Skocz do zawartości

Jednak znikają numery silnika !!!!


abc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 300
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    31

  • Norbert Jezierski

    30

  • Psuj

    21

  • Piotr Barczuk

    21

Do "jaki"

Chciałbym zauważyć że numery silnika nie tylko nas interesują,na stację przyjezdżają rózni ludzie "właściciele komisów,indywidualni lawciarze" i słyszę co nieco na ten temat.

Dopiero zaczną się przewały,wspomnisz moje słowo :D I przy browarku kiedyś się posmiejemy i powspominamy jak dobrze było ręce ugrzać szukając numeru :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie jak pisałes ten post to własnie był klient sie pytać czy jeszcze obowiazują numery silnika,bo ma coś do zrobienia przy motocyklu-pytam jaka marka-WSK,ciągnąć go dalej za język,powiedział że ma inny silnik do włożenia ale nie ma papierów i poczeka te 2 tygodnie.Jak mu powiedziałem że numery nie bedą się zgadzały,to on coś wymyśli.Przepis jeszcze nie obowiązuje a ludzie juz kombinują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na alu nie ma rumeru , na silniku jest i do tej pory trzeba było go przekuć , żeby pasował z dowodem , wymagało to trochę umiejętności i narzędzi , czasu a teraz nie będzie potrzeby tego robić , i interes rozkwitnie zobaczycie czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to jakas paranoja.A co Nas diagnostow to obchodziło będzie????

Bo bedziesz sie tylko wkur...ł,jak zobaczysz inne numery silnika albo nie zobaczysz ich w cale a rok wczesniej były w idealnym stanie,i klient bedzie ci sie śmiał w twarz,ja tez uwazam że to jakas paranoja ale taka jest prawda i musimy z tym życ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to tylko PRACa ! Nie warto się podniecać !

" święte słowa"- według mnie to klient do 126 -może wstawić silnik od czołgu

nie interesuja nas numery i tyle.wymieni silnik zmieni się masa samochdu-waga nie jest obowiązkowa-też nas nie dotyczy-jesteśmy tylko diagnostami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgadzam Jesteśmy AŻ diagnostami i musimy sobie zdawac sprawę z wymiany silnika z mocy 54KW na 154KW(tylko przykład).Precież to "torpeda".I w razie nieszczęśliwego wypadku to biegly powie"To Pan diagnosta jako fachowiec nie widział tak dużej zmiany mocy silnika(ew.pojemności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgadzam Jesteśmy AŻ diagnostami i musimy sobie zdawac sprawę z wymiany silnika z mocy 54KW na 154KW

 

Przejaskrawiłem temat,ale wymiana silnika z 1,0 1.1 na 1.2 lub na 1.4 w danym modelu .bez odczytania numeru a co za tym idzie i typu jest niemożliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostełem pismo z ITS"Jednocześnie informujemy,że zgodnie z art.3 pkt 1,2,3ustawy z dn. 29 lipca 2005 o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw(Dz. U nr 180 z dnia 20 września 2005 poz 11334) z dniem 21 pazdziernika z ustawy Prawo o ruchu drogowym zostały wykreślone zapisy dotyczące wymogu posiadanie cechy idantyfikacyjnej-numer silnika".I to dostałem.Natomiast nasz P. inspektor dodał że w zaświadczeniu np. przy wymianie dow. rej. w pozycji nr. sil. stawiamy "xxxxxx".Tyle z mojej strony wiem.Miłej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem pismo od naczelnika WK, że mam odczytywać ale bez konsekwencji, czyli skorodowany, brak, czy niezgodny (z zachowaniem mocy i pojemności) i wynik pozytywny. W rubryce będę pisał nie dotyczy a w adnotacjach wpiszę numer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem pismo od naczelnika WK, że mam odczytywać ale bez konsekwencji, czyli skorodowany, brak, czy niezgodny (z zachowaniem mocy i pojemności) i wynik pozytywny.

Pod tym się podpisuję "obiema ręcami" :D

 

W rubryce będę pisał nie dotyczy a w adnotacjach wpiszę numer...

A pod tym nie :-(

Numer rejestracyjny też nie jest cechą identyfikacyjną, a wpisujesz go w rubrykę do tego przeznaczoną - a nie w uwagach - prawda ?

 

Dla mnie ta ustawa - jej wprowadzenie - to jest jedno wielkie nieporozumienie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nasz P. inspektor dodał że w zaświadczeniu np. przy wymianie dow. rej. w pozycji nr. sil. stawiamy "xxxxxx"

Jaka czy wspominał , iż dotyczy to wszystkich wystawianych zaświadczań? Czy wspominał coś o pierwszej rej. z zagranicy? Czy ten inspektor to Pan R.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przepis o nie wpisywaniu cech identyfikacyjnych silnika to moim zdaniem,

woda na młyn dla złodziei samochodów.Do chwili obecnej klient posiadający nowy

dowód rejestracyjny pojazdu, w którym brak było adnotacji z numerem silnika,

mógł sobie zamontować silnik od kosiarki spalinowej i przyjechać na stacje kontroli

do przeglądu.Trochę tu przesadziłem z tą kosiarką ale do końca nie wiadomo było

czy odcztany numer silnika jest faktycznie tym który widnieje w zapisie wydziału komunikacji.Jak to mówił ZULU GULA Polska to dziwna kraj.[shadow=darkred][/shadow]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.