Skocz do zawartości

Dopuszczalna masa całkowita przyczepy


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

ale to nie zmienia zapytania o tabliczkę znamionową.

 

Ja się pytam, gdzie na tabliczce masz masy przyczep, a nie jakie działania sobie wyliczasz.

 

Na TZ NIE MA mas przyczep. Koniec i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    18

  • Marek1

    16

  • Jarek Baran

    14

  • Qnick

    11

Top Posters In This Topic

Na TZ NIE MA mas przyczep. Koniec i kropka.

Wyjątkiem od reguły, którą podał Psuj jest Skoda gdzie na marginesie tabliczki znamionowej masz masę przyczepy bez hamulca ( O2 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odpuszczam temat może jestem zbyt dociekliwy. Nie obliczajmy tych "kiepskich zapisów"Gozej hak będzie wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku, to diagnosta ma grubo kryte tyły.. :)

jeżeli z tabliczki znamionowej wynika 300 kg większa przyczepa niż w dowodzie rej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie rej nadal widnieje DMC przyczepy. Ale nie w tym sprawa. Nie zauważyliście ostatnio (przynajmniej u mnie) że są spore niezgodności zapisów w dowodzie rej DMC przyczepy z ham. z obliczeną wartością z tabliczki znamionowej? Ja to zaczynam nagminnie prostować (nie jest łatwo walczyć z WK). Dane nie są spisywane nie z natury tylko z homologacji, bądź z "briefu". Taka bzdura widnieje następnie w dowodzie rej. i jest większa o 300kg od obliczonej na podstawie tabliczki.

 

Myślę Kolego że niepotrzebnie walczysz bo nie masz racji :sad:

 

[ Dodano: 08-05-2013, 18:26 ]

To ja odpuszczam temat może jestem zbyt dociekliwy. Nie obliczajmy tych "kiepskich zapisów"Gozej hak będzie wypadek.

Proponuję przeczytać od początku ten temat na spokojnie i ze zrozumieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zaczynam nagminnie prostować (nie jest łatwo walczyć z WK).

 

Taka wyliczanka z mas na TZ sprawdza się ale nie zawsze i nie dla każdego pojazdu.

Koronny pojazd w którym to nie gra to Renault Thalia:

MW 960kg, DMC 1460kg, DMC zespołu pojazdów 2260 kg, O1 1150kg, O2 510kg

i są to prawidłowe, fabryczne dane pojazdu.

 

At stanowisko MI na ten temat:

pismo_its_2004-0100 (4).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli na TZ nie ma drugiej pozycji

 

Jak nie ma, to nie ciągnie przyczepy :lol: a poważnie zostaje zobaczyć tylko w homologacji lub wyciągu z niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma w brifie inne F1 i F3 a na tabliczce inne F1 i F3 to które wpisać do DIP-u

To poprawić w Niemczech i dopiero do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma w brifie inne F1 i F3 a na tabliczce inne F1 i F3 to które wpisać do DIP-u

Prawidłowe z tabliczki. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 2. 1. Przy ustalaniu nieznanych danych technicznych pojazdu (§ 1) należy w możliwie

największym stopniu wykorzystywać dostępne informacje zawarte w takich źrodłach, jak

przepisy i dokumenty homologacyjne, dane producenta pojazdu, katalog marek i typow

pojazdow homologowanych oraz dopuszczonych do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej

Polskiej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że to tabliczka nie jest błędna?

 

Nie wiemy, ale to tabliczka obrazuje stan faktyczny. Jeśli posiadacz pojazdu uważa, że jest błędna to niech wystąpi do producenta o nową. Diagnosta tego za niego nie załatwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tabliczka obrazuje stan faktyczn

 

A nie dokument urzędowy którym jest dowód rejestracyjny??

2. Porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po odczytaniu masz niezgodność. Tyle stwierdzasz i na tym postępowanie na SKP się kończy. Natomiast nie można jednoznacznie powiedzieć, że to co na TZ jest prawidłowe. To staram się przekazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie można jednoznacznie powiedzieć, że to co na TZ jest prawidłowe

znam osobiście :-P przypadki w których wlasciciel zmieniał TZ ,a nie zapisy w DR po stwierdzeniu niezgodności na bt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam osobiście :-P przypadki w których wlasciciel zmieniał TZ ,a nie zapisy w DR po stwierdzeniu niezgodności na bt

 

Bo tak naprawdę po uderzeniu w beton w WK jest to prostsze rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawdę po uderzeniu w beton w WK jest to prostsze rozwiązanie...

 

I czasem szybsze, bo Decyzja jest od ręki i kosztuje 10 zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawdę po uderzeniu w beton w WK jest to prostsze rozwiązanie...

 

To nie do końca prawda. W większości przypadków jakie ja znam, to właśnie niedbalstwo producenta/importera związane z pominięciem konieczności wymiany TZ były przyczyną niezgodności...

I tu akurat to po stronie tegoż producenta można natrafić na beton w postaci niemożności wyegzekwowania prawidłowych oznaczeń pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu akurat to po stronie tegoż producenta można natrafić na beton w postaci niemożności wyegzekwowania prawidłowych oznaczeń pojazdu...

Pamiętacie jaka jest kara za sprzedaż pojazdu niezgodnie z homologacją? Ja kojarzę zakres od 100`000zł do 1`000`000zł. Jak producent usłyszy milion złoty kary to "pędzikiem" wymieni tabliczkę na prawidłową. W ciężarowej Hondzie HR-V w 3 dni przysłali naklejkę z drugiego etapu homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale producent powie, że to nie sprzedaż pojazdu niezgodnego z homologacją, tylko pomyłka, błąd w oznaczeniu itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.