Skocz do zawartości

badanie po godzinach


MarcinS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • Psuj

    7

  • danielg539

    7

  • eborg

    7

Raczej przyjmowanie opłat za badanie a klient może przecież zapłacić jutro....

Tu masz rację.

Zresztą zawsze można się tłumaczyć,ale miejcie się na baczności zwłaszcza 5 minut przed zamykaniem. Szybkie badanie bo już zamykamy,czy pobranie opłaty bez paragonu.

To kosztuje i jest tych wpadek coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raportów fiskalnych możesz zrobić więcej niż jeden. Co do wpisywania w rejestr dziś na nabijania na kasę no to na pewno nie jest na prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duzo stacji które są czynne przez całą dobę i nikt się nie przypiepsza. Sory chyba ci co pisza posty to elita diagnostyczna. Pamiętajcie o tym że jeszcze są diagności któży was czytają a na forum i boją się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duzo stacji które są czynne przez całą dobę i nikt się nie przypiepsza.

Jeśli tak jest napisane na szyldzie, to OK. Ludzie zrozumcie, że to dzałalność regulowana i zupełna dowolność w godzinach pracy nie jest możliwa. SKP to nie kiosk z gazetami, gdzie sprzedawca otwiera go i zamyka o dowolnej porzee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory chyba ci co pisza posty to elita diagnostyczna

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości tematu.

Tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego się boją?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ustalone godziny pracy i basta. To co robisz po nich, to Twój układ z szefem i Twoja sprawa. Ja jednak dążyłbym do jakiejś formy zalegalizowania tego typu praktyk od formalnej strony.

 

Bo co będzie, jak ten kolega jadący do Chorwacji z tego całego podniecenia wjeżdżając na rolki przejedzie Ci po nodze?? Wypadek przy pracy? Odszkodowanie? No chyba nie... Co wtedy powie szef? Podłoży się, żebyś mógł normalnie ze świadczeń korzystać? Myślę, że warto to sobie obgadać z szefem... nie mówię, że sam bym nie pomógł nikomu w takiej sytuacji. Ale trzeba tez troszkę chyba myśleć o konsekwencjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawiam się - przyjeżdża do Was kumpel

Ja tam nie mam kolegów... :evil:

no nie wierzę ..

 

Ja też :)

]Może koledzy z WK, lub byli koledzy z WK, się wykażą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też :)

Psuj napisał/a:

]Może koledzy z WK, lub byli koledzy z WK, się wykażą

_________________

 

Nie napisałem, że to moi koledzy :evil:

 

 

Wracając do tematu:

 

średnio w Bydgoszczy stacje są czynne:

pon - piątku: 8.00 - 21.00

sobota: 8.00 - 14.00

niedziela: 8.00 - 14.00

 

Chociaż są wyjątki od reguły i są stacje czynne tylko w tygodniu od 8.00 - 14.00, są też czynne od 7.00 - 20.00. Wszystko zależy tak naprawdę od miejsca w jakim się otwiera stację i czy właścicieli stać na opłacanie w takich godzinach diagnostów.

 

Wbrew pozorom na okręgowych zauważalny jest mniejszy ruch niż na podstawowych, a powinno być odwrotnie. :lol:

 

PS. Przypominam, że stacja nie może pracować do ostatniego klienta tylko w godzinach określonych na szyldzie, co wynika z rozporządzenia o wymogach dla SKP.

Ponadto każda stacja musi posiadać kartę czasu pracy i kartę nadgodzin. To z karty czasu wynika ile czasu diagnosta może przebywać w zakładzie pracy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, gdy widoczny jest okres wzmożonych przeglądów by założyć kartę nadgodzin oraz dokonać korekty na szyldzie. W innym przypadku diagnosta nie może wykonać badania w godzinach innych niż na szyldzie.

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=13960&highlight=#13960

 

 

Ludzie zrozumcie, że to dzałalność regulowana i zupełna dowolność w godzinach pracy nie jest możliwa.

 

Jest - pod warunkiem zapisania tego na szyldzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się uczepiliście tego szyldu. Ja mam naklejane godziny i mogę naklejki 5 razy dziennie przeklejać. Ale tu nie o to chodzi. Nie ma zakazu wykonywania badań np o 23.30. Może być swój diagnosta jak mu szef dodatkowo "odpala", a może pracuje po 6h zamiast 8 i w zamian kilka razy dojedzie po godzinach. Zawsze można kogoś zatrudnić na umowę zlecenie na wykonanie kilku przeglądów. PIP się może próbować czepiać nadmiaru godzin a nie godziny przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się uczepiliście tego szyldu. Ja mam naklejane godziny i mogę naklejki 5 razy dziennie przeklejać.

Oczywiście do starostwa Twój szef nie zgłaszał godzin otwarcia SKP ???

Nie ma zakazu wykonywania badań np o 23.30.

Tak Ci się wydaje, czy jesteś tego pewny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście do starostwa Twój szef nie zgłaszał godzin otwarcia SKP ???
Od 2 lat godziny otwarcia szef zmienił 4 razy. Ja tylko z naklejkami gonie. Szczerze wątpię ze zgłaszał zmiany w starostwie choćby raz. Natomiast co do wykonywania badań o 23.30 jestem pewien- mamy ustawę o swobodzie działalności gospodarczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKP to nie kiosk z gazetami

Do tego została sprowadzona.

 

Nie żebym był za takim postępowaniem ,ale zastanawia mnie jedno no może dwie sprawy.

Czy diagnosta nie podlega pod kodeks pracy i ma zakaz pracy w godzinach pracy a co za tym idzie czy pracodawca nie może wezwać diagnosty do pracy w nagłych przypadkach (bo zdaje się że winnych zawodach może) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam to wszystko i zastanawiam się w jakim kraju żyjemy - czas pracy to czas pracy a pożnij należy się odpoczynek .To ,ze nie którzy chcą być super wobec szefa i pracować na jego zawołanie może kiedyś odbić się przeciwko nim dużą czkawką. Jak noga się podwinie któremuś z was wtedy szef obróci się przeciwko -byłeś dobry jak tyrałeś -teraz twój problem .Tak jest niestety w życiu -nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu - i może być tak ,że jak jesteś taki dobry to po co klient będzie jechał na stację -jedź pan do niego i zrób mu badanie -przecież chcemy być super dla klienta który też ma czas pracy i czas wolny i powinien pamiętać o terminach jakie go obowiązują :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam to wszystko i zastanawiam się w jakim kraju żyjemy - czas pracy to czas pracy a pożnij należy się odpoczynek .

Też jestem zaskoczony, że jest wśród nas tak wielu myślących inaczej, niż Ty i ja,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja na której pracuję czynna jest w dni powszednie od 7.00-21.00, w sobotę od 7.00-14.00 i ani minuty dłużej - klienci mają dość czasu aby przyjechać w godzinach otwarcia stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzimy, że dla niektórych tu jest to nienormalne

 

Ja również chcę mieć czas na wypicie :piwo , nie tylko "szef " ma takie prawo :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zaskoczony, że jest wśród nas tak wielu myślących inaczej, niż Ty i ja

Myślących tak samo pewnie jest więcej ,tylko podstaw prawnych na poparcie jednego czy drugiego stanowiska brak . Raczej domysły snujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.