Skocz do zawartości

Jednak znikają numery silnika !!!!


abc

Rekomendowane odpowiedzi

"W załączeniu przesyłamy Państwu wyciąg z ustawy „O zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz

niektórych innych ustaw” – konkretnie art. 3 i przepisy końcowe. Przypominamy, że przepisy ustawy

obowiązują od 21 października br. i od tej daty we wszystkich dokumentach i programach nie

wpisujemy numeru silnika. Jeżeli Ministerstwo Infrastruktury nie zdąży znowelizować odpowiedniego

rozporządzenia to według posiadanych informacji stosowne pismo dotrze do Starostw, a za naszym

pośrednictwem także do stacji."

jest to cytat z pisma któer przesłała nam PISKP.-J jak wynika z pisma nigdzie nie wpisujemy numeru silnika po 21.10.2005.

 

ps-jezeli ktos na długość kanału( chodzi o 12m ) otrzymał nie spełnienie warunków-powinien wystąpć z pismem do dyrektora TDT o zweryfikowanie decyzji i wydanie nowego poswiadczenia z wynikiem pozytywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 300
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    31

  • Norbert Jezierski

    30

  • Psuj

    21

  • Piotr Barczuk

    21

Berecik i tu się z Tobą zgadzam ;)

a prawdę powiedziawszy to zastanawiam się nad tą dyskusją

w PRD nr silnika znika /od 21.10.05 nie jest to cecha identyfikacyjna i nie gromadzi sie danych dot. nr silnika w CEPiK/

z drugiej strony czynności na SKP są określone w rozporządzeniu MI i zawsze tam były - ustawa nie zajmuje sie takimi "bzdetami" :lol:

jest też zapis mówiący że przepisy wykonawcze zachowują ważność do czasu ukazaniua się nowych

 

podsumowanie

 

:?::?::?:

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps-jezeli ktos na długość kanału( chodzi o 12m ) otrzymał nie spełnienie warunków-powinien wystąpć z pismem do dyrektora TDT o zweryfikowanie decyzji i wydanie nowego poswiadczenia z wynikiem pozytywnym.

 

szkoda że dopiero teraz -my mamy po modermizacji 19 m /kosztowało troche/ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzidek nie wszystko stracone / poniesione koszty bedą procentować /

nowy projekt rozporządzenia mówi o kanale długości chyba 18 m i to dla każdego kto chce robić ciężarowe

dając czas na przeróbki do 2010 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gromadzi sie danych dot. nr silnika w CEPiK/

CEPiK twierdzi, że będzie wymagał pola numer_silnika :D

 

abc, w wielkim skrócie mówiąc - zgadzam się z Twoją interpretacją.

Moje stanowisko jest takie: za niezgodność numeru silnika nie dajemy negatywa, ale skoro Dz.U.227 zachowuje swoją ważność - nic się nie zmienia ... Jest rubryka w rejstrze - trzeba ją wypełnić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu (POWIAT) - wg moich NIEOFICJALNYCH informacji - od wejścia ustawy w życie NIC SIĘ NIE ZMIENIA (tyle, że nie dajemy negatywów za niezgodność) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEPiK twierdzi, że będzie wymagał pola numer_silnika

a to ciekawe

skšd te nr wezmš jeli Starosta nie będzie ich posiadał :lol:

 

3) w art. 80b w ust. 1:

a) w pkt 1 uchyla się lit. e,

 

i nie bedzie wprowadzał do ewidencji :mrgreen:

 

Chyba CEPiK - MSWiA samo nie panyje nad tym co robi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie, do abc: wyjaśniałem w wczesniejszych postach , rozporządzenie jzko akt wykonawczy nie może być sprzeczny z Ustawą, faktycznie rozporzadzenie obowiązuje do czasu ukazania się nowego ale nie w zakresie idetyfikacji nr silnika - Ustawa od 21.10 znosi nr silnika jao cechę idetyfikacyjną,

bez nadgorliwiości , przy idetyfkacji pojazdu podczas badania nr silnika nas nie interesuje bo co niektórzy w wczesniejszych postach chcą zatrzymywac dowody bądz dawać negatywa - spokojnie ,trzymac się tego co jest zapisane

 

fajny dzionek dziś mamay, miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa od 21.10 znosi nr silnika jao cechę idetyfikacyjną,

Znosi - i co z tego ? Numer rejestracyjny nie jest cechą identyfikacyjną i trzeba go wpisywać i do rejestru, i do zaświadczeń. Gdzie tu sprzeczność z ustawą ? Sorry, ale ja tu niezgodności nie widzę ... Mało tego - ja tu nie mam ŻADNYCH wątpliwości ...

Jest wyraźny zaspis o zachowaniu ważności rozporządzeń dotychczasowych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również w ustawie prawo o ruchu drog.nie występuje tabliczka znamionowa jako cecha identyfikacyjna ,a zgodnie z przepisami wykonawczymi musimy sprawdzać tabliczki znamionowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również w ustawie prawo o ruchu drog.nie występuje tabliczka znamionowa jako cecha identyfikacyjna ,a zgodnie z przepisami wykonawczymi musimy sprawdzać tabliczki znamionowe.

 

Tylko, że do tego masz 227 załącznik 1 w punkcie identyfikacja pojazdu itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kayaba2

 

masz rację roporządzenie nie może być sprzeczne z ustawą i w związku z tym nie ma mowy o negatywach za niezgdne nr czy też ich brak

jednakże nr silnika nie znikaja z pozostałych czynności na SKP dz.u. 227 do czasu zmiany rozporzadzeń

 

pozdrawiam

 

i czekam na MI - zmianę rozporządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisemne potwierdzenie z wk to niezły pomysł.Niech oni się pod tym faktem podpiszą.

Bo ja po tym co czytem teraz jastem bardziej zielony niż byłem.Ale pismo z wk odnośnie nr silnika to jest chyba to co każdy z nas powinien mieć w szufladzie, jako podkładkę.Miłaj pracy(coraz gorzej mi się to pisze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert napisal:

W Poznaniu (POWIAT) - wg moich NIEOFICJALNYCH informacji - od wejścia ustawy w życie NIC SIĘ NIE ZMIENIA (tyle, że nie dajemy negatywów za niezgodność) ...

Wlasnie rozmawialem z Pania ze Starostwa Powiatowego w P-niu - goraca informacja nie wpisujemy do rejestru, ani w zas. z btp numerow silnika. W pozniejszym terminie potwierdzenie pisemne. Jest to info z Mikolajek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko

w dniu 12.10.2005 wkonałem badanie przed pierwszą rejestracją, gość dostał negat

miedzy innymi za skorodowane pole numerowe, udał sie do WK, miła pani kierownik poradziła aby wrócił na powtórne badanie 22.10.2005, czy zgodnie z prawem przyczyny wyniku negatywnego badania wykonanego w dniu przed wejściem w życie ustawy ustały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , robisz badanie poprawkowe , i w dniu badania nr sil juz nie obowiązuje czyli go nie wpisujesz do zaswiadczenia , gdyby miał nadany nr z urzędu ,nawet nabity to i tak od 21 nie mozesz go wpisać[ na logokę ]

 

[ Dodano: 20-10-2005, 17:14 ]

ciekawi mnie jak załatwił UC bez numeru silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.