jedynie przy pierwszym z zagranicy jeśli brak lub nieczytelny można nie pisać i WK nie będzie kierować na nabicie. Być może pismo z Ministerstwa Infrastruktury jeszcze nie doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zielonej Górze znkają numery silnika. Mam ksero pisemka z MI odnośnie tych numerów niestety bede miał możliwość zamieścić to dopiero w poniedziałek.

Ale cytuje"W zakresie przepisów rozporządzenia MI z dnia 16-12-2003r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach NIE BĘDZIE OBOWIĄZKU:

- przeprowadzania identyfikacji pojazdów na podstawie numeru silnika (porównanie z wpisem w DR) zgodnie z wykazem czynności kontrolnych oraz metod i kryteriów oceny stanu tehcnicznego pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego a BRAK numeru silnika nie będzie przesłanką do negatywnego wyniku badania

- wypełniania zgodnie z załącznikiem nr 7 do rozporz. pozycji 'numer silnika' w rejestrze jak i w DIPIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy pisemko z WK cytat "Do obecnej chwili Ministerstwo Infrastruktury nie wprowadziło zmian do systemu POJAZD i nadal warunkiem koniecznym do zarejestrowania pojazdu jest podanie numeru silnika."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak w tym wariatkowie rzadzą informatycy a nie przepisy. A jak do jasnej cholery rejestrowali samochody z odstępstwem od warunków wydanym przez Ministerstwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukazało sie pismo M.Inf. TD4-5211-62/05 datowane na 18.10.2005, które w jakiś sposób, choć jak zawsze nie do końcoa i ja zawsze za późno, tłumaczy zawiłości zaistniałej sytuacji. jest dostępne w necie ake jest zakodowane. Można je uzyskać ze starostw bo na ich adres było wysyłane.

Pozdrawiam, AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie art.6 wspomnianej ustawy mówi wyrażnie, że dotychczasowe przepisy wykonawcze zachowują nadal swoja ważność nie dłużej jednak niż 12 mcy od daty wejścia w życie Dz.U. nr 180 poz 1497 z dnia 20.09.2005 r. - zmiana do prawa o ruchu drogowym.

Więc na dobrą sprawę nadal obowiazują nas wszystkie dotychczasowe wymagania dotyczące numerów silnika.

Wiem, że to bzdura ale w końcu w Polsce przyszło nam żyć.

Moim zdaniem pismo wyjaśniające Pana Bogdanowicza choć sensowne niczego nie zmienia.

 

Chciałbym się mylić w swojej ocenie....

 

Jeśli jednak mam rację to co w przypadku pierwszego przeglądu pojazdu sprowadzonego z zagranicy? Czy brak numeru lub numer skorodowany powodować powinien niedopuszczenie pojazdu do ruchu?!?!?!! :?:

 

A tak juz na marginesie - był czas przywyknąc przecież :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo filozujesz :D . Nie ma co się przejmować, ja nie piszę nr. nigdzie. Ale miałem lepszy numer. 20 zadzwoniłem do sąsiedniego starostwa z zapytaniem jak oni podchodzą do numerów silnika, no bo sie w końcu zmieniają przepisy. I wiecie jaką uzyskałem odpowiedź? Cytuję " to zmieniają sie jakieś przepisy???". Normalnie :shock: a zaraz potem :lol: . Rozbroili mnie zupełnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj pewnie masz rację

Zawsze lubię czytać i interpretować zapisy wprost, choć często niesie to ze sobą rozstój nerwowy :D

 

A tak na marginesie to z tego co widzę to co starostw to inne podejście do tematu

 

Miłego weekendu wszystkim diagnostom i nie tylko życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo filozujesz :D . Nie ma co się przejmować, ja nie piszę nr. nigdzie. Ale miałem lepszy numer. 20 zadzwoniłem do sąsiedniego starostwa z zapytaniem jak oni podchodzą do numerów silnika, no bo sie w końcu zmieniają przepisy. I wiecie jaką uzyskałem odpowiedź? Cytuję " to zmieniają sie jakieś przepisy???". Normalnie :shock: a zaraz potem :lol: . Rozbroili mnie zupełnie...

 

 

 

 

:shock: U mnie było dokładnie tak samo. Zadzwoniłem do swojego WK musiałem tłumaczyć jak i co. A póżniej długa cisza w słuchawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pracuje w waszych WK hydrałlicy :?::?::?: u nas nie piszemy numerów silników, zostawiamy puste miejsce decyzja WK

 

 

Gdyby"Polski Hydraulik- który miał podbić połowe Europy" pracował w naszym WK to może byłby porządek, ale pracują URZĘDASY Z PRL-u. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.