Skocz do zawartości

Brak tabliczki znamionowej


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno kwit z nadania cechy identyfikacyjnej i kwit z poprawki przy okresowym przed rejestracją idą do WK i będą w teczce pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    12

  • Marek1

    12

  • Psuj

    8

  • mirek.g

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zarówno kwit z nadania cechy identyfikacyjnej i kwit z poprawki przy okresowym przed rejestracją idą do WK i będą w teczce pojazdu.

To chyba tylko w lubuskiem mają taki porządek... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko w lubuskiem mają taki porządek...

Mylisz się ...Nie tylko tam... ;)

W przypadku BT przed pierwszą rejestracją albo OBT na zaświadczeniu, tak.. . :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doleję odrobinę oliwy do ognia :cool:

a jaki dacie rodzaj badania gdy będziecie wystawiać zaświadczenie na ponownym sprawdzeniu usterek, po wykonaniu tabliczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie OKRESOWE + DODATKOWE

Wynik badania POZYTYWNY wznaczam termin następnego badania.

W uwagach Badanie poprawkowe do badania nr ......... .

dalej w uwagach tabliczke znamionową wykonano na podstawie skierowania (kogo i nr )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uwagach Badanie poprawkowe do badania nr ......... .

:ok:ok:ok

dalej w uwagach tabliczke znamionową wykonano na podstawie skierowania (kogo i nr )

Tego nie wpisuje bo my TZ nie wykonujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie OKRESOWE + DODATKOWE

Wynik badania POZYTYWNY wznaczam termin następnego badania.

W uwagach Badanie poprawkowe do badania nr ......... .

To końcu ile będziesz miał tych "okresowych", bo widać że w przypadku negatywów, to podwójnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie OKRESOWE + DODATKOWE

 

Jako rodzaj badania wpisuję PONOWNE SPRAWDZENIE USTEREK, przecież żadnego DODATKOWEGO nie ma jeśli TZZ wykonała inna SKP. Sprawdzasz, czy jest zamontowana - mowa oczywiście jeśli OBT było z "N" za brak TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzaj badania wpisuję PONOWNE SPRAWDZENIE USTEREK

 

A czy taki rodzaj badania masz w Dz.U :P bo mi się wydaje że SKP robi badania okresowe i dodatkowe :lol: ale może czegoś nie wiem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taki rodzaj badania masz w Dz.U

 

W cenniku poz.2 PONOWNE SPRAWDZENIE MECHANIZMÓW I ZESPOŁÓW W POJEŹDZIE, W KTÓRYM STWIERDZONO USTERKI W TRAKCIE BADAŃ TECHNICZNYCH.

 

bo mi się wydaje że SKP robi badania okresowe i dodatkowe

 

Masz jeszcze SPRAWDZENIE SPEŁNIENIA DODATKOWYCH WARUNKÓW TECHNICZNYCH np. badanie po zamontowaniu HAKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie OKRESOWE dlatego że poprzednie okresowe było N a termin następnego badania

wyznacz się od DATY USUNIĘCIA usterek. + dodatkowe bo wykonuję i motuję tabliczkę

znamionową zastępczą. Opłaty to usterki + 36zł tabliczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem (czytając to forum), to po BT z wynikiem N, robimy PONOWNE SPRAWDZENIE MECHANIZMÓW I ZESPOŁÓW W POJEŹDZIE, W KTÓRYM STWIERDZONO USTERKI W TRAKCIE BADAŃ TECHNICZNYCH i określamy TNBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem (czytając to forum), to po BT z wynikiem N, robimy PONOWNE SPRAWDZENIE MECHANIZMÓW I ZESPOŁÓW W POJEŹDZIE, W KTÓRYM STWIERDZONO USTERKI W TRAKCIE BADAŃ TECHNICZNYCH i określamy TNBT.

Wszystko się zgadza, tylko że ponowne sprawdzenie jest badaniem okresowym i dlatego możemy określić termin następnego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie OKRESOWE dlatego że poprzednie okresowe było N a termin następnego badania

wyznacz się od DATY USUNIĘCIA usterek. + dodatkowe bo wykonuję i motuję tabliczkę

znamionową zastępczą. Opłaty to usterki + 36zł tabliczka.

 

TNBT od daty usunięcia usterek - w którym DzU to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak KOLEGA PENTAGRAM PISZE Okresowe Badanie Techniczne - ponowne sprawdzenie pojazdu jeżeli tabliczka znamionowa została wykonana na tej samej stacji + dodatkowe POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenniku poz.2 PONOWNE SPRAWDZENIE MECHANIZMÓW I ZESPOŁÓW W POJEŹDZIE, W KTÓRYM STWIERDZONO USTERKI W TRAKCIE BADAŃ TECHNICZNYCH.

 

rodzaje badań określa nie cennik a PORD (i zakres dz.u. 155) i tam nie ma takiego badania.

Badanie poprawkowe ma ten sam rodzaj co badanie z wynikiem N którego dotyczy.

 

A tabliczkę i poprawkę robię osobno. Najpierw tabliczkę i są to INNE CZYNNOŚCI a nie dodatkowe, a potem okresowe poprawkowe. Oczywiście można to na jednym wpisie w rejestr, ale tak się jakoś przyzwyczaiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako rodzaj badania wpisuję PONOWNE SPRAWDZENIE USTEREK, przecież żadnego DODATKOWEGO nie ma jeśli TZZ wykonała inna SKP. Sprawdzasz, czy jest zamontowana - mowa oczywiście jeśli OBT było z "N" za brak TZ.

Nic bardziej błędnego ,,,

Jeśli za brak TZ dajesz N, to musisz wykonać ponownie Okresowe jak mówi Psuj, by dać P,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za brak TZ dajesz N, to musisz wykonać ponownie Okresowe jak mówi Psuj, by dać P,,,

 

Napisz to ja dziecku czteroletniemu,bo się "zakręciłem"Ps.może chociaż pozycje cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, powinno być OKRESOWE - PONOWNE SPRAWDZENIE USTEREK, właśnie dokonałem modyfikacji w swoim programie bo miałem tylko PONOWNE SPRAWDZENIE USTEREK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenniku jest ponowne ........... itd.

W cenniku masz tylko zakres tego co masz wykonać, natomiast samo badanie jest badaniem okresowym. Mamy tylko badania okresowe, dodatkowe lub okresowe + dodatkowe. Ponowne sprawdzenie nie jest badaniem dodatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.