Skocz do zawartości

Badanie przed pierwszą rejestracją w kraju na PC


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

mogę nawet nie mieć wiedzy o tym, że gdzieś wcześniej był już rejestrowany czasowo

 

No ale przecież to można sprawdzić. Możesz wysłać zapytania do innych Wk :) No przecież musisz to obiektywnie wyjaśnić przed rejestracją - prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    14

  • blakop

    11

  • Grzegorz Łódź

    10

  • michal_k

    10

Absurdem byłaby sytuacja, i tak jak napisał blakop, było to już poruszane, gdyby rejestrację czasową traktować na równi ze stałą.

Nie widzę natomiast tu jakiegokolwiek problemu bo czy ta informacja jest aż tak istotna?

Czy przestępstwem będzie kiedy (w tej określonej sytuacji) diagnosta wpisze lub nie wpisze tej daty na zaświadczeniu?

Nie przesadzajmy - są większe problemy.

Np. jak diagnosta ma sprawdzić, od października, WYRAŹNE niedziałanie poduszek powietrznych na BT

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę natomiast tu jakiegokolwiek problemu bo czy ta informacja jest aż tak istotna?

Z prawnego punktu widzenia to tak, bo:

skoro de facto kolejna rejestracja nie jest już pierwszą to ani VAT-u ani akcyzy wymagać nie można

Trzeba też mieć na uwadze, że pewne warunki techniczne też są uzależnione od tej daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. jak diagnosta ma sprawdzić, od października, WYRAŹNE niedziałanie poduszek powietrznych na BT

 

WYRAŹNIE zapytałeś się w innym temacie i WYRAŹNIE dostałeś odpowiedź :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 6. 1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu;

 

Jak rozumiecie ten zapis, czy mowa jest o tym, że nie będzie już możliwe wykonanie OBT przed I rej. bez TR , czyli prosto z lawety :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 6. 1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu;

 

Jak rozumiecie ten zapis, czy mowa jest o tym, że nie będzie już możliwe wykonanie OBT przed I rej. bez TR , czyli prosto z lawety :?: .

 

Moim zdaniem chodzi oto, że przy PC możesz wydać DIP, wcześniej tylko przed pierwszą rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiecie ten zapis, czy mowa jest o tym, że nie będzie już możliwe wykonanie OBT przed I rej. bez TR , czyli prosto z lawety .

Ja to też tak rozumiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiecie ten zapis, czy mowa jest o tym, że nie będzie już możliwe wykonanie OBT przed I rej. bez TR , czyli prosto z lawety :?: .

W połączeniu z zapisem w zał. nr 1 wychodzi, że badanie będzie możliwe ale tylko z wynikiem N, czyli jednak PC na badanie. Lepiej aby ktoś to głośno i jednoznacznie powiedział przed 8.10.2012,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej aby ktoś to głośno i jednoznacznie powiedział przed 8.10.2012

 

Czy jest jakaś kompetentna osoba, która dokładnie wyjaśni te niejasne kwestie :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś kompetentna osoba, która dokładnie wyjaśni te niejasne kwestie

 

Nie ma i nie będzie bo gdzie dwóch Polaków tam sa trzy zdania w tym samym temacie :razz::razz::evil:

A prawo powinno być takie żeby interpretatorzy nie mieli nic do roboty (jasne i czytelne) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro brak tablic to UI, a przy takowej należy wystawić negatywa więc sprawa jasna.

Innym problemem jest notoryczne podrabianie tablic i jak ocenić to na BT kiedy tablice są z innego kraju, i tak naprawdę czasem jest ciężko stwierdzić, czy to oryginał, czy nie.

Jest ładna metalowa i najczęściej zakupiona na allegro lub u odpowiednich "producentów".

Nie ma na ten temat żadnych wytycznych, oficjalnych wzorów etc.

Oczywistym jest np. że w Belgii tablice zostawia sobie poprzedni właściciel - ale jak udowodnić, że te zamontowane na samochodzie, który podjechał na stację to podróby skoro są tak ładnie zrobione, że wyglądają identycznie jak belgijskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

panowie czy do badania technicznego auta sprowadzonego(konkretnie z belgii) które ma PC i TTR potrzebuje stary dowód rejestracyjny??czy nie będzie problemów w WK jeśli np ustalę ze masa własna to 1550kg a w starym dowodzie będzie np 1430??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będziesz miał problem.WK porówna dane zawarte w dowodzie rej (z Belgii) z Twoim zaświadczeniem i DIPem.No chyba że w dowodzie belgijskim nie ma parametru G.

 

A tak na marginesie to w PC nie ma praktycznie żadnych danych to i tak musisz te dane wziąć z belgijskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie a klient mi wpiera ze już takie badania robił bez dowodu i przechodziło bez problemów.

dla świętego spokoju i ułatwienia sobie pracy będę wymagał stary DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie a klient mi wpiera ze już takie badania robił bez dowodu i przechodziło bez problemów.

dla świętego spokoju i ułatwienia sobie pracy będę wymagał stary DR

 

To zapytaj gdzie ma ten dowód belgijski.Wydział Komunikacji i tak go wymaga to czemu tobie nie chce pokazać.Znowu jakieś kombinacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytaj gdzie ma ten dowód belgijski

twierdzi ze ma go firma rejestrująca mu auto.troche się chłopina zdenerwował,trochę powyzywał ale zaprosiłem go jutro z gowodem.jak dalej będzie niegrzeczny to wyśle go z zaświadczeniem do WK a WK odeśle go do mnie bo auto najprawdopodobniej przywiezione jako uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jakieś kombinacje...

Cwany klient :P

Czy musi pokazać dowód belgijski jak ma PC?

 

Myślę że musi np. do wypełnienia DIPu (kraj poprzedniej rej,data rej na świecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że musi np. do wypełnienia DIPu (kraj poprzedniej rej,data rej na świecie)

 

Data powinna być w PC. Wszystkie dane, które były w zagr. DR powinny być w Polskim PC w odpowiednich rubrykach - przecież chyba z sufitu tych czasowych rejestracji nie robią, no nie? Ja tak to widzę... Pojazd jest już zarejestrowany w kraju, to w sumie po co to PC?? Może dał w międzyczasie do tłumaczenia - bo jest trochę tych formalności po sprowadzeniu w końcu...

 

A jako diagności moglibyście się w końcu zdecydować, bo jak przyjeżdżam z belgijskim DR, to mi powiecie, że badania nie można zrobić, bo auto nie ma tablic, więc trzeba je zarejestrować w kraju - tak? A jak rejestruje i przyjeżdżam z PC to wołacie, że belgijski dowód chcecie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data powinna być w PC. Wszystkie dane, które były w zagr. DR powinny być w Polskim PC w odpowiednich rubrykach - przecież chyba z sufitu tych czasowych rejestracji nie robią, no nie?

 

Tak masz rację ale niestety tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jako diagności moglibyście się w końcu zdecydować, bo jak przyjeżdżam z belgijskim DR, to mi powiecie, że badania nie można zrobić, bo auto nie ma tablic, więc trzeba je zarejestrować w kraju - tak?

 

Zobacz co napisałem wcześniej, kto Ci powiedział, że nie zrobię badania bez TR?. Nie mam prawa odmówić wykonania takiego badania, jedynie wynik będzie "N". Jak wrócisz z czerwonymi blachami na poprawkowe, wystarczy mi tylko PC :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.