Skocz do zawartości

Zbiornik IRENE


power

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiorniki - a szczególnie firmy IRENE to hit eksportowy właśnie do Holandii i Włoch.

 

No cóż Regan - jak to mówią - młodyś jeszcze, ale spoko - nauczysz się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    24

  • Psuj

    22

  • praktyk

    22

  • Qnick

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

A kto zabroni holendrowi kupić polski zbiornik

Nikt...absolutnie nikt...

a szczególnie firmy IRENE to hit eksportowy właśnie do Holandii i Włoch.

O tym tez wiem...Ale chyba w swoim poście pisałem o czym innym...Ostatnio widziałem w samochodzie z Niemiec zbiornik STAKO z ich dokumentem na zbiornik.Pola na złozenie autografów przez panów z TDT czy tez UDT były"dziewicze".. :)

To miałem głównie na mysli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pola na złozenie autografów przez panów z TDT czy tez UDT były"dziewicze"..

Bo pewnie u nich nie potrzeba jakichś śmiesznych dozorów do przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dowolny zbiornik STAKO można w firmie uzyskać dokument z protokółem TDT za jedyne 70 PLN, nawet jak wyeksportowano go do Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przyjedzie takie auto np z HOLANDII ( instalacja + zbiornik irene z 2010r )

na pierwsze to co wymiana zbiornika :razz::razz:

 

To u nich można takowy mieć a w kraju wytwórcy nie ???dziw mnie bierze na tych cudaków :?:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem w samochodzie z Niemiec zbiornik STAKO z ich dokumentem na zbiornik.Pola na złozenie autografów przez panów z TDT czy tez UDT były"dziewicze".. :)

W przeciwieństwie do Stako, eksportowane zbiorniki z Irene posiadały często protokół UDT,,,

 

[ Dodano: 11-07-2012, 08:25 ]

A jak przyjedzie takie auto np z HOLANDII ( instalacja + zbiornik irene z 2010r )

na pierwsze to co wymiana zbiornika :razz::razz:

 

To u nich można takowy mieć a w kraju wytwórcy nie ???

Albo badanie TDT-u,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dowolny zbiornik STAKO można w firmie uzyskać dokument z protokółem TDT za jedyne 70 PLN, nawet jak wyeksportowano go do Niemiec.

 

hehe... rozczaruję cię, bo w stako to co najwyżej za te 70 pln-ów dostaniesz bezwartościowy kwitek podpisany przez ich dyrektora technicznego. Klienci to już przerabiali i czekał ich powtórny wydatek aby uzyskać duplikat z tdt.

 

To tak jakby WK, albo lepiej - CEPIK, wydał duplikat Twojego zaświadczenia z badania technicznego. A duplikat może wydać TYLKO wystawca oryginału. Innej opcji nie ma.

Stako1.thumb.jpg.d8c18e2d5c9fc56dd8fdd316648bd84e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dowolny zbiornik STAKO można w firmie uzyskać dokument z protokółem TDT za jedyne 70 PLN, nawet jak wyeksportowano go do Niemiec.

 

hehe... rozczaruję cię, bo w stako to co najwyżej za te 70 pln-ów dostaniesz bezwartościowy kwitek podpisany przez ich dyrektora technicznego. Klienci to już przerabiali i czekał ich powtórny wydatek aby uzyskać duplikat z tdt.

 

To tak jakby WK, albo lepiej - CEPIK, wydał duplikat Twojego zaświadczenia z badania technicznego. A duplikat może wydać TYLKO wystawca oryginału. Innej opcji nie ma.

 

Jest jeszcze jeden problem na protokole z TDT nie ma wymienionego osprzętu zbiornika i tak naprawdę to powinien być protokół z TDT i poświadczenie producenta - tak jak jest to przy nowych zbiornikach przekazywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - a mi w 2014 oba zbiorniki "wychodzą"... Muszę sprawdzić co to za cuda w ogóle...

a mi wyszedł w czerwcu, we wrzesniu przeglad i też mam zagadkę. Nowy zbiornik podwoi wartość auta a uzywanego nie mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy zbiornik podwoi wartość auta a uzywanego nie mozna

 

Nie można całej instalacji, a kto Ci zabroni sam zbiornik wymienić na używany? I po czym diagnosta pozna, że założyłeś używany zbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy zbiornik podwoi wartość auta a uzywanego nie mozna

 

A starego nie możesz powtórnie legalizować??

Stoję na stanowisku, że zbiornik, jako element podlegający odrębnej kontroli technicznej może być użyty w innym aucie. Reszta instalacji nie. Sam mam oba zbiorniki przełożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję na stanowisku, że zbiornik, jako element podlegający odrębnej kontroli technicznej może być użyty w innym aucie. Reszta instalacji nie. Sam mam oba zbiorniki przełożone.

 

Dokładnie - a poza tym jak diagnosta ma poznać, że to zbiornik używany przełożony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję na stanowisku, że zbiornik, jako element podlegający odrębnej kontroli technicznej może być użyty w innym aucie. Reszta instalacji nie. Sam mam oba zbiorniki przełożone.

 

Dokładnie - a poza tym jak diagnosta ma poznać, że to zbiornik używany przełożony?

jak samochód był u mnie wcześniej na przeglądzie to widze inny numer zbiornika a jak nie było to jest np. różnica kilku lat miedzy data zamontowania gazu a datą produkcji zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak samochód był u mnie wcześniej na przeglądzie to widze inny numer zbiornika a jak nie było to jest np. różnica kilku lat miedzy data zamontowania gazu a datą produkcji zbiornika.

 

zbiornik mógł byc wymieniony,jesli jest poprawnie zamontowany i ma ważny dozór to dla mnie jest w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak samochód był u mnie wcześniej na przeglądzie to widze inny numer zbiornika a jak nie było to jest np. różnica kilku lat miedzy data zamontowania gazu a datą produkcji zbiornika.

 

Inny numer, bo mógł wymienić zbiornik na "nowy", ale przeleżał w magazynie np. 8 lat. A jeśli jest różnica między datą montażu a datą protokołu to skąd wiesz, że nie został wymieniony na nowy np. po 3 latach od zamontowania?

 

Reasumując - uważam, że zbiornik jest jak najbardziej częścią wymienną i to niekoniecznie na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - a poza tym jak diagnosta ma poznać, że to zbiornik używany przełożony?

Po wpisie w homologacji instalacji, klienci dają chętnie wszystkie papiery, nawet te niepotrzebne,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisie w homologacji instalacji, klienci dają chętnie wszystkie papiery, nawet te niepotrzebne,,,

 

Jak nieświadomi to dają :cool: Ale nawet taka "niezgodność" nie świadczy, że ten zbiornik, który jest zamontowany, nie był zamontowany jako nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet taka "niezgodność" nie świadczy, że ten zbiornik, który jest zamontowany, nie był zamontowany jako nowy.

Miałeś na myśli nieużywany, mam nadzieję.

Oczywiście, ja bym nawet nie próbował tego roztrząsać, dopóki zbiornik ma ważny dozór,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jestem odmiennego zdania niż blakop i Michał ,ale uważam że jest to przepis martwy :D ,bo

jak diagnosta ma poznać, że to zbiornik używany przełożony
bo mógł wymienić zbiornik na "nowy", ale przeleżał w magazynie np. 8 lat

W nowych instalacjach zakładano roczne zbiorniki ,a kto wie czy nie były wyjęte z jakiegoś rozbitka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np. w Holandi mają taki sam problem jak i u nas, że zbiorniki kończą ważność i trzeba ich wymieniać lub przedłużać im ważność???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja się do tej pory w tym temacie nie odzywałem za dużo, ale z całym szacunkiem dla Was oraz dla Pana Ratomskiego, nie zrobiłem i nie zrobię badania pojazdu ze zbiornikiem gazu który nie ma Decyzji TDT, wg. mnie Dz.U. 155 mówi jasno jakiego dokumentu mam wymagać ja jako diagnosta i tyle koniec kropka szkoda się dalej rozpisywać :razz: a jak ktoś chce żeby inne firmy (urzędy) miały prawo dopuszczania zbiorników LPG do użytkowania to muszą zmienić zapisy w Dz.U. które się tyczą badań pojazdów z gazem i nas diagnostów.

 

A swoją drogą szkoda takiej Firmy (ale wielki szacunek za wytrwałość dla Pana Ratomskiego ), żeby przez donos konkurencyjnej firmy mieć tyle kłopotów :razz: Tak to jest w tym naszym pięknym kraju że można człowieka oskarżyć o byle co a służby już zrobią swoje :x Jak powiedział pewien minister "Polska to dziki kraj" :evil::evil::evil: i miał rację niestety :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wypowiadałem się w tym temacie wielokrotnie i nadal uważam, że ta sytuacja wprowadziła tylko zamieszanie dla nas diagnostów i niebezpieczeństwo narażenia się na niepotrzebne sankcje z tytułu nieprawidłowo wykonanego badania.

Ta sytuacja pokazuje jednak jak rozbieżne są interesy pomiędzy jakimiś producentami czy właścicielami SKP a diagnostami.

Ich przede wszystkim interesuje zysk i przerób, a nas wykonanie BT zgodnie ze sztuka zawodową i obowiązującymi przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.