Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    11

  • blakop

    10

  • JANUSZ60

    10

  • Grzegorz Łódź

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Napisano
Przecie wyraźnie pisze, "zużyta rzeźba bieżnika" :D
no niedokładnie tak, ale sens oczywiście tak.

"zuż rzeźb bierznik" bynajmniej ja to tak odczytuję.

Napisano
Nawet nie zamazuję żadnych danych.

to gdzie podział się "stempel nagłówkowy ..." :?:

Wszystkie drogi prowadzą do . . .

... trumny

Napisano

Której opony/osi? Jedna, dwie, wszystkie??

 

No i Panowie - co z pozostałymi pytaniami? :) Tylko tyle odczytaliście z pisma "Pana Doktora"?? :P

 

(brak pieczątki to widzę nikogo nie zdziwił)

Napisano

Super!

To jest pewnie ten inny dokument do identyfikacji :medit:

Może to była straż... ta straż... no leśna albo graniczna :x oby się nie poobrażali. :)

Napisano

Żadna służba w Polsce nie ma prawa zatrzymać Ci dowodu. Tylko Policja, względnie Diagnosta w określonych przypadkach. To akurat z ustawy wynika jasno.

 

to gdzie podział się "stempel nagłówkowy ..." :?:

 

Napisałem wyraźnie - nic nie wymazałem z dokumentu, więc pytanie zbędne :)

Napisano
No i Panowie - co z pozostałymi pytaniami? :) Tylko tyle odczytaliście z pisma "Pana Doktora"?? :P

Myślę,że nawet farmaceuta miałby problem z odczytaniem :-(

Napisano
Żadna służba w Polsce nie ma prawa zatrzymać Ci dowodu. Tylko Policja, względnie Diagnosta w określonych przypadkach. To akurat z ustawy wynika jasno.

 

To na jakiej podstawie ITD zatrzymuje?

"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs

Napisano
To na jakiej podstawie ITD zatrzymuje?

No ok - pominąłem ITD. Oni też mają prawo na podstawie art.129.2. w świetle 129.2. pkt 6.

 

Nie w tym rzecz myślę...

Napisano

kilka zapytań odnosnie gazu głównie LPG

 

1.Przewody slatowe bądź miedziane w osłonie gumowej a co z homologacją na tych przewodach?? na wszytskich przewodach homologacja, czy tylko od wielozaworu do elektrozaworu a może tylko homologacja na przewodach w komorze silnika>>>

 

2. Otwory wentylacyjne.Czy w przypadku zbiornika w kole zapasowym wyiwierocone sa 2 otwory i juz, czy jakis węzyk wyprowadzajacy na zewnatrz?

Jak to sie ma w zbiorniku walcowym takim jak w autach typu kombi jak wygladaja te otwory webtylacyjne - z fizyki wiem ze gaz jest ciezszy od powietrza wiec musi uciekac w dol.

 

3, Chodzi o homologacje do 1 kwietnia 2002-poprawka 00 i po 1 kwietnia poprawka 01.

Czy jest to pada produkcji auta-chyba nie ??

Czy jest to data montażu instalacji gazowej??

Jeśli jest to data instalacjji gazowej czyli montaż po 1 kwietnia 2002 roku musi byc instalacja gazowa z wtryskiem gazu i elektroniczna jednostka sterujacą-... hmm przykaład

Mam starego poloneza na gaźniku i chce jutro zrobic montaż LPG czyli co firma włoży mu wtryskową instalacje gazową jak tam jest podciśnieniowa instalacja paliwowa oparta na gaźniku;/ tego nie kumam

4 Czy wszystkie elementy gazowe musza miec homologacje, typu

-emulator

-przełącznik

-silnik krokowy??

Napisano

Rozporzadzenie 951 zał 9 par. 9 pkt 3

3. Elementy i zespoły instalacji wymienione w ust. 1 (poza przewodami sztywnymi wykonanymi z metalu) powinny być

homologowane według obowiązującej wersji Regulaminów EKG ONZ dotyczących instalacji do zasilania gazem oraz

oznakowane następująco:

1) w przypadku części i zespołów instalacji LPG oznakowanie homologacyjne powinno zawierać: umieszczony w okręgu

nr kraju (1 do 47) po literze „E”, numer Regulaminu „67R” i numeru serii poprawek „01 (a do dnia montażu 31 marca

2002 r. dopuszcza się serię poprawek 00)” oraz następujący po nim kolejny numer homologacji;

2) w przypadku części i zespołów instalacji CNG oznakowanie homologacyjne powinno zawierać: umieszczony w okręgu

nr kraju (1 do 47) po literze „E”, numer Regulaminu „110R” i numer serii poprawek „00” oraz następujący po nim

kolejny numer homologacji;

3) przewody sztywne powinny być oznakowane w sposób umożliwiający ich rozpoznanie jako należących do kompletacji

homologowanego sposobu montażu;

4) w przypadku części i zespołów instalacji zasilania gazem LNG, oznakowanie homologacyjne wysokociśnieniowej

części tej instalacji powinno zawierać informacje, o których mowa w pkt 2 analogiczne jak dla instalacji zasilania gazem

CNG; zbiornik na gaz LNG powinien być wytworzony i spełniać warunki techniczne uzgodnione z Dyrektorem

Transportowego Dozoru Technicznego oraz powinien być zbadany przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego.

4. W odniesieniu do pojazdów przystosowanych do zasilania gazem LPG do dnia 30 maja 1999 r. dopuszcza się inne

oznakowania bezpieczeństwa.

5. W odniesieniu do pojazdów przystosowanych do zasilania gazem CNG do 31 grudnia 2003 r. dopuszcza się inne

oznakowania bezpieczeństwa dla elementów instalacji zasilania gazem CNG.

6. W odniesieniu do pojazdów przystosowanych do zasilania gazem LNG do 31 grudnia 2003 r., dopuszcza się inne

 

Czyli to co w tabelce w/w załączniku.

Napisano

hmm chodzi mi raczej aby ktoś po chłopsku z doświadczenia odpowiedział na te punkty a nie kopiował rozporządzenia...

 

 

1.Przewody slatowe bądź miedziane w osłonie gumowej a co z homologacją na tych przewodach?? na wszytskich przewodach homologacja, czy tylko od wielozaworu do elektrozaworu a może tylko homologacja na przewodach w komorze silnika>>>

 

2. Otwory wentylacyjne.Czy w przypadku zbiornika w kole zapasowym wyiwierocone sa 2 otwory i juz, czy jakis węzyk wyprowadzajacy na zewnatrz?

Jak to sie ma w zbiorniku walcowym takim jak w autach typu kombi jak wygladaja te otwory webtylacyjne - z fizyki wiem ze gaz jest ciezszy od powietrza wiec musi uciekac w dol.

 

3, Chodzi o homologacje do 1 kwietnia 2002-poprawka 00 i po 1 kwietnia poprawka 01.

Czy jest to pada produkcji auta-chyba nie ??

Czy jest to data montażu instalacji gazowej??

Jeśli jest to data instalacjji gazowej czyli montaż po 1 kwietnia 2002 roku musi byc instalacja gazowa z wtryskiem gazu i elektroniczna jednostka sterujacą-... hmm przykaład

Mam starego poloneza na gaźniku i chce jutro zrobic montaż LPG czyli co firma włoży mu wtryskową instalacje gazową jak tam jest podciśnieniowa instalacja paliwowa oparta na gaźniku;/ tego nie kumam

4 Czy wszystkie elementy gazowe musza miec homologacje, typu

-emulator

-przełącznik

-silnik krokowy??

Napisano
1.Przewody slatowe bądź miedziane w osłonie gumowej a co z homologacją na tych przewodach?? na wszytskich przewodach homologacja, czy tylko od wielozaworu do elektrozaworu a może tylko homologacja na przewodach w komorze silnika>>>

Na wszystkich, nie można stosować przewodów od pana Zdzisia.

2. Otwory wentylacyjne.Czy w przypadku zbiornika w kole zapasowym wyiwierocone sa 2 otwory i juz, czy jakis węzyk wyprowadzajacy na zewnatrz?

Jak to sie ma w zbiorniku walcowym takim jak w autach typu kombi jak wygladaja te otwory webtylacyjne - z fizyki wiem ze gaz jest ciezszy od powietrza wiec musi uciekac w dol.

Powinny być elementy, które wyprowadzają gaz na zewnątrz. Same otwory na zewnątrz nie zawsze spełniają wymagania odnośnie przewietrzenia przestrzeni.

3, Chodzi o homologacje do 1 kwietnia 2002-poprawka 00 i po 1 kwietnia poprawka 01.

Czy jest to pada produkcji auta-chyba nie ??

Czy jest to data montażu instalacji gazowej??

Jeśli jest to data instalacjji gazowej czyli montaż po 1 kwietnia 2002 roku musi byc instalacja gazowa z wtryskiem gazu i elektroniczna jednostka sterujacą-... hmm przykaład

Mam starego poloneza na gaźniku i chce jutro zrobic montaż LPG czyli co firma włoży mu wtryskową instalacje gazową jak tam jest podciśnieniowa instalacja paliwowa oparta na gaźniku;/ tego nie kumam

Na skróty - instalacja ma być dostosowana do zasilania pojazdu. Jeżeli pojazd gaźnikowy to instalacja może być "gaźnikowa" bez względu kiedy zakładana, natomiast jak pojazd wtryskowy to po 1 kwietnia 2002 musi być to instalacja z jednostką sterującą elektronicznie.

4 Czy wszystkie elementy gazowe musza miec homologacje, typu

-emulator

-przełącznik

-silnik krokowy??

Miałeś do czynienia ze świadectwem homologacji (wyciąg) instalacji gazowej. Tam są wyszczególnione elementy i ich numery homologacji.

Napisano
bolus1985 napisał/a:

3, Chodzi o homologacje do 1 kwietnia 2002-poprawka 00 i po 1 kwietnia poprawka 01.

Czy jest to pada produkcji auta-chyba nie ??

Czy jest to data montażu instalacji gazowej??

Jeśli jest to data instalacjji gazowej czyli montaż po 1 kwietnia 2002 roku musi byc instalacja gazowa z wtryskiem gazu i elektroniczna jednostka sterujacą-... hmm przykaład

Mam starego poloneza na gaźniku i chce jutro zrobic montaż LPG czyli co firma włoży mu wtryskową instalacje gazową jak tam jest podciśnieniowa instalacja paliwowa oparta na gaźniku;/ tego nie kumam

 

Na skróty - instalacja ma być dostosowana do zasilania pojazdu. Jeżeli pojazd gaźnikowy to instalacja może być "gaźnikowa" bez względu kiedy zakładana, natomiast jak pojazd wtryskowy to po 1 kwietnia 2002 musi być to instalacja z jednostką sterującą elektronicznie.

:?

A jak rozumieć ten zapis:

 

1) w przypadku części i zespołów instalacji LPG oznakowanie homologacyjne powinno zawierać: umieszczony w okręgu

nr kraju (1 do 47) po literze „E”, numer Regulaminu „67R” i numeru serii poprawek „01 (a do dnia montażu 31 marca

2002 r. dopuszcza się serię poprawek 00)” oraz następujący po nim kolejny numer homologacji

Napisano
bolus1985 napisał/a:

3, Chodzi o homologacje do 1 kwietnia 2002-poprawka 00 i po 1 kwietnia poprawka 01.

Czy jest to pada produkcji auta-chyba nie ??

Czy jest to data montażu instalacji gazowej??

Jeśli jest to data instalacjji gazowej czyli montaż po 1 kwietnia 2002 roku musi byc instalacja gazowa z wtryskiem gazu i elektroniczna jednostka sterujacą-... hmm przykaład

Mam starego poloneza na gaźniku i chce jutro zrobic montaż LPG czyli co firma włoży mu wtryskową instalacje gazową jak tam jest podciśnieniowa instalacja paliwowa oparta na gaźniku;/ tego nie kumam

 

Na skróty - instalacja ma być dostosowana do zasilania pojazdu. Jeżeli pojazd gaźnikowy to instalacja może być "gaźnikowa" bez względu kiedy zakładana, natomiast jak pojazd wtryskowy to po 1 kwietnia 2002 musi być to instalacja z jednostką sterującą elektronicznie.

:?

A jak rozumieć ten zapis:

 

1) w przypadku części i zespołów instalacji LPG oznakowanie homologacyjne powinno zawierać: umieszczony w okręgu

nr kraju (1 do 47) po literze „E”, numer Regulaminu „67R” i numeru serii poprawek „01 (a do dnia montażu 31 marca

2002 r. dopuszcza się serię poprawek 00)” oraz następujący po nim kolejny numer homologacji

chodzi o to, że od 1 kwietnia 2002 pan Stanisław czy Mariusz montujacy nową instalację gazową nie mógł stosować części z homologacją zaczynajaca się od 67R 00..... a tylko takie z początkiem 67R 01....

Napisano

Czy podczas badania dodatkowego (dowód zatrzymany przez policję, za jednostkowe usterki np.brak świateł, zużyte opony) dokonujemy wpisu nr dozoru technicznego na butlę gazu?Oczywiście, jeśli pojazd jest zasilany gazem.

Napisano
Ja, nie wpisuję.

 

Dlaczego? Badanie to badanie - kwit wymagać i tak musisz, prawda?

Napisano
Ja, nie wpisuję.

 

Dlaczego? Badanie to badanie - kwit wymagać i tak musisz, prawda?

Masz rację, kwitu wymagam, wpisuję jednak tylko w pkt2 "przystosowany do zasilania gazem", być może błędnie.

Napisano
być może błędnie.

Patrząc na zapis w PoRD podczas dodatkowego powinniśmy również wpisywać,,,

Napisano

Ja wpisuję

***** Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także: informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis oraz inne uwagi

 

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.