Skocz do zawartości

Przełożenie zbiornika LPG


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się - kolega poszedł do prokuratury bez adwokata, bo jak większość z nas uznał sprawę za zbyt oczywistą. Obecnie adwokata już ma, ale opinie warto zebrać.

Bardzo dziękuję wszystkim za wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • Psuj

    10

  • ketiw38

    9

  • blakop

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mogę się tylko domyślać, że podczas badania zbiornika w TDT na odwrocie pozostają puste rubryki, które później są wypełniane przez zakład montujący instalację, zwłaszcza, iż wszystkie dane instalacji wpisane są długopisem,,,

 

Coś mi tu śmierdzi wielką podróbą takiego TDT, wszystkie które miałem w swoich łapskach na drugiej stronie miały dane ale właśnie tegoż zbiornika a nie homologację instalacji, którą wydaje firma dokonująca montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie które miałem w swoich łapskach na drugiej stronie miały dane ale właśnie tegoż zbiornika a nie homologację instalacji

 

Mi też sie tak wydaje. Homologacja faktycznie jest wypisywana długopisem ale z tego co sie spotyka to jest na osobnym druku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu śmierdzi wielką podróbą takiego TDT

A ja uważam, że wszystko jest legalne (dane na zbiorniku są zgodne ) dokument ten prawdopodobnie otrzymuje firma montażowa wraz ze zbiornikiem a resztę wypełnia w zależności do jakiej instalacji zbiornik ten trafi ,,,

U mnie oprócz oddzielnego dokumentu A-4 z TDT oraz protokołu na twardym kartoniku to trzecie równie popularne rozwiązanie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu trafił się zbiornik STAKO z kwitem podpisanym przez jakiegoś dyrektora do spraw technicznych zamiast przez inspektora TDT i z zapisem "Potwierdzamy że protokół TDT..." Zbiornik w aucie od 3 lat, 3 badania podbite przez jednego diagnostę i będzie afera bo właściciel pojazdu powiedział, że teraz boi się z tym jeździć i nie odpuści choćby miał do prokuratora iść... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu trafił się zbiornik STAKO z kwitem podpisanym przez jakiegoś dyrektora do spraw technicznych zamiast przez inspektora TDT i z zapisem "Potwierdzamy że protokół TDT..."

Zadna nowośc....Od pewnego czasu moge powiedziec ze trafiam dość często na takie wlasnie"kwity".... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stako zawsze solidne zbiorniki. Pierwsze słyszę może jakie podróby?

 

Zbiorniki solidne , gorzej z papierami :-D

 

Psuj napisał:Dzisiaj znowu trafił się zbiornik STAKO z kwitem podpisanym przez jakiegoś dyrektora do spraw technicznych zamiast przez inspektora TDT i z zapisem "Potwierdzamy że protokół TDT"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki solidne , gorzej z papierami

 

Ja ze Stako jak do tej pory nie miałem większych problemów zawsze był kwit w TDT natomiast z IRENE to już chyba wszyscy przerabiali zbiorniki z badaniem przez UDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że tak jak napisał Psuj, na tych małych biało-niebieskich kartonikach podpisuje się dyrektor z firmy Stako, potwierdzając zgodność z protokołem z TDT, który ta firma przechowuje u siebie. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że tak jak napisał Psuj, na tych małych biało-niebieskich kartonikach podpisuje się dyrektor z firmy Stako, potwierdzając zgodność z protokołem z TDT, który ta firma przechowuje u siebie

 

Dokładnie... wojna była na całego, klient przyjechał ze wsparciem (montażystą od gazu). Oczywiście montażysta i Stako nie widzieli problemu ("niech podbije a my doślemy..."). Sprawa oparła się aż o TDT w Gdańsku.

W każdym razie grzecznie wytłumaczyłem klientowi o co kaman, i odjechał bez żalu. Aczkolwiek na badanie pojedzie chyba tam gdzie ostatnio był...

 

 

Stanowisko TDT było jasne - w Stako mieli wystarczająco dużo czasu na uzupełnienie dokumentacji, a że im się spieszyło i pogonili zbiorniki bez wymaganego dokumentu to ich problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogonili zbiorniki bez wymaganego dokumentu to ich problem...

 

:ok trza być kwardym nie miętkim :) i tej wersji się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest ze zbiornikami IRENE .Poświadczenie podpisał Dyrektor IRENE na podstawie upoważnienia Dyrektora TDT.Wpisana pieczątka inspektora TDT

zgodna z wybitą na zbiorniku.Tylko gdzie jest to upoważnienie Dyrektora TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz inne pytanie.

Czy ważna jest homologacja i wpis w DR pojazdu, który posiada np. zbiornik Irene zbadany przez UDT, a nie przez TDT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ważna jest homologacja i wpis w DR pojazdu, który posiada np. zbiornik Irene zbadany przez UDT, a nie przez TDT?

 

Pytanie przednie odpowiedzi nie znam :D Sądzę że homologacja powinna być ważna bo to jest wyciąg na sposób montażu wystawiony przez zakład który dokonał montażu, a wpis w DR moim zdaniem nie powinien być dokonany bo nie ma poświadczenia TDT'u na zbiornik ale mogę się mylić w swoich wywodach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wpis w DR moim zdaniem nie powinien być dokonany bo nie ma poświadczenia TDT'u na zbiornik

 

A mówiłeś, że sprawdzasz przepisy WK :)

 

Poświadczenie TDT w ogóle nie jest wymagane w WK - nie ma nic wspólnego z procedurą wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiłeś, że sprawdzasz przepisy WK

 

Poświadczenie TDT w ogóle nie jest wymagane w WK - nie ma nic wspólnego z procedurą wpisu.

 

Sprawdzam ale nie zawsze wszystko wiem :) a tu mam mądrzejszych od siebie w temacie rejestracji i zawsze można sie zapytać albo podyskutować. A swoja drogą co jest wymaganie do dokonania wpisu GAZ LPG w DR (tylko wyciąg z homo na montaż i faktura za montaż) a ja zawsze powtarzałem żeby klienci jak jadą dokonać wpisu brali wszystkie papiery od gazu do WK :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiadomo o tym, ale homologacja wydana jest na urządzenie nie dopuszczone do użytkowania.

Równie dobrze takie homologacje można wystawiać na zbiorniki mające tylko nr homologacji i co WK dokonuje wpisu, klient jeździ do pierwszego BT i .... powrót do montażysty. :razz:

W takich przypadkach jednak wskazany byłby powrót do BT zaraz po montażu GAZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko FV i homologacja.

 

No to takie kwiatki wychodzą dopiero na badaniu okresowym pierwszym po zamontowaniu gazu :) ale się ludzie będą wściekać na diagnostów bo czego się czepiają jak WK się nie czepiało po montażu, a i zakłady montujące sobie użyją przy tym :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak wygląda przykładowy dokument "dozoru" na zbiornik w/g IRENE. Potem sami się dziwią, że mają wojnę z TDT.

Irene.thumb.jpg.1c31dae88c34835c1214507bec20f2f7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda przykładowy dokument "dozoru" na zbiornik w/g IRENE.

Powiem Ci, że faktycznie mocny to dokument, jeszcze takiego nie widziałem.

Zadzwoniłbym do TDT, czy znają taki protokół zbiorczy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłbym do TDT, czy znają taki protokół zbiorczy ,,

Z IRENE to chyba znają,ja czekam na taki skan ze STAKO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.