Skocz do zawartości

zmiana z przyczepa specjalna 3500kg na ciezarowa rolnicza


Scooby-Doo

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana rodzaju przyczepy na rolniczą powinno być tylko formalnością.

Gdyby tak było, wszyscy przewoźnicy samochodowi skorzystali by z tej formalności po to, żeby mniej płacić za badanie techniczne i wykonywać je co dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było, wszyscy przewoźnicy samochodowi skorzystali by z tej formalności po to, żeby mniej płacić za badanie techniczne i wykonywać je co dwa lata.

 

Pokaż mi taką przyczepę polskiej produkcji taką ciężarową która jest ciągana za ciągnikiem rolniczym typu Sanok czy tam Autosan która wytrzyma za taką współczesną ciężarówką :D

 

i każdy policjant za ciągnięcie za samochodem rolniczej miałby wynik.
Nie przeceniaj policjantów, nie wszyscy czytają przepisy,,,

 

Policjantów przeszkolić, a krokodyle się sami doszkolą lub tez ich przeszkolić że jak wyłapią przyczepę rolniczą za ciężarówką to właściciela spotka bardzo wysoka kara finansowa.

 

A jaki przepis zabrania ciągnięcia za samochodem przyczepy rolniczej?

 

Chyba żaden i trzeba było by taki stworzyć, i wysoką kara za jego nieprzestrzeganie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki przepis zabrania ciągnięcia za samochodem przyczepy rolniczej?

taki między wierszami ...

 

PoRD Art. 20.

6. Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów, z zastrzeżeniem ust. 2, wynosi:

1) ciągnika rolniczego (również z przyczepą) - 30 km/h;

 

opony do pojazdów rolniczych mają maksymalnie indeksy prędkości A8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w fiacie panda mam opony o indeksie prędkości T a idąc Twoim tokiem myślenia to powinny być o indeksie max N (na autostradzie jest chyba max 140 i szybciej się w PL nie da jechać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a idąc Twoim tokiem myślenia

to nie trafiłeś na mój tok myślenia ... :cool:

chodzi mi o przypadek ciągnięcia przez samochód ciężarowy z prędkością np. 80 km/h przyczepy rolniczej na oponach z indeksem A8 (40 km/h)

 

w fiacie panda mam opony o indeksie prędkości T
Należy stosować wyłącznie opony, których indeks prędkości jest równy, bądź wyższy od wskazanego w instrukcji obsługi pojazdu.

Możliwe jest stosowanie opon zimowych oznaczonych symbolem M&S (Mud and Snow) o indeksie prędkości niższym od prędkości samochodu. W niektórych krajach niezbędne jest umieszczenie na przedniej szybie samochodu naklejki wskazującej maksymalną prędkość opony. Po założeniu takich opon, prędkości tej nie wolno przekraczać.

http://www.felgi-opony.com/Warto_wiedziec/Tabela_indeksow_predkosci_,1,88,40.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to nie trafiłeś na mój tok myślenia ... :cool:

chodzi mi o przypadek ciągnięcia przez samochód ciężarowy z prędkością np. 80 km/h przyczepy rolniczej na oponach z indeksem A8 (40 km/h)

No faktycznie bo no na coś takiego to raczej bym nie wpadł (opony te rozleciałby się po pierwszych 100km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony do pojazdów rolniczych mają maksymalnie indeksy prędkości A8

 

Ale żaden przepis nie zabrania mi ciągnięcia za samochodem przyczepy rolniczej pod warunkiem zachowania prędkości nieprzekraczającej indeksu prędkości opon :) A opony w rolniczej zawsze można wymienić na takie o indeksie odpowiadającym pojazdowi ciągnącemu - w tym wypadku samochodowi :x

 

Policjantów przeszkolić, a krokodyle się sami doszkolą lub tez ich przeszkolić że jak wyłapią przyczepę rolniczą za ciężarówką to właściciela spotka bardzo wysoka kara finansowa.

 

Na razie to żaden przepis tego nie zabrania, więc żadne to wykroczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żaden przepis nie zabrania mi ciągnięcia za samochodem przyczepy rolniczej

 

A nie jest tak, że wszędzie mówi się o przyczepach przeznaczonych do łączenia z pojazdami? Z samej nazwy przyczepa rolnicza - ciągnik rolniczy

 

Tak se tylko... bo wprost to faktycznie nie jest napisane, ale między wierszami :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żaden przepis nie zabrania mi ciągnięcia za samochodem przyczepy rolniczej pod warunkiem zachowania prędkości nieprzekraczającej indeksu prędkości opon A opony w rolniczej zawsze można wymienić na takie o indeksie odpowiadającym pojazdowi ciągnącemu - w tym wypadku samochodowi

To troche nie tak. Tu nie chodzi wcale o indeks prędkości opon a a o cała konstrukcje przyczepy. Cóz michal_k, z tego że wymienisz opony gdy konstrukcja osi jest przewidziana na prędkośc maksymalna np. 30 km/h. Przyczepy rolnicze bardzo często maja podana na TZ lub na naklejce ostrzegawczej prędkość maksymalną. W nowych jest to zazwyczaj 40 km/h a starsze konstrukcje miały 25 lub 30 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepy rolnicze bardzo często maja podana na TZ lub na naklejce ostrzegawczej prędkość maksymalną. W nowych jest to zazwyczaj 40 km/h a starsze konstrukcje miały 25 lub 30 km/h.

 

No jest tak tylko która przyczepa posiada oryginalną TZ bo u mnie prawie wszystkie posiadają zastępcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żaden przepis nie zabrania mi ciągnięcia za samochodem przyczepy rolniczej

 

A nie jest tak, że wszędzie mówi się o przyczepach przeznaczonych do łączenia z pojazdami? Z samej nazwy przyczepa rolnicza - ciągnik rolniczy

 

Tak se tylko... bo wprost to faktycznie nie jest napisane, ale między wierszami :evil:

 

Zdecydowanie uważam, że zmiana na przyczepę rolnicza powinno być tylko formalnością

ale kierujący musi mieć świadomość w jaki sposób można eksploatować taką przyczepę i zamiana powrotna na ciężarową to już problem.

 

Pisanie o ciągnięciu przez sam. ciężarowy to nieporozumienie, a może ciągnąć dowolny pojazd dowolną przyczepę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko która przyczepa posiada oryginalną TZ bo u mnie prawie wszystkie posiadają zastępcze

Te co do mnie przyjeżdżają to w większości mają orginalme TZ. Zastepczych nie opłaca się wyrabiać, bo lepiej pojechac na sąsiednia SKP bo tam nawet numeru ramy przyczepa nie musi posiadać o ile wogóle musi byc na BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie uważam, że zmiana na przyczepę rolnicza powinno być tylko formalnością

Słusznie,

Bo ciekawe co należałoby sfotografować w przypadku "zmian konstrukcyjnych" z ciężarowej na rolniczą... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ciągnąć dowolny pojazd dowolną przyczepę ?

 

W zasadzie tak, o ile nie będzie przekroczone DMC/MMC przyczepy przewidzianej do ciągnięcia przez ten pojazd.

 

Tu nie chodzi wcale o indeks prędkości opon a a o cała konstrukcje przyczepy.

 

No ok - ale nadal mogę ją sobie ciągnąć za samochodem z odpowiednią prędkością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.