Skocz do zawartości

jak to jest z tym VAT-1


bzzz

Rekomendowane odpowiedzi

świadectwa homologacji nie mam , ale w dowodzie wbite jest jako:

rodzaj : samochód ciężarowy

przeznaczenie: -----

(typ pojazdu): -----

 

A co jest w karcie pojazdu?

Jeśli i jej nie ma to trzeba po nitce do kłębka, czyli do WK a tam powinno być wszystko.

Można także próbować wystąpić do producenta pojazdu o odpis ŚH tego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    15

  • bzzz

    14

  • michal_k

    10

  • JANUSZ60

    4

Top Posters In This Topic

W dowodzie rejestracyjnym nie ma wpisanego podrodzaju (można go tylko przewidzieć na podstawie niektórych przeznaczeń).

 

Nie uważałbym za błędne gdyby diagnosta sklasyfikował ten pojazd jako podrodzaj van - zwłaszcza nie mając dostępu do dokumentów źródłowych.

no to jak zawykle za coś się zabieram to zawsze 100 rzeczy nie jasnych,

pytałem wcześniej o fiata CC , odnośnie spełiania wymogów VAT-1 , dzisiaj podjechałem na OSKP i pytam człowiek a gość ::D mówi że od kilku lat nie widział takiego auta na przeglądzie

 

[ Dodano: 20-02-2012, 21:20 ]

świadectwa homologacji nie mam , ale w dowodzie wbite jest jako:

rodzaj : samochód ciężarowy

przeznaczenie: -----

(typ pojazdu): -----

 

A co jest w karcie pojazdu?

Jeśli i jej nie ma to trzeba po nitce do kłębka, czyli do WK a tam powinno być wszystko.

Można także próbować wystąpić do producenta pojazdu o odpis ŚH tego pojazdu.

nie mam karty pojazdu:

w dowodzie adnotacja że nie wydano karty (to jest pojazd z 1997) no wiem biedak jestem ale póki co na lepszy mnie nie stać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważałbym za błędne gdyby diagnosta sklasyfikował ten pojazd jako podrodzaj van - zwłaszcza nie mając dostępu do dokumentów źródłowych.

No ale tak z sufitu to nie można, natomiast jako wynik zmian konstrukcyjnych....

Byłaby taka szansa gdyby był podrodzaju właśnie ciężarowo-osobowy.

Po zmianie na dwumiejscowy, zgodnie z definicją z PoRD, nie mógłby już nim być i to byłoby podstawą żeby na nowo określić podrodzaj i mógłby to być van.

 

[ Dodano: 20-02-2012, 21:32 ]

,

pytałem wcześniej o fiata CC , odnośnie spełiania wymogów VAT-1 , dzisiaj podjechałem na OSKP i pytam człowiek a gość ::D mówi że od kilku lat nie widział takiego auta na przeglądzie

Pytałeś o Seicento-Van i takie są a CC-Van to ja też dawno nie widziałem... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest w karcie pojazdu?

Jeśli i jej nie ma to trzeba po nitce do kłębka, czyli do WK a tam powinno być wszystko.

Można także próbować wystąpić do producenta pojazdu o odpis ŚH tego pojazdu.

 

W WK też może już nie być żadnych źródłowych dokumentów jeśli nastąpiła np. zmiana własności a zarazem zmiana właściwości urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważałbym za błędne gdyby diagnosta sklasyfikował ten pojazd jako podrodzaj van - zwłaszcza nie mając dostępu do dokumentów źródłowych.

No ale tak z sufitu to nie można, natomiast jako wynik zmian konstrukcyjnych....

Byłaby taka szansa gdyby był podrodzaju właśnie ciężarowo-osobowy.

Po zmianie na dwumiejscowy, zgodnie z definicją z PoRD, nie mógłby już nim być i to byłoby podstawą żeby na nowo określić podrodzaj i mógłby to być van.

 

[ Dodano: 20-02-2012, 21:32 ]

,

pytałem wcześniej o fiata CC , odnośnie spełiania wymogów VAT-1 , dzisiaj podjechałem na OSKP i pytam człowiek a gość ::D mówi że od kilku lat nie widział takiego auta na przeglądzie

Pytałeś o Seicento-Van i takie są a CC-Van to ja też dawno nie widziałem... :lol:

wczoraj gościu pogonił za 500zł z Białegostoku, (z VAT-1) na chodzie nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WK też może już nie być żadnych źródłowych dokumentów jeśli nastąpiła np. zmiana własności a zarazem zmiana właściwości urzędu.

 

No to niezły tam byłby b..... :x, bałagan w tych WK bo w końcu, jeśli po zmianach konstrukcyjnych, któreś WK zmieniło wpis w DR to zaświadczenie z BT gdzieś jest tak samo jak i kopia ŚH... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty niszczyło się po pięciu latach od wyrejestrowania pojazdu lub ubycia do innego urzędu - więc może się okazać, że ich już nie ma, gdyż zgodnie z prawem zostały zniszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WK też może już nie być żadnych źródłowych dokumentów jeśli nastąpiła np. zmiana własności a zarazem zmiana właściwości urzędu.

 

No to niezły tam byłby b..... :x, bałagan w tych WK bo w końcu, jeśli po zmianach konstrukcyjnych, któreś WK zmieniło wpis w DR to zaświadczenie z BT gdzieś jest tak samo jak i kopia ŚH... 8)

tak tylko do którego Wk podjechać jak w żywocie tego auta jestem 4 właścicielem -wiem że kupione w W-wie było .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w swoim WK tam gdzie pojazd jest obecnie zarejestrowany - jaki jest wpisany podrodzaj pojazdu i czy są na to jakiekolwiek dokumenty (może być podrodzaj po prostu wpisany przy rejestracji z katalogu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w swoim WK tam gdzie pojazd jest obecnie zarejestrowany - jaki jest wpisany podrodzaj pojazdu i czy są na to jakiekolwiek dokumenty (może być podrodzaj po prostu wpisany przy rejestracji z katalogu).

ok jutro zajadę do WK i zrobię upgrade do dalszej dyskusji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty niszczyło się po pięciu latach od wyrejestrowania pojazdu lub ubycia do innego urzędu - więc może się okazać, że ich już nie ma, gdyż zgodnie z prawem zostały zniszczone.

Jak nie ma to nie ma.

Po tych zmianach i tak już nie mógłby być ciężarowo-osobowy, wielozadaniowy też nie więc zostaje tylko van.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty niszczyło się po pięciu latach od wyrejestrowania pojazdu lub ubycia do innego urzędu

 

Dlaczego piszesz w czasie przeszłym? Przecież cały czas się tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty niszczyło się po pięciu latach od wyrejestrowania pojazdu lub ubycia do innego urzędu

 

Dlaczego piszesz w czasie przeszłym? Przecież cały czas się tak robi.

 

Ciekawe jak to się ma do tego średniego wieku aut w Polsce. :lol:

Ten wiek to 14 lat, czyli WK średnio już dwa razy zniszczyło dokumentację wciąż eksploatowanego i zarejestrowanego samochodu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio tak. Ale jeśli pojazd mimo zmian właścicieli jest ciągle w tym samym WK to w aktach powinna być cała historia.

I czemu tak przecierasz oczy? Ty tez masz na stacji rejestry sprzed 20 lat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio tak. Ale jeśli pojazd mimo zmian właścicieli jest ciągle w tym samym WK to w aktach powinna być cała historia.

I czemu tak przecierasz oczy? Ty tez masz na stacji rejestry sprzed 20 lat??

 

Bo myślałem że WK archiwizuje a nie niszczy.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio tak. Ale jeśli pojazd mimo zmian właścicieli jest ciągle w tym samym WK to w aktach powinna być cała historia.

I czemu tak przecierasz oczy? Ty tez masz na stacji rejestry sprzed 20 lat??

 

Bo myślałem że WK archiwizuje a nie niszczy.... :evil:

dobra Panowie mam gwoździa do rozmowy:

http://otomoto.pl/hyundai-lantra-1-9d-van-C20062148.html

tylko że nie ma kratki :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty niszczyło się po pięciu latach od wyrejestrowania pojazdu lub ubycia do innego urzędu

 

Dlaczego piszesz w czasie przeszłym? Przecież cały czas się tak robi.

Pewnie dlatego tak napisał, bo od 01.01.2011 r. obowiązuje nowa instrukcja kancelaryjna:

5410 - kat. archiwalna BE10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty niszczyło się po pięciu latach od wyrejestrowania pojazdu lub ubycia do innego urzędu -

 

Jeśli tak jest, to dla mnie jest to jasne i nie powinno być problemu w odtworzeniu historii pojazdu,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego tak napisał, bo od 01.01.2011 r. obowiązuje nowa instrukcja kancelaryjna:

5410 - kat. archiwalna BE10 :)

 

A nie jest tak, że w rozporządzeniu o rejestracji gdzieś tam wspomina się i tak o pięciu??

 

nie powinno być problemu w odtworzeniu historii pojazdu

 

No może być problem, bo jak zmiana była w poprzedni,m WK więcej niż 5 lat temu, to nic już nie odtworzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może być problem, bo jak zmiana była w poprzedni,m WK więcej niż 5 lat temu, to nic już nie odtworzysz.

Masz rację, gdyż musielibyśmy założyć, iż poprzedni WK dokonał zmiany posiadając twarde papiery, nie zawsze niestety tak jest,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może być problem, bo jak zmiana była w poprzedni,m WK więcej niż 5 lat temu, to nic już nie odtworzysz.

Masz rację, gdyż musielibyśmy założyć, iż poprzedni WK dokonał zmiany posiadając twarde papiery, nie zawsze niestety tak jest,,,

ok więc jakbym u któregoś z was pojawił się na stacji czy jakiejkolwiek w Polsce byłby problemy z badaniem czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok więc jakbym u któregoś z was pojawił się na stacji czy jakiejkolwiek w Polsce byłby problemy z badaniem czy nie?

Do "blakopa" i do mnie raczej nie trafisz, co powinieneś posiadać napisał Ci już "Marek1" a z życia wiem, że jest mnóstwo SKP, które zrobią Ci to bez mrugnięcia okiem ,,,

Co to są twarde papiery?

Są Skp, które nie pytają o homo w takiej sytuacji i WK, które tego nie żądają ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok więc jakbym u któregoś z was pojawił się na stacji czy jakiejkolwiek w Polsce byłby problemy z badaniem czy nie?

Do "blakopa" i do mnie raczej nie trafisz, co powinieneś posiadać napisał Ci już "Marek1" a z życia wiem, że jest mnóstwo SKP, które zrobią Ci to bez mrugnięcia okiem ,,,

Co to są twarde papiery?

Są Skp, które nie pytają o homo w takiej sytuacji i WK, które tego nie żądają ,,,

jestem bezkonfiltowy i nie chciałbym jakimś sztruclem kłopotów narobić dlatego pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty niszczyło się po pięciu latach od wyrejestrowania pojazdu lub ubycia do innego urzędu

 

Dlaczego piszesz w czasie przeszłym? Przecież cały czas się tak robi.

 

W niektórych WK po zmianie instrukcji kancelaryjnej czas się wydłużył do 10 lat.

 

dobra Panowie mam gwoździa do rozmowy:

http://otomoto.pl/hyundai...-C20062148.html

tylko że nie ma kratki :razz:

 

To, że w nazwie ma VAN nie oznacza, że w podrodzaju też musi mieć vana wpisanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.