Skocz do zawartości

Opłata za badanie TAXI


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż tu można odpowiedzieć sensownego, jak tylko ciśnie się jedno: "różnie".

Nie jestem za rozdzielaniem badań. Na teraz trudno zgadnąć co wymyślą cepikowi specjaliści od słowników i rodzajów badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    22

  • k.o.zak

    19

  • cezary

    15

  • JANUSZ60

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

dobrze albo niedobrze kto to wie, ja robię takie na jednym, tylko jako rodzaj badania wpisuję samo okresowe a w uwagach w zaświadczeniu wpisuję o spełnieniu warunków dodatkowych, ale o tym to już było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze albo niedobrze kto to wie, ja robię takie na jednym, tylko jako rodzaj badania wpisuję samo okresowe a w uwagach w zaświadczeniu wpisuję o spełnieniu warunków dodatkowych, ale o tym to już było :D

Też tak robię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co robicie z kasą w wysokości czterdzieści dwa złote?

a co to za pytanie :evil:, przecież jak wpiszesz do rejestru pozycje z cennika to one automatycznie są przenoszone do faktury lub paragonu :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim programie. U mnie, na przykład odptaszkowanie kwoty za TAXI automatycznie to do rachunku dodaje oraz dopisuje do zaświadczenia/rejestru [dodatkowe] badanie.

No, przynajmniej taki stan rzeczy przed 13 listopada był jeszcze obecny.

A wyżej była opisana ciut inna technika. Patrz post Mirka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paprock- masz taki "zielony plusik" po lewej stronie przy PAR/FV. Do rachunku wszystko możesz dodać sam.Tak jak przy ponownym sprawdzeniu usterek, ale ja również do okresowego dodaje dodatkowe i z automatu wyskakuje suma na rachunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ADR i BUS 100 bym polemizował . w zaświadczeniu ADR trzeba podać termin okresowego . Co ,jesli przyjedzie 1 dzien po okresowym ? jaki termin wtedy wpiszesz skoro nowego okresowego jeszcze nie zrobiłeś a poprzednie wygasło wczoraj ? . BUS100 analogicznie. z L , Taxi mogę sie zgodzić . w przypadku Zk zawsze okresowe po zmianach , wg nowego rodzaju - typu pojazdu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze rozbijam na dwa. Jako pierwsze robię DODATKOWE. Tak nas szkolił P. Karpiński z ITS. TAXI, L, uprzywilejowane, ADR, 100.

- a po wykonaniu tego pierwszego dodatkowego mogę w pis... pojechać sobie i za trzy tygodnie wrócić na okresowe? Jaki sens ma takie dzielenie? Skąd taka teoria, że wpisy w rejestrze dotyczące jednego i tego samego pojazdu muszą występować po sobie, w dodatku z tezą, że jako pierwsze należy wykonać dodatkowe?

 

w zaświadczeniu ADR trzeba podać termin okresowego . Co ,jesli przyjedzie 1 dzien po okresowym ? jaki termin wtedy wpiszesz skoro nowego okresowego jeszcze nie zrobiłeś a poprzednie wygasło wczoraj ? . BUS100 analogicznie.

- a co stoi na przeszkodzie wpisać terminy 'wygaszone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Co ,jesli przyjedzie 1 dzien po okresowym ?

I jeszcze ma nie ważne badania na zbiornik pewnie. W tym przypadku badanie ADR-N. A jak ADR - N to nie przystępujesz do OBT lub tak samo N. Obecnie parę lat pracuję na PSKP i nie wiem czy są jeszcze badania pośrednie zbiorników przez TDT, bo z tym było zawsze zamieszanie, że badanie ADR było do badania pośredniego, a BO na rok. Następnie po badaniu pośrednim zbiornika samo ADR do daty ważności OBT. Z tego co zauważyłem teraz chyba coś się zmieniło w zaświadczeniu ADR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a co stoi na przeszkodzie wpisać terminy 'wygaszone?

 

nic . spróbuj takie zaświadczenie dać do TDTu po przedłużenie świadectwa dopuszczenia . szybko wróci na poprawkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.