Skocz do zawartości

Błąd przy dodawaniu paczki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, gdy wejdę w aplikacje Cepik i chce dodać paczkę wyskakuje mi komunikat:

"Błąd we/wy podczas odczytu pliku BTP (numer stacji) 95.XML."

Gdy chce wejść i ponownie zmontoweac paczkę z danymi z tego okresu pokazuje komunikat

"brak badań w podanym zakresie dat"

Czy ktos miał podobobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 454
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    59

  • DARIO64

    48

  • firestorm

    29

  • Psuj

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Otwórz ten plik xml. np.notatnikiem i zobacz co tam jest zapisane,jesli wpis jest w porządku(mozesz porownac ze starszymi ) to pewno wina Jawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Błąd we/wy podczas odczytu pliku bo błąd spowodowany złą stroną kodową pliku XML z badaniami, najczęściej powstaje kiedy ktoś otworzy plik XML notatnikiem i dokonuje w nim modyfikacji, po wszelkich zmianach w XMLu pamiętaj żeby przy zapisywaniu wybrać kodowanie "UTF-8" błąd nie powstanie, i takiego XMLa wyślesz bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Koledzy mam problem.Przy próbie importu CEPiK-a pojawia mi się komuikat o błędzie

"Error.Click for details".Blokuje mnie już od soboty i nie wiem czy sam to "ugryzę",

z Waszą pomocą.Za wskazówki będę wdzięczny,a i okazja do postawienia piwka się trafiła.pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów pewno nie gra coś z Javą.

 

Ta naprawdę to nie z javą, tylko cepik nie nadąża za aktualizacjami... a potem jakieś pisma rozsyłają, że stacje nieterminowo dane przekazują... co najmniej żenujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem jakieś pisma rozsyłają, że stacje nieterminowo dane przekazują...

To już tak dalece zaszli ??? Po trupach do sukcesu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem jakieś pisma rozsyłają, że stacje nieterminowo dane przekazują... co najmniej żenujące...

My dostaliśmy pismo że wogule źle są wysyłane pliki do Cepa z naszego powiatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też przyszło pismo do starostwa,a oni wysłali do nas kopie ,żeby częściej wysyłać pliki i takie tam pierdy ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też przyszło pismo do starostwa

 

Wszyscy dostaliśmy to samo. Zgodzę się może, że z jakością danych jest różnie. Ale jak do jasnej i ciasnej mają być przekazywane terminowo jak co aktualizację javy cep się pali i wali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że to tylko Ja spóźniam się z wysyłką :-D . Jeśli chodzi o te błędy to jeżeli ktoś ma ustawione w rejestrze badań na nr bad 122/06/2012 to ponoć CEPIK głupieje i coś kopie, trzeba mieć ustawioną zwykłą numerację np. 122/2012 czyli nr badania/rok, tak bynajmniej tłumaczył Pan z MSW. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że to tylko Ja spóźniam się z wysyłką

 

Wiesz... ja się nie spóźniam, ale przypłaciłem to wyłączeniem aktualizacji javy. Tylko w imię czego? się pytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dostaliśmy pismo że wogule źle są wysyłane pliki do Cepa z naszego powiatu

To ciekawe, czy my robimy to tak dobrze, czy na pisma Im już zabrakło ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, czy my robimy to tak dobrze, czy na pisma Im już zabrakło

Dobre pytanie, bo ja tez nie dostałem, choć o ile dobrze pamietam, to tylko ra nie udało mi się wysłać paczki do cepa z przyczyn technicznych. Tak na marginesie to zwykle paczki wysyłam 2 razy w tygodniu tj. w środy i piątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z wysyłaniem wczoraj zadzwoniłem do cep i pan informatyk mi pomógł.( problem był z Java 7 aktualizacje)

Numer do cep (42)2535454.

Sprawdził mi tez czy prawidłowo są wysyłane i wypełniane pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, czy my robimy to tak dobrze, czy na pisma Im już zabrakło ???

 

 

Wkleił bym to pismo, ale ze złości przepuściłem je przez niszczarkę (no co? do kibla się nie nadawało, bo śliski papier był...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...

Z tego co mi wiadomo... zmienił się adres IP serwera CEPiK i stąd mogą pojawić się problemy z Java.

Problem dotyczy waszych ustawień sieciowych w których nie macie otwartego portu 444 na adresie IP 193.150.69.231

Objawia się to tym, że logo Java kręci się przez dłuższą chwilę i później pojawia się błąd.

 

Dalej idąc za tematem pisma z MSW...

Pismo jest jak najbardziej adekwatne. Założę się, że 90% z Was nie zaglądało nigdy do "Raportu".

Raport to co innego niż "Status" w którym macie napisane "Poprawnie przekazano do CEP".

Raport to ikonka na samym końcu linijki z przesłanym badaniem.

Duża część SKPów będzie tam miała komunikat, który będzie mówił, że stacja z takim oznaczeniem nie ma uprawnień do przesyłania badań do CEPiku... polecam sprawdzić czy wyróżnik stacji (np. XX/000/P) jest taki sam na piśmie ze starostwa, w certyfikacie i w ustawieniach Norcomu, jeżeli nie to macie problem bo tak naprawdę nie przesyłacie danych do CEPiKu i trzeba to jak najszybciej poprawić (zsynchronizować). Dodam, że wszystkie te wyróżniki powinny być identyczne czyli powinny zawierać "/" oraz "/P" jeśli to stacja podstawowa.

Dalej... kwestia spóźniania się z wysyłką...

Przeczytajcie uważnie jak macie obowiązek wysyłać dane do CEPiK.

Dane macie przesyłać niezwłocznie... maksymalnie do 3 dni od daty wykonania badania... każde opóźnienie może Was kiedyś zaboleć przy kontroli z MSW czy innej instytucji. Nikogo nie będzie obchodziło, że akurat nie mieliście prądu, internetu czy zupa była za słona... po to są na to 3 dni, żeby uporać się z ewentualną awarią. Nie wiem jakie są za to sankcje ale na pewno nie będzie to tzw. pal to licho.

 

Generalnie jak nie wysyłacie danych do CEPiK i nie macie na to usprawiedliwienia w postaci awarii zgłoszonej do ServiceDesk CEPiKu (numer zgłoszenia) to oznacza dla MSW samowolkę, która podejrzewam prędzej czy później będzie się wiązała z karami (ktoś musi dziurę budżetową załatać).

 

Proponuje uczciwie podejść do zagadnienia "CEPiK" i sprawdzić czy wszystko jest OK, żeby nie mieć sobie nic do zarzucenia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża część SKPów będzie tam miała komunikat, który będzie mówił, że stacja z takim oznaczeniem nie ma uprawnień do przesyłania badań do CEPiku...

Takie błędy (m/in) w nazwie stacji wyjaśniałem po wysłaniu pierwszych paczek. Czy to możliwe aby się u kogoś pojawiały do tej pory ? Ja mam raporty czyste,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pojawiają się do tej pory, właśnie dlatego, że mało kto korzysta z raportów, które tak na prawdę jako jedyne informują o "poprawnym" bądź nie stanie rzeczy...

i tak właśnie opierając się jedynie na "poprawnym przekazaniu do CEP" przez 2 lata można wysyłać badania z niewłaściwym kodem rozpoznawczym", co skutkuje nie trafieniem wysłanych danych do "worka", w którym docelowo powinny się znaleźć...

 

 

cóż więc...(do niektórych przedmówców) może jednak w tym szaleństwie jest metoda ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam sprawdzić czy wyróżnik stacji (np. XX/000/P) jest taki sam na piśmie ze starostwa, w certyfikacie i w ustawieniach Norcomu,

 

Jest taki sam. Nawet paczę otwierałem i zaglądałem.

 

Dane macie przesyłać niezwłocznie... maksymalnie do 3 dni od daty wykonania badania... każde opóźnienie może Was kiedyś zaboleć przy kontroli z MSW czy innej instytucji. Nikogo nie będzie obchodziło, że akurat nie mieliście prądu, internetu czy zupa była za słona... po to są na to 3 dni, żeby uporać się z ewentualną awarią. Nie wiem jakie są za to sankcje ale na pewno nie będzie to tzw. pal to licho.

 

Generalnie jak nie wysyłacie danych do CEPiK i nie macie na to usprawiedliwienia w postaci awarii zgłoszonej do ServiceDesk CEPiKu (numer zgłoszenia) to oznacza dla MSW samowolkę, która podejrzewam prędzej czy później będzie się wiązała z karami (ktoś musi dziurę budżetową załatać).

 

Jak cepik nie będzie się piep...ył to i dane będą szły na czas. Ale dobra rada - każdą, naprawdę każdą pierdołę trzeba zgłaszać na helpdesk (zamiast szukać pomocy na forum), żeby mieć dupochron. Tylko ciekawe kiedy helpdesk się zapcha jak diagności tak zaczną robić i będzie np 1400 zgłoszeń w ciągu kilku godzin...

 

Z tego co mi wiadomo... zmienił się adres IP serwera CEPiK i stąd mogą pojawić się problemy z Java.

Problem dotyczy waszych ustawień sieciowych w których nie macie otwartego portu 444 na adresie IP 193.150.69.231

 

No zaraz... jak coś się zmienia w cepiu to nasza wina? A co my, wróżki?

 

 

Doceniam pomoc którą tu oferujecie, ale jak tak dalej pójdzie to nie będziemy odpowiadali tylko za gradobicie i koklusz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dane do cepiku przekazuje regularnie i status mam "poprawnie przekazane do CEP" skoro są przekazane to chyba je mają a skoro nie potrafią wrzucić do właściwego kotła to chyba nie moje zmartwienie. Nie dość, że robią to moimi rękami, za moje (a w zasadzie właściciela) pieniądze to jeszcze nie potrafią zrobić systemu, który działałby na zasadzie trzech kliknięć i po sprawie. Czy nie mamy w kraju informatyków, którzy byliby w stanie przez osiem lat ogarnąć takiego systemu, żeby byle pierdoła nie powodowała korka i co za tym idzie konsekwencji dla najmniej zainteresowanego?? Wybaczcie ale rzygać mi się chce na to wszystko, bo to o czym pisze Bakunyu nie powinno mieć miejsca. Skoro każdy ma inny numer to jakim cudem doprowadziło to do uruchomienia przekazu??? Jak dobrze pamiętam trzeba było dołączać milion kwitów na to, że się jest SKP, które były weryfikowane w WK i się na tej podstawie dostało wszystkie niezbędne zabawki do przekazywania danych i ruszyła maszyna a raptem po KILKU LATACH się okazuje, że nie wiedzą od kogo mają dane?? A kasę też cofali na konto bo nie wiedzą od kogo i za co?? Wybaczcie ale śmieszy mnie to... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501, źle zrozumiałeś mój post.

Jeszcze raz... sporo SKPów ma oznaczenie przyznane przez Starostwo np. EL/001/P ale jakimś cudem bądź niedopatrzeniem w swoim oprogramowaniu m.in. Norcom maja wpisane EL001P lub EL/01/P lub EL/001 lub EL 001 P lub masę innych kombinacji (ile stacji tyle pomysłów).

Dla CEPiK wszystko co nie wygląda jak EL/001/P jest nierozpoznawalne, pamiętajmy, że tam nie siedzi Pan Gienek, który mógłbym podejść do tematu na chłopski rozum i odgadnąć, że EL/001/P to jest to samo co EL001P tylko jest jakiś bot który schematycznie porównuje to co wysyłacie z tym co ma w swojej bazie danych.

Czyli jeszcze raz... dla CEPiKu EL/001P jest Stacją kontroli Pojazdów z uprawnieniami do przesyłania danych a EL001P to jest nierozpoznawalny ciąg znaków i tyle.

 

Waszym/Naszym obowiązkiem jest sprawdzanie raportów i na ich podstawie kontrola czy poprawnie przesyłacie/my dane.

Status "Poprawnie przekazano do CEP" oznacza jedynie, że macie prawidłowo skonfigurowany CEPiK na swoim komputerze i możecie poprawnie przesłać plik, nie ma to nic wspólnego z zawartością pliku.

 

Pamiętajcie, że święta zasadą jest:

Żeby psioczyć na coś to trzeba samemu być w 100% w porządku.

 

CEPiK i MSW nie odpowiada za to co macie wpisane w NORCOMie to jest Wasza broszka :)

 

[dodam tylko... NIE BIJCIE POSŁAŃCA!]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby psioczyć na coś to trzeba samemu być w 100% w porządku.

 

Dlatego psioczę, bo wszystko idzie poprawnie, dobrze oznaczone. Jedyne problemy jakie były (dopóki nie wyłączyłem aktualizacji javy - tylko się pytam w imię czego? ) to problemy cepiku z aktualizacjami javy. I powiem wprost - to jest wina cepiku a nie jak próbuje się udowodnić wina skp. To samo ze zmianami w cepiku, jak są zmiany to skąd my mamy o tym wiedzieć? dowiadujemy się dopiero jak coś nie gra z wysyłką.

 

Z tego co mi wiadomo... zmienił się adres IP serwera CEPiK i stąd mogą pojawić się problemy z Java.

Problem dotyczy waszych ustawień sieciowych w których nie macie otwartego portu 444 na adresie IP 193.150.69.231

Objawia się to tym, że logo Java kręci się przez dłuższą chwilę i później pojawia się błąd.

 

To też ciekawe, bo ja nic nie zmieniałem, żadnych ustawień sieciowych i wszystko... działa... hmm... ciekawe...

 

[dodam tylko... NIE BIJCIE POSŁAŃCA!]

 

:D spoko, jak napisałem wyżej, doceniam pomoc :) i wielu kolegów również...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.