Skocz do zawartości

z 4 na 5 miejsc


SkpChoszczno

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd Renault Clio z 2006 przerobiono na osobowy ale nie zmieniono ilości miejsc, jest 4, bo właściciel zapomniał zamontować pas na środku tylnej kanapy i tak pozostało. Teraz nowy właściciel chce mieć 5 miejsc. Za miesiąc przyjedzie na badanie okresowe. Czy robicie też bad. Okresowe + Dodatkowe po zmianach i kasujecie 98 + 82 + 63 (bo z gazem) a o "L" nie wspomnę. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • mirek.g

    10

  • Regan55

    9

  • rurek777

    7

  • Psuj

    5

Top Posters In This Topic

. Czy robicie też bad. Okresowe + Dodatkowe po zmianach i kasujecie 98 + 82 + 63 (bo z gazem) a o "L" nie wspomnę. ?

Tylko i wyłącznie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak do tej pory nikt nie uzasadnił dlaczego mamy wykonać badanie poj. który uczestniczył

w wypadku, :( jeśli w nim nie uczestniczył, :( a jeszcze skasować 94 zł. może w dz. ust. jest

pomyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robicie też bad. Okresowe + Dodatkowe po zmianach i

 

Robimy badanie tylko i wyłącznie DODATKOWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (nie ustalamy terminu btp)

 

Kasujemy za zakres okresowego (98+63) i za dodatkowe (82)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy badania DODATKOWE po zmianach. Badanie to zawiera zakres okresowego, ale nie jest badaniem okresowym. Nie zmienia terminu nbtp chyba, że jest on sprzeczny z ustawą (np przeróbka busa na autobus = skrócenie terminu do pół roku).

Kasujemy natomiast jak za zakres okresowego i za dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie to zawiera zakres okresowego, ale nie jest badaniem okresowym

No juz paniał...Ale jak klientowi pozostał 1 m-c do następnego OBT....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ale jak klientowi pozostał 1 m-c do następnego OBT

 

To klient ustnie lub pisemnie wnioskuje o badanie okresowe i robisz jednocześnie okresowe i dodatkowe, ustalasz tnb, ale za okresowe kasujesz tylko raz (czyli cena się nie zmienia)

 

Ja zawsze sprawdzam ile jest ważne okresowe i pytam się czy od razu robimy. W uwagach robię zapis "Badanie okresowe wykonano na wniosek klienta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze sprawdzam ile jest ważne okresowe i pytam się czy od razu robimy

No i oto własnie mi biegało....

W uwagach robię zapis "Badanie okresowe wykonano na wniosek klienta"

Nadgorliwy..... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy badanie tylko i wyłącznie DODATKOWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (nie ustalamy terminu btp)

a na wniosek klienta o bad. okresowe ustalamy termin

i nie pytaj mnie dlaczego bo ja też jestem chory :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd Renault Clio z 2006 przerobiono na osobowy ale nie zmieniono ilości miejsc, jest 4, bo właściciel zapomniał zamontować pas na środku tylnej kanapy i tak pozostało. Teraz nowy właściciel chce mieć 5 miejsc. Za miesiąc przyjedzie na badanie okresowe. Czy robicie też bad. Okresowe + Dodatkowe po zmianach i kasujecie 98 + 82 + 63 (bo z gazem) a o "L" nie wspomnę. ?

 

Halo, nie ma tutaj wzmianki o kolizji, coś mi tutaj nie gra, jaka kolizja, jakie 94 zł ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaniem na pytanie,robisz zakres okresowego,czyli wszystko chociaż np.dołożył jedno miejsce siedzące.Jest w zakresie tego badania badanie również specjalistyczne za 94 zł i tyle.Koledzy nie wiem skąd ta niechęć,są dwie wykładnie ITS ,TDT i jeszcze mało.Rozumiem gdyby był spór aby brać mniejszą opłatę niż należna to OKI,ale odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można robić badanie i pobierac za to kasę gdy nie było wypadku czy kolizji .ani ITS aniTDT. nie wytknie panom z warszawy żę jest błąd tylko tworzy jakieś wykładnie.

na jednym ze szkoleń pan Grzegorz W z Krakowa powiedział że jako człowiek nie zgadza się

z tym że w przypadku zatrzymanego dowodu za pękniętą szybę trzeba sprawdzić amory i za

to skasowac ale jako urzędnik będzie od diagnostów tego wymagał surowo i karał w razie czego , bo tak jest napisane w dz. ust. i teraz pytanie co by było gdyby w dz. ust. było by napisane h....j i drugie pytanie czy urzędnik to człowiek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.