Skocz do zawartości

Zbiornik IRENE


power

Rekomendowane odpowiedzi

stare decyzje tedetu nie miały numeru a były stęplowane numerem inspektota TDT

Też mi się wydaje, że ustawodawca miał to na myśli, ciekawe tylko, że zapis rozporządzenia się zmienił w momencie jak te stare protokoły praktycznie wyszły z użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    24

  • Psuj

    22

  • praktyk

    22

  • Qnick

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

stare decyzje tedetu nie miały numeru a były stęplowane numerem inspektota TDT

Też mi się wydaje, że ustawodawca miał to na myśli, ciekawe tylko, że zapis rozporządzenia się zmienił w momencie jak te stare protokoły praktycznie wyszły z użycia.

 

Dokładnie!

Doprecyzowanie tego przepisu wygląda na dążenie do uporządkowania wszystkich możliwości w których mają zastosowanie dokumenty z TDT.

Dlatego nawet tych decyzji nie brałem pod uwagę jako będących przedmiotem tego przepisu.

Raczej odnosiłem do do zbiorników które nie mają ani protokołu ani decyzji TDT.

 

[ Dodano: 19-11-2011, 18:59 ]

stare decyzje tedetu nie miały numeru a były stęplowane numerem inspektota TDT

Też mi się wydaje, że ustawodawca miał to na myśli, ciekawe tylko, że zapis rozporządzenia się zmienił w momencie jak te stare protokoły praktycznie wyszły z użycia.

 

Dokładnie!

Doprecyzowanie tego przepisu wygląda na dążenie do uporządkowania wszystkich możliwości w których mają zastosowanie dokumenty z TDT.

Dlatego nawet tych decyzji nie brałem pod uwagę jako będących przedmiotem tego przepisu.

Raczej odnosiłem do do zbiorników które nie mają ani protokołu ani decyzji TDT.

 

Akurat trafił się klient z takim poświadczeniem które miały dawniej zbiorniki Irene.

Jest tam badanie dokonane przez zakładową KL i ta wspomniana decyzja dyrektora TDT dopuszczająca zbiornik do eksploatacji.

Więc tak jak przypuszczałem zmiana z DzU 104 jest dokonywana w kontekście sporu z Irene.

DSC05853.thumb.JPG.13c1e5a27738118a4a24dc7f0465d16e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam, ale może mi ktoś wyjaśni bo:

 

"Zgodnie ze zmianą RMInf nr 155 z 2009 przez RMInfr. z DzU 104 poz 604 z 2011r

 

1) w § 6 ust. 6 otrzymuje brzmienie:

„6. W przypadku badania technicznego pojazdu

z zamontowanym urządzeniem technicznym,

o którym mowa w art. 81 ust. 12 ustawy,

uprawniony diagnosta w rejestrze zamieszcza

informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego

do eksploatacji, podając numer i datę

wystawienia protokołu oraz decyzji dopuszczającej

urządzenie do eksploatacji wydanej przez

właściwy organ dozoru technicznego. "

 

i tu nie ma mowy o TDT, czy może to być inny organ Dozoru Technicznego niż TDT? Jaki?

 

"Dla

zbiorników gazu LPG, dla których nie określono"

 

jak to rozumieć ? kto nie określił?

 

"numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej

przez Dyrektora TDT zamieszcza się numer

zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej

przez Dyrektora TDT.”"

 

na podstawie czego umieścić w rejestrze wpis o nr. zbiornika i daty ważności decyzji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwy organ dozoru technicznego. "

 

Jaki to jest właściwy określają szczegółowe przepisy dozorowe - w tym wypadku TDT

 

"Dla

zbiorników gazu LPG, dla których nie określono"

 

jak to rozumieć ? kto nie określił?

 

napisał/a:

albo decyzję dyrektora na zbiornik który ma protokół z badania inny niż z TDT.

 

 

Nie inny niż z TDT' date=' tylko stare decyzje tedetu nie miały numeru a były stęplowane numerem inspektota TDT lub był numer poświadczenia

[/quote']

 

 

no właśnie o to chodzi, że chyba jednak nie do końca wyjaśnione

 

Jak nie jak tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jak przypuszczałem zmiana z DzU 104 jest dokonywana w kontekście sporu z Irene.

 

Na pewno nie bo STAKO też miało takie decyzje. I nie jest to nic niezwykłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w § 6 ust. 6 otrzymuje brzmienie:

„6. W przypadku badania technicznego pojazdu

z zamontowanym urządzeniem technicznym,

o którym mowa w art. 81 ust. 12 ustawy,

uprawniony diagnosta w rejestrze zamieszcza

informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego

do eksploatacji, podając numer i datę

wystawienia protokołu oraz decyzji dopuszczającej

urządzenie do eksploatacji wydanej przez

właściwy organ dozoru technicznego. "

 

i tu nie ma mowy o TDT, czy może to być inny organ Dozoru Technicznego niż TDT? Jaki?

Tu chodzi o urządzenie techniczne. Nie jest określone jakie. Tzn. że może być cysterna, dzwig, podnośnik itd. Dlatego jest napisane właściwy organ dozoru technicznego ponieważ. moze być UDT, TDT,WDT.

Natomiast jeśli chodzi o zbiorniki LPG to ma byc dozór TDT.

Dla

zbiorników gazu LPG, dla których nie określono"

 

jak to rozumieć ? kto nie określił?

Chodzi o to że jak nie ma numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej

przez Dyrektora TDT to wtedy zamieszcza się w rejestrze numer zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej przez Dyrektora TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jak przypuszczałem zmiana z DzU 104 jest dokonywana w kontekście sporu z Irene.

 

Na pewno nie bo STAKO też miało takie decyzje. I nie jest to nic niezwykłego

 

No to może inaczej:

Jesli tak było to jest to doprecyzowanie, bo poprzedni zapis literalnie mówił tylko o protokole z TDT i nie odnosił się do przypadku kiedy protokół jest z zakładowego KJ a dopuszczenie jest na podstawie decyzji dyrektora TDT.

W tym zapisie nie ma juz tej luki.

Po co "po latach" sie ktoś obudził, nie wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

http://pwp.pb.pl/2528847,22322,urzednicy-zamkneli-firme-faksem

W najbliższą niedzielę o godz. 19.30 w Telewizji Polsat kolejny odcinek programu „Państwo w państwie”, powstającego przy współpracy z „Pulsem Biznesu”.

Radzę to oglądać „ Markowi 1”, który ze stojącym kciukiem zagrzewał do walki i plótł wizje o jedynym i niezłomnym TDT. Pozostali koledzy raczej wypowiadali się w sposób umiarkowany prowadząc ze mną polemikę . Życie pokaże kto miał racje.

Nie wiadomo, kiedy sprawą zajmie się NSA. Tymczasem firma wpadła w poważne tarapaty. Zaczyna brakować na pensje dla pracowników.

— Jesteśmy na krawędzi. Walczymy o przetrwanie — mówi Janusz Ratomski, właściciel Irene.

Panowie z TDT w podobny sposób traktowali właścicieli stacji kontroli pojazdów, kasując nielegalnie miliony złotych za decyzje które nigdy nie powinny się znaleźć w obrocie prawnym. Jest prawomocny wyrok w tej sprawie i wszystkie decyzje TDT zostaną uchylone i to już niebawem.
Jego zbiorniki uzyskują konieczną homologację Ministerstwa Infrastruktury. Idą jak woda. W 1999 r. sprzedaje nawet 130 tys. sztuk. Głównie na rynek polski. Zbiorniki Irene zaczynają też trafiać do Azji, Ameryki Południowej, krajów Unii Europejskiej. Niespodziewanie przychodzi kres sielanki. W październiku 2009 r. białostocka firemka montująca w pojazdach zbiorniki na gaz donosi do Transportowego Dozoru Technicznego (TDT), że trzy zbiorniki wyprodukowane przez Irene są nieszczelne.

Na podstawie pomówienia, Dyrektor TDT faksem zamyka firmę a AB podtrzymuje taki rodzaj decyzji.

— Urzędnicy skontrolowali trzy zbiorniki i ponoć wykryli jakieś usterki. Nie pokazano mi tych rzekomo wadliwych zbiorników. Nie pokazano nawet ich fotografii. Nie wiadomo, gdzie one są. Jestem pewny, że to nagonka na mnie i moją firmę — oskarża Janusz Ratomski.

To jest skandal i mam nadzieję ze dowiemy się komu na tym zależało.

http://wyborcza.pl/1,75478,9082125,Kto_wrzucil_autobus_do_ustawy.html?as=2

— Mam sygnały świadczące o tym, że wobec mnie toczy się nieczysta gra. Dowiedziałem się, że na moją firmę wydano wyrok: jeśli nie zniknie z rynku, ma być przez kogoś przejęta — mówi Janusz Ratomski.

Wszystko może być prawdziwe.

Ratomski się nie poddał. Od decyzji TDT odwołał się do Ministerstwa Infrastruktury. Na nic się to zdało. Urzędnicy resortu utrzymali w mocy stanowisko TDT. — Nie miałem innego wyjścia, niż skierować sprawę do sądu. Na rozprawę sądową urzędnicy podmienili niektóre dokumenty. Jestem tego pewny, ponieważ razem z moim radcą prawnym kserowaliśmy zebrane materiały i zauważyliśmy to — dodaje Janusz Ratomski.

To jest bardzo poważne oskarżenie i jeżeli by było prawdziwe to już jest problem ………

— W sierpniu 2011 r. odwołaliśmy się od części uzasadnienia wyroku WSA, z którą się nie zgadzaliśmy. Modlę się o jak najszybsze orzeczenie NSA, aby móc wreszcie normalnie działać. Poinformowano nas, że NSA zajmie się sprawą najwcześniej za rok, czyli w sierpniu przyszłego roku. Dla naszej firmy może być za późno. Nie wiem, czy doczekamy. Zatrudniałem 180 osób. Część musiała odejść, bo nie starcza już na pensje. Straciłem już 6 mln zł — żali się Janusz Ratomski.

Mam nadzieje ze Minister i dyrektor TDT zapłacą z własnej kieszeni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze Minister i dyrektor TDT zapłacą z własnej kieszeni.

Znam powiedzenie " Żyj nadzieją, a z głodu zdechniesz", może brzydko brzmi ale tu wyjątkowo pasuje ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze Minister i dyrektor TDT zapłacą z własnej kieszeni.

Nawet jezeli wyrok bedzie nie po myśli panow z TDT czy tez Ministra to bądz pewny za zapłacimy my...a im wlos z głowy nie spadnie... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze Minister i dyrektor TDT zapłacą z własnej kieszeni.

Znam powiedzenie " Żyj nadzieją, a z głodu zdechniesz", może brzydko brzmi ale tu wyjątkowo pasuje ,,,

Mam nadzieje ze Minister i dyrektor TDT zapłacą z własnej kieszeni.

Nawet jezeli wyrok bedzie nie po myśli panow z TDT czy tez Ministra to bądz pewny za zapłacimy my...a im wlos z głowy nie spadnie... :razz:

Ja tam płacić nie zamierzam . Mam wiarę w naszych obrońców jednego z kosa drugiego z pukawka.

Jak nagrzebali to niech podstawiają swoje majątki . Dlaczego ma być winny za byle co diagnosta a takie panisko z warszawki to mu wszystko wolno, ja się na to nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam płacić nie zamierzam .

Tak po prawdzie to masz rację ale myślę ze w ostateczności zrobi to za Ciebie Skarb Państwa który gromadzi pieniazki chyba od krasnoludków....Jak myślisz... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiarę w naszych obrońców jednego z kosa drugiego z pukawka.

Jak nagrzebali to niech podstawiają swoje majątki .

Nie mówisz chyba o naszych kolegach z forum ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówisz chyba o naszych kolegach z forum ???

Oni sa bardzo sympatyczni i na ich obronę liczyć mogę :sad::oops:

Jeszcze tego brakowało abyśmy my sobie do gardeł doskakiwali :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie trochę czasu i sama się rozwiąże

Upadkiem firmy , coś za bardzo mi to przypomina sprawę Kluski.

Poinformowano nas, że NSA zajmie się sprawą najwcześniej za rok, czyli w sierpniu przyszłego roku. Dla naszej firmy może być za późno. Nie wiem, czy doczekamy. Zatrudniałem 180 osób. Część musiała odejść, bo nie starcza już na pensje. Straciłem już 6 mln zł — żali się Janusz Ratomski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie długo dojdzie w tym kraju do tego ,że ludzie sprawy będą brali w swoje ręce.

Niekiedy myślę , że powinno być tak ja na "zachodzie" lub we Włoszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.