Skocz do zawartości

Błąd przy dodawaniu paczki


Rekomendowane odpowiedzi

miałem problem z wtyczkami, w lewym rogu paska przeglądarki (symbol klocka?) zaznaczyłem "pozwól i zapamiętaj" problem zniknął

symbol pojawia się dopiero w momencie przejścia do importu badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 454
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    59

  • DARIO64

    48

  • firestorm

    29

  • Psuj

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

U mnie wisi wszystko od 18.10, problem z przesyłaniem dalej jest, mimo wykonania procedury naprawczej.Dzwoniłem dzisiaj do CEP i dostałem informacje żeby wysyłać paczki do nich mimo tych komunikatów o zagrożeniach, należy potwierdzać komunikaty o zagrożeniu, a to że wisi jako oczekujące to jest ich błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie się skitrało . :evil:

Od paru lat spokój ,a dziś chyba się java skitrała . :lol:

Wcale nie mogę wejść na stronę .

 

[ Dodano: 25-10-2013, 08:57 ]

Już jest dobrze ,coś musiało być u nich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wisiała sobotnia paczka którą wysłałem dopiero 22.10 bo JAVA nie latała i druga paczka z środy ale dziś przyszedł raport że poprawnie przekazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
To powodzenia życzę!

Powodzenia... mi... a nie na odwrót...??? :hah:

 

Nie! Nie zaznaczyłem pobrania OE!

Jej pobranie bądź nie, nie wpływa na wysłanie!

Jedne idą z informacją, że pobrano OE!

Drugie idą z informacją, że nie pobrano OE!

Trzecia opcja to korygowane badania (czyli dosłanie info o opłacie w innym terminie pobranej)!

Poza tym aby badanie poszło do CEPiK-u powinno być..: "możliwe wartości DR, PC, PW"!!!

Typ dokumentu pojazdu; możliwe wartości: DR - dowód rejestracyjny; PC - pozwolenie czasowe; PW - pozwolenie czasowe wielokrotne

Czytaliście raport choć z raz, obydwoje i Marek1 :nook i skpauto :nook ???

------------------------------------------------------------------------------------

Sprawa jest prosta. W powyższym przypadku badania dokonujesz na podstawie dokumentu zagranicznego więc wpisujesz jego nr potwierdzając, że z niego korzystałeś i na jego podstawie wykonałeś BO. Jak tego nie wpiszesz, to popełniłeś podstawowy błąd - wykonałeś BO bez DR, co potwierdzasz nie wpisując jego nr.

Jak to takie proste, to na podstawie artykułu 81 ustawy, rozporządzenia 996 i 951 wytłumaczyć proszę gdzie podczas badania mają zastosowanie zagraniczne dowody rejestracyjne, zagraniczne tablice rejestracyjne tym samym ich polskie warunki techniczne, bo chyba mi nie wmówisz, że nasze przepisy odnoszą się do wszystkich tablic świata.

 

A teraz dobrej nocy życzę papa ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam brata w Niemczech i sprawa jest prosta z chwilą wyrejestrowania pojazdu w tamtejszym wydziale komunikacji oryginalne tablice zdaje się bezwarunkowo.

Tablice niby oryginalne z zdartym znaczkami to następny wymysł naszych pomysłowych handlarzy Oryginalna tablica niemiecka w miejscu gwiazdek unii ( w środku w kole )ma wybity znak DIN oraz numer z którego landu pochodzi Jest to wytłoczka mało widoczna ale jak się przyjrzymy to wszystko widać i taka tablica jest tablicą oryginalną Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Nie zaznaczyłem pobrania OE!

Jej pobranie bądź nie, nie wpływa na wysłanie!

Dokładnie ,,,

 

Wystarczy zatem przeczytać ostatnie dwie strony w tym temacie, by się przekonać jaką mamy w tym kraju "wolną amerykankę", by nie powiedzieć "burdel",,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wolna amerykanka to jeszcze jedna kwestia - na przegląd przed pierwszą rejestracją podjeżdza samochód na niemieckich blachach nie wyrejestrowany z umową kupna. Robimy przegląd, bo dlaczego nie. Po badaniu klient wysyła tablice do niemiec gdzie właściciel go wymeldowuje i odsyła wyrejestrowany dowód z potwierdzeniem zadnia tablic w wk niemieckim i po ptakach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko to u nas spotykane, ale przynajmniej mamy ORYGINALNE tablice , cała reszta to ściema do kwadratu, nie znaczy to jednak, że nr DR zagranicznego mamy wpisać do rejestru ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wolna amerykanka to jeszcze jedna kwestia - na przegląd przed pierwszą rejestracją podjeżdza samochód na niemieckich blachach nie wyrejestrowany z umową kupna. Robimy przegląd, bo dlaczego nie.

To może na gębę zaczniemy robić okresowe dla zagranicznych aut?

Przepisy nie wspominają przecież o przedstawieniu aktu własności. :evil:

- A dlatego nie, bo jest tylko jeden paragraf kiedy obce auto można skierować celem dokonania badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam brata w Niemczech i sprawa jest prosta z chwilą wyrejestrowania pojazdu w tamtejszym wydziale komunikacji oryginalne tablice zdaje się bezwarunkowo.

 

No to brat musi się dokształcić trochę... Tablice są unieważniane i tylko dlatego muszą być tam dostarczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- A dlatego nie, bo jest tylko jeden paragraf kiedy obce auto można skierować celem dokonania badania.

To znaczy , że wykonujesz badania tylko z PC :D

 

Psuj:No to brat musi się dokształcić trochę... Tablice są unieważniane i tylko dlatego muszą być tam dostarczone...

 

Dokładnie jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice niby oryginalne z zdartym znaczkami to następny wymysł naszych pomysłowych handlarzy Oryginalna tablica niemiecka w miejscu gwiazdek unii ( w środku w kole )ma wybity znak DIN oraz numer z którego landu pochodzi Jest to wytłoczka mało widoczna ale jak się przyjrzymy to wszystko widać i taka tablica jest tablicą oryginalną Pozdrawiam.
to ta jest oryginalna?? :cool:

IM000492.jpg.b015d44ab9b80e1939ac5dbea290693c.jpg

IM000493.jpg.6eb6645900a55398fed24d9424fd0f86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ta jest oryginalna??

Jeśli z Raciborza to tak :D

 

Oferujemy Państwu oryginalne tablice tłoczone z napisem na życzenie

 

Nie miałem złych intencji ale przepraszam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście raport choć z raz

Na razie nie wiadomo czy ty na pewno czytasz te raporty, bo to czego skan załączyłeś to nie jest raport z CEPiKu

 

Fragment raportu wygląda tak:

 

-

1263/2013

DXX/00X

P

-

1265/2013

DXX/00X

P

-

1268/2013

DXX/00X

P

 

Dodam, że pomiędzy badaniem 1263 a 1265 zostało wykonane badanie 1264, które było badaniem OBT pojazdu na PC i które jak widać nie idzie do CEPiKu.

 

Więc powtórzę, że na SKP OBT przy którym nie zostało zaznaczone pobranie OE to badanie takie nie jest ani walidowane do paczki ani nie jest przesyłane co CEPiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareczku, czy bardzo się zdziwisz, jeśli Ci powiem, że nie masz racji ? i że do Cepa idą takie dane ?,,,

 

2013-10-30T18:15:13

DR

2014-10-30

truetrue oznacza wpis , false jego brak”

Kilka wytłuściłem, resztę wykasowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareczku, czy bardzo się zdziwisz, jeśli Ci powiem, że nie masz racji ? i że do Cepa idą takie dane ?,,,

 

Zdziwię się Januszku...

Ale najlepiej by było żeby ten dialog prowadzić w oparciu o swoje paczki i raporty. :cool:

 

Sprawdziłem swój raport z CEPiKu /jw/ i sprawdziłem też paczkę z tej wysyłki.

Nie mam tam ani tego wspominanego badania ani też żadnego badania jeśli pobranie OE nie było zaznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwię się Januszku...

 

Niestety muszę przyznać rację obu stronom. Pracuję na dwóch SKP i na dwóch różnych programach i nie mam pojęcia dlaczego dlaczego dla tego samego rodzaju BT (wypełnione identycznie wymagane pola) jeden wysyła go do CEPa, natomiast drugi wprost przeciwnie :razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa ,w programie Stacja 2000 jest badanie-,, okresowe DzU2012.1137 art.74 ust.2. pkt2 lit.c [o],,zaznacza się je jeśli mamy polskie pozwolenie czasowe,to badania idą do CEP,a jesli zaznaczymy -,to nie pojda do Cepu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.