Skocz do zawartości

Badanie przed pierwszą rejestracją w kraju na PC


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

A jako diagności moglibyście się w końcu zdecydować, bo jak przyjeżdżam z belgijskim DR, to mi powiecie, że badania nie można zrobić, bo auto nie ma tablic, więc trzeba je zarejestrować w kraju - tak? A jak rejestruje i przyjeżdżam z PC to wołacie, że belgijski dowód chcecie

 

Raczej nie my tylko wydziały komunikacji pod które podlegamy i te niejasne przepisy i interpretacje.Najgorzej że nikt nie morze jednoznacznie napisać co i jak należy zrobić.My diagności jakbyśmy nie zrobili to będzie źle :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    14

  • blakop

    11

  • danielg539

    10

  • Grzegorz Łódź

    10

Data powinna być w PC.

a jak nie ma to co ?

Wszystkie dane, które były w zagr. DR powinny być w Polskim PC w odpowiednich rubrykach

zwłaszcz z belgi jest bogaty w dane poj.silnika i data 1 rej :) dzisiaj robiłem Bt z niemiec oczywiście PC i tr a w Dr tylko poj.silnika i co TY na to powiesz :cry:

A jak rejestruje i przyjeżdżam z PC to wołacie, że belgijski dowód chcecie

zawsze bynajmniej ja jak wykonuje takie BT z zagranicy możesz się śmiać zemnie ale wołam DR zagranicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co napisałem wcześniej, kto Ci powiedział, że nie zrobię badania bez TR?. Nie mam prawa odmówić wykonania takiego badania, jedynie wynik będzie "N". Jak wrócisz z czerwonymi blachami na poprawkowe, wystarczy mi tylko PC :evil: .

 

I to jest najrozsądniejsze wyjście z sytuacji według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie my tylko wydziały komunikacji pod które podlegamy i te niejasne przepisy i interpretacje.Najgorzej że nikt nie morze jednoznacznie napisać co i jak należy zrobić.My diagności jakbyśmy nie zrobili to będzie źle

 

Jakie niejasne przepisy :?::evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam zrobię z samego PC i czerwonych tablic. Dziś robiłem ustalenie danych dla Alfy Romeo właśnie z Belgii i o dziwo w dowodzie rejestracyjnym belgijskim były prawie wszystkie dane, ale była to Alfa z 2012 roku więc może coś się Belgom pozmieniało bo i DR belgijski był taki :

 

http://www.szybkietlumaczenia.pl/dokumenty/dowod_belgijski_nowy.htm

 

No i jeszcze jedno u mnie jak pojazd przyjeżdża z PC to wszystkie lub prawie wszystkie rubryki ma wypełnione więc data I rej za granicą jest, masy są, pojemność, moc, do wystawienia DIP'u brakuje paru danych typu wymiary czasem masy przyczep i rok produkcji więc to można sobie ustalić.

No ale skoro nie wszystkie WK wypełniają PC w takim przypadku to DR zagraniczny też by się przydał choćby po to by wiedzieć jaka jest data I rej. za granicą, a jak ta data by była a nie było innych danych a klient nie chciał by pokazać zagranicznego DR, to wówczas poinformował bym klienta że jak bedą niezgodności z tym co ja wpiszę do DIP'u i tym co jest w zagranicznym DR to jego strata bo będzie musiał dymać do mnie jeszcze raz żebym mu poprawił :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była to Alfa z 2012 roku więc może coś się Belgom pozmieniało bo i DR belgijski był taki

 

No to ten pojazd nie podlega OBT przed rejestracją. Tylko ustalenie danych co najwyżej.

 

PC i tr a w Dr tylko poj.silnika i co TY na to powiesz :cry:

 

No jak w PC dane niezgodne no to wynik badania No - no nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dane, które były w zagr. DR powinny być w Polskim PC w odpowiednich rubrykach - przecież chyba z sufitu tych czasowych rejestracji nie robią, no nie?
A ja myślę ze nie raz tak.Belgia to wiadomo,moze być DR prawie czysty..Natomiast miałem samochód z Niemiec z PC a w poszczególnych poz.PC "1"...

Mozna przeciez i tak...No nie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem podobny przypadek. Pojazd Toyota Avensis 2009r z Austrii, na polskim PC beż dowodu austryjackiego- tylko tłumaczenia. Pani młoda, sama nie wiedziała czego chce ;czy ustalenie danych, czy okresowe i DIP. Nie zgadzał się rok produkcji 01 2009r w dowodzie z z rzeczywistością 03 2009r. Kolega zadzwonił do Toyoty, okazało się że jest to Anglik. Na koniec pani przyznała że o tym wiedziała, ale miała minę strasznie zdziwonej dlaczego to nie przeszło. Tak więc cwaniactwo polskich "importerów" osiąga apogeum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Data powinna być w PC. Wszystkie dane, które były w zagr. DR powinny być w Polskim PC w odpowiednich rubrykach - przecież chyba z sufitu tych czasowych rejestracji nie robią, no nie?

miałem oststnio PC z wypełnionymi wszystkimi rubrykami ale tylko vin i nr. rej były zgodne, reszta z sufitu łacznie z datą rejestracji za granicą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zadzwonił do Toyoty, okazało się że jest to Anglik. Na koniec pani przyznała że o tym wiedziała

 

To sami tego po kierownicy nie poznaliście albo po reflektorach? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była to Alfa z 2012 roku więc może coś się Belgom pozmieniało bo i DR belgijski był taki

 

No to ten pojazd nie podlega OBT przed rejestracją. Tylko ustalenie danych co najwyżej.

 

PC i tr a w Dr tylko poj.silnika i co TY na to powiesz :cry:

 

No jak w PC dane niezgodne no to wynik badania No - no nie? ;)

 

No przecież pisałem że ustalałem dane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To sami tego po kierownicy nie poznaliście albo po reflektorach? :cool:

Auto przerobione na europe, światła przerobione, licznik w km. Pojazd przerobiony bez odpowiednich kwitow. Babka chciała troche kasy zaoszczedzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie "kwity" są na to odpowiednie?

 

No pewnie zaświadczenia i faktury od uprawnionego przedsiębiorcy :razz::D:D:evil: i faktury na części których ponowne użycie zagraża BRD :D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie zaświadczenia i faktury od uprawnionego przedsiębiorcy

No chyba, że to także zmiana rodzaju pojazdu bo w przeciwnym razie zaświadczenie to nie ma żadnego zastosowania.

 

faktury na części których ponowne użycie zagraża BRD

Nigdzie nie jest jednoznacznie napisane w jaki sposób ma być ten fakt dokumentowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim oświadczenie od producenta lub importera że pojazd o tym nr VIN może być przystosowany do ruchu prawostronnego.

 

No jak sprowadziłem to ja jestem importerem :) I co - ja mam Ci to oświadczyć? no skoro już przerobiłem to wiadomo, że można :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim oświadczenie od producenta lub importera że pojazd o tym nr VIN może być przystosowany do ruchu prawostronnego.

Twój post zniknął.

Jednak w kwestii importera to faktycznie jest nim ten kto pojazd sprowadza.

A już na pewno w stosunku do pojazdów producentów, którzy nie maja w Polsce przedstawicielstwa...

Jednak jeżeli te pojazdy są w wersjach prawo i lewostronnych /a większość jest!/ to oświadczanie o tym nie ma żadnego sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeżeli te pojazdy są w wersjach prawo i lewostronnych /a większość jest!/ to oświadczanie o tym nie ma żadnego sensu...

 

Jak klientka chciała upiec dwie pieczenie i moją d... przy jednym ogniu to niech teraz pogania za dokumentami.

 

PS dla Blakopa;

Wszystkie domumetnty niezbędne ( od opini rzeczoznawcy po świadectwo ukończenia zerówki) tylko po to żeby ten pojazd nie poruszał się po Polskich drogach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.