Skocz do zawartości

badanie po godzinach


MarcinS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako nowicjusz mam pytanie: mieszkam blisko stacji na której pracuję, zdarza się że szef prosi mnie po godzinach otwarcia stacji abym przyjechał i zrobił przegląd ( kilka razy miała już miejsce taka sytuacja). Koledzy mówią że to niezgodne z prawem. Proszę o pomoc jak do tego tematu podejść. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • Psuj

    7

  • danielg539

    7

  • eborg

    7

Koledzy mówią że to niezgodne z prawem.

Bo to jest niezgodne z prawem. Szef może przecież otworzyć stację 24 godz. na dobę a Ty mógłbyś pełnić dyżur na telefon ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz badanie "przepisowo" to pora nie ma znaczenia możesz i w niedzielę i w Wielkanoc.

Też tak uważam, ale po godzinach to tylko od Ciebie zależy!

Czyli: szef może Cię poprosić i t y l k o poprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolejka jest np na 3 samochody a tu za 10 min trza zamykać? Jak się spieszę to zonk ale jak mi nie zależy na czasie to robię do końca i co z tego ze pisze do 18.00 ja zamykam 18.55 bo tyle mi zajęło i już. Nikt za to głowy mi nie urwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolejka jest np na 3 samochody a tu za 10 min trza zamykać?

 

Ale czaisz chyba różnicę między zostaniem pół godziny-czterdzieści minut dłużej (mi też się zdarza, a jakże) a przyjechaniu w nocy o 23 i otwarciu dla :niecierpliwego" klienta...

 

A propo's strony prawnej to wypowiadał się na ten temat Boguś. I jest to na forum. Będę miał czas to poszukam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się klienci naucza, ze im badanie zrobisz po godzinach, to nie będziesz miał życia prywatnego i szef Cie będzie wykorzystywał ( narazie prosi ale z czasem....). Mnie też tak szef wzywał. To mówiłem że jestem po piwku lub na rybach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Czyli robiąc badanie po godzinach otwarcia nie wyszedłem poza margines prawa- i aż mi ulżyło :-D

Moim zdaniem jest to również niezgodne z prawem, i bystry kontrolujący udowodniłby Ci to na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinS napisał/a:

Dziękuję za odpowiedz. Czyli robiąc badanie po godzinach otwarcia nie wyszedłem poza margines prawa- i aż mi ulżyło

 

Moim zdaniem jest to również niezgodne z prawem, i bystry kontrolujący udowodniłby Ci to na pewno.

 

Też tak uważam. A jeszcze lepszy kontrolujący zawiadomi PiP aby przeprowadziło kontrole czasu pracy w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro praca na dwie zmiany czy nawet w soboty w wielu WK to normalka, to czy praca i na trzecią zmianę byłaby takim cyrkiem? Chyba niekoniecznie...

Są akcje typu "noc muzeów" - tylko czekać, aż ktoś wpadnie na pomysł "noc urzędów" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu to niezły ........................ z twojego szefa skoro nie szanuje ciebie i twojego czasu prywatnego no chyba że w umowie masz jakiś zapis który cię do tego zobowiązuje

A tak na marginesie to masz przerąbane :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak żle! Ja to robię w sumie z własnej nieprzymuszonej woli. Dla mnie to nie problem przyjechać na pół godzinki po godzinach. Tylko chodziło mi o to czy nie łamię przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne -jest to do dupy!

Tylko zastanawiam się - przyjeżdża do Was kumpel , wyjeżdża np. na Chorwację (godz.21.00) ,nie dopatrzył się że przegląd skończył się wczoraj- i co (?) precedens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport fiskalny kończy definitywnie wykonywanie badań na SKP

Raczej przyjmowanie opłat za badanie a klient może przecież zapłacić jutro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest tak często. Mamy w jednym budynku serwis i klient zostawia auto dziś do naprawy i na przegląd, robię przegląd dziś a w kasę jest wbijany jutro gdyż klient nie zostawił informacji czy chce fakturę czy paragon, lub nie pozostawił danych do faktury....... i w sumie badanie z dziś jest wbite w kasę jutro.

 

[ Dodano: 26-06-2012, 11:36 ]

A przypadki które mam gdy robiłem po godzinach to z reguły jakiś niespodziewany wyjazd na kilka o 5 tej rano autem na które skończyło się badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też dostać fakturę z opóźnionym terminem płatności.

Jedynie co to złotówkę za OE musi uiścić gotówką ale tych opłat się nie fiskalizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co to złotówkę za OE musi uiścić gotówką

Dlaczego gotówką?

Ja już kilka razy wypisałem fakturę przelewową za samą OE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.