Skocz do zawartości

Zmiana z samochodu ciężarowego na osobowy bez kratki. PILNE!


ADHD 13

Rekomendowane odpowiedzi

Samo ustalenie danych finansowo mi się podoba, natomiast jest jeszcze jedna różnica między ciężarowym a osobowym................

Wskaźnik Skutecznośći Hamowania dla osobówki to 50% a dla ciężarówki to 45%, a przy ustaleniu danych tego nie USTALĘ :D

Może samo okresowe i stwierdzenie w uwagach że odpowiada warunkom auta osobowego????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj badania jest dodatkowe,natomiast zakres jak koledzy piszą wyżej i to jest ta różnica

I o to własnie mi chodziło :)

 

Przerabiała to ostatnio moja siostra i ja telefonicznie z diagnostą :evil: . Kupiła nowe auto (z salonu) jako ciężarowe ale że jej nie potrzebne jest takie i było na 4 osoby chciała zrobić od razu osobowe wobec tego po zarejestrowaniu jako ciężarowe udała się do OSKP żeby wykonać zmianę konstrukcyjną i jak do tej pory wszystko :ok Podczas badania Pan diagnosta poinformował ją że teraz dostanie OBT na dwa lata bo nie może dopełniać do trzech lat :D i zaczęły sie telefony siostra do mnie o co chodzi ja do diagnosty co on robi, a on spokojnie no przecież robię okresowe+dodatkowe to określam TNBT. Podałem mu odpowiednie paragrafy i tłumaczę że robi tylko czynności badania okresowego i dodatkowe po zmianie konstrukcji a on dalej swoje i powiedział że dzwonił do WK i tak mu powiedzieli. To i ja zadzwoniłem do tego WK rozmawiałem nawet z tym samym Panem co diagnosta i Pan w WK podtrzymał moje stanowisko wobec tego jeszcze raz tel. do diagnosty i mówię zostaw termin OBT wpisz wg.dow.rej. a on że nie może bo przecież robi badanie okresowe+dodatkowe :];D;D;D i jak mantrę że on tylko dwa lata, wk.....łem się niemiłosiernie i kazałem siostrze wyjechać z tej SKP (nie zaczeli jeszcze badania). Pojechała na inną i tam diagnosta już nie miał takich dylematów ::D .

 

I co ciekawe ten pierwszy nie chciał zaświadczenia z warsztatu o zmianach :shock:

 

p.s. I jeszcze jedno pytanie do bardziej biegłych w tej kwestii jak to możliwe żeby ten sam nowy samochód posiadał dwa wyciągi ze ŚH jeden na ciężarowy a drugi na osobowy ::D:mrgreen::mrgreen: toż to przecież czyste przegięcie ze strony importera czy tam dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ciekawe ten pierwszy nie chciał zaświadczenia z warsztatu o zmianach

 

To akurat mnie nie dziwi, bo zaswiadczenie to jest potrzebne w WK a nie diagnoście.

 

jak to możliwe żeby ten sam nowy samochód posiadał dwa wyciągi ze ŚH jeden na ciężarowy a drugi na osobowy

 

Czego nie robi się dla marketingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie do bardziej biegłych w tej kwestii jak to możliwe żeby ten sam nowy samochód posiadał dwa wyciągi ze ŚH jeden na ciężarowy a drugi na osobowy

 

Dziwny z Ciebie człowiek. Zadajesz pytanie, a przecież znasz odpowiedź, bo sam jej udzielasz w następnym zdaniu:

 

toż to przecież czyste przegięcie ze strony importera czy tam dealera

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. I jeszcze jedno pytanie do bardziej biegłych w tej kwestii jak to możliwe żeby ten sam nowy samochód posiadał dwa wyciągi ze ŚH jeden na ciężarowy a drugi na osobowy ::D:mrgreen: :mrgreen: toż to przecież czyste przegięcie ze strony importera czy tam dealera.

Już kiedyś pisałem że z tego powodu był dym w ITS i poleciał jeden człowiek który poszedł pracować do TDT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny z Ciebie człowiek. Zadajesz pytanie, a przecież znasz odpowiedź, bo sam jej udzielasz w następnym zdaniu

 

Dziwnie to wygląda jak idziesz do WK z dwoma wyciągami (np. niekumaty gość co kupił nowe auto ). Pokazujesz papiery wyciągi ze ŚH na osobowy i ciężarowy i ...... jak pracownik WK będzie kumaty, i będzie mu się chciało to chyba może trochę smrodu zrobić sprzedawcy "takich aut" :evil: W takim razie albo Ci sprzedawcy są tak głupi i dają dwa wyciągi ze ŚH a przecież KP jest na jeden rodzaj pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mylmy homologacji wielostopniowych, gdzie kilka dokumentów ma prawo istnieć, od sytuacji, gdzie na już dopuszczony do ruchu pojazd po iluś tam latach wystawia się "inne" dokumenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to o niczym nie świadczy akurat. Nie zawsze jest tak, że podstawą do dalszej kompletacji jest pojazd niekompletny. Czasami bazą do takiej czy innej przebudowy jest pojazd kompletny. Np. karetka przerabiana z busa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blakop chyba nie łapiesz tematu więc napiszę w wielkim uproszczeniu.

Stoi sobie w salonie autko osobowe ,przychodzi klient i chce takie autko ale ciężarowe a dealer wyjmuje z szuflady homo na ciężarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy tych nowych homologacjach to chyba po prostu możliwe (nie ma już wymogu przegrody) - więc dlatego mają podwójne homo... Chodzi mi o homologacje z serii e... 2007...

Natomiast przy starszych pojazdach to cóż - każdy pierwotnie miał homo na osobowe, a dopiero po dołożeniu kratki dostawał drugie homo na ciężarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o homologacje z serii e... 2007...

Trzeba było tak od razu :D ,bo już chciałem napisać że my o zupie........ :D

Oczywiście że chodziło o te starsze,jeszcze w tamtym roku znalazłem info w necie na temat kontroli w ITS ale teraz już nie mogę tego odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi sobie w salonie autko osobowe ,przychodzi klient i chce takie autko ale ciężarowe a dealer wyjmuje z szuflady homo na ciężarowe.

 

No dobra a karty pojazdu też ma 2 sztuki :lol: tak jak i homologacje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a karty pojazdu też ma 2 sztuki :lol: tak jak i homologacje :P

Z kartą to nie wiem czy były dwie czy też wypisywali kiedy klient już wiedział co chce,czy zmieniali na nową.

Może ktoś wie w którym momencie jest wystawiana karta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jak auto stoi u dealera to już KP zazwyczaj posiada.

 

Zgadza się. To importer / przedstawicielstwo danej marki w Polsce występuje o KP. Tak musi to działać ponieważ aby dealerzy nie musieli wykładać gotówki na samochody które mają na stanie, oddają KP w zastaw instytucjom które finansują im te auta. Dealer dostaje KP dopiero w momencie gdy ma pewność że auto sprzedał - do tego czasu to bank trzyma na niej łapę. Tak to działa w tej branży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie chodzi o to że dealer nie kupuje samochodów które ma na stanie za gotówkę, tylko "dostaje" je od importera / przedstawiciela. Fizycznie musi za nie zapłacić dopiero jak je sprzeda. Ale importer nie ma nie wiadomo ile gotówki żeby finansować 90% pojazdów stojących w salonach, więc idzie do banku po kredyt. Żeby go dostać daje w zastaw KP. Inaczej kredyt jest liczony jako niezabezpieczony i jest dużo droższy. A tak KP leży w depozycie w banku, dealer może mieć X samochodów na placu i nie potrzebuje na to kapitału w milionach, dealerzy są zadowoleni ze współpracy z importerem a bank zarabia na odsetkach od bardzo bezpiecznego kredytu (KP nowego pojazdu w depozycie).

Przy okazji - zazwyczaj depozyt taki znajduje się w salonie i ma do niego dostęp pracownik banku który na codzień sprzedaje w tymże salonie kredyty samochodowe :)

 

sorry za off-topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.