Skocz do zawartości

zmiana ilości miejsc mercedes


kisielsrem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do kolegów. Przyjechał do mnie na stacje Mercedes ML 320 2007r. zarejestrowany jest na dwie osoby. auto jest przystosowane do pięciu osób siedzenia, pasy fabrycznie zamątowane. Klient chciałby żeby był zarejestrowany na pięc osób. Jak to zrobić. pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Yeti

    10

  • Qnick

    10

  • blakop

    9

  • Tomasz56

    6

Top Posters In This Topic

ale to auto wyszło już z pięcioma miejscami tylko niewiem czemu ktoś zarejestrował to ma dwie osoby. wiec jaki mam wpisać opis zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to auto wyszło już z pięcioma miejscami tylko niewiem czemu ktoś zarejestrował to ma dwie osoby. wiec jaki mam wpisać opis zmian

Jesteś pewien że tak było, czy to wersja klienta? Jeżeli jest to prawdą to niech klient wyprostuje to w WK. Wątpię jednak aby tak było, opis zmian prosty "zamontowano fotele i pasy bezpieczeństwa, przystosowano pojazd do przewozu 5 osób".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcz pytanko robimy okresowe+dodatkowe zmiany konstrukcyjne

 

Samo dodatkowe... chyba, że klient wnioskuje o okresowe.

 

To są podstawy !! Zresztą było na forum przynajmniej z 10 razy. Opcja SZUKAJ nie gryzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to prawdopodobnie jakiś duńczyk a klient niech nie ściemnia bo tą tylnią kanapę dostał jak każdy i zamontował - norma- przebudowa itd... jak ma ważne to 82pln i wypadało by go zważyć bo zmiana G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze faktura dokonanie zmi

Po co faktura, przecież to nie jest zmiana rodzaju tylko liczby miejsc.

Ciekawi mnie jak był zarejestrowany jako ciężarowy czy osobowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient sam tego zrobić nie może tylko "przedsiębiorca" gdyż to nie tylko włożenie kanapy ale i montaż pasów itd - czyli "przebudowa" a jak znam WK to fakturę będą wymagali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient sam tego zrobić nie może tylko "przedsiębiorca" gdyż to nie tylko włożenie kanapy ale i montaż pasów itd - czyli "przebudowa" a jak znam WK to fakturę będą wymagali

Podstawa prawna? (NIE masz racji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient sam tego zrobić nie może tylko "przedsiębiorca" gdyż to nie tylko włożenie kanapy ale i montaż pasów itd - czyli "przebudowa" a jak znam WK to fakturę będą wymagali

 

To proste - jeśli jest zmiana rodzaju to musi to zrobić przedsiębiorca, a jeśli nie zmienia się rodzaj pojazdu to żadne faktury/oświadczenia nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie mam racji i nie na wszystko jest przepis ale czasami zdrowy rozsądek jest ważniejszy od przepisów. Rozumie ze zrobienie z 4-osobowca 5 to żaden problem ale w tym wypadku pojazd był 2-osobowy i zmiana nie polegała na wymontowaniu podłokietnika tylko na całkowitej przebudowie wnętrza czyli montażu kanap pasów tapicerki i nie możemy być pewni jak to wszystko zachowa się np w czasie kolizji, czy zastosowane pasy były nowe /a taki być powinny gdyż zakładamy iż ich nie było bo ich tam być nie powinno/ czy zakupione z rozbitka, czy miejsca montowania pasów są i foteli są fabryczne. Ja osobiście przy takiej przeróbce chcę nieć kwit kto to zrobił a jak klient nie chce to w pobliżu jest wiele stacji które to zrobią po waszemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcz pytanko robimy okresowe+dodatkowe zmiany konstrukcyjne

 

Samo dodatkowe... chyba, że klient wnioskuje o okresowe.

 

To są podstawy !! Zresztą było na forum przynajmniej z 10 razy. Opcja SZUKAJ nie gryzie...

 

[ Dodano: 17-11-2012, 12:31 ]

którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym,

z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem – obej-

muje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony dla okresowego badania technicznego

pojazdu, oraz zakres czynności określonych w pkt 1–2 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia, a także ustalenie nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu, podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu w sposób

określony w dziale II załącznika nr 2 do rozporządzenia, oraz sporządzenie opisu zmian dokonanych w pojeździe, zgodnie z załącznikiem nr 5 do rozporządzenia; nie wymaga się wykonania czynności określonych w pkt 1 działu I załącznika

nr 2 do rozporządzenia, jeżeli zmiany konstrukcyjne lub wymiana elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym nie mają wpływu na działanie układu kierowniczego, skuteczność tłumienia zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przy takiej przeróbce chcę nieć kwit kto to zrobił a jak klient nie chce to w pobliżu jest wiele stacji które to zrobią po waszemu

 

No i znów widzimisię Pana Diagnosty i szukanie dziury w całym, proponuję zacząć działać zgodnie z prawem i żądać tego czego możesz żądać a nie działać na zasadzie "Daj mi Pan papier taki i taki bo chce i już", takim sposobem możesz zażądać zaświadczenia od miejscowego plebana o ostatnim poświęceniu pojazdu :lol: . Żadnej faktury byś ode mnie nie zobaczył ani zaświadczenia z przebudowy i co zrobisz odeślesz mnie; gdzie do konkurencji, chyba twój szef nie byłby zadowolony z takiej sytuacji i nie tylko on. Jedyną rzeczą o jaką mógłbyś poprosić jest opinia rzeczoznawcy i wówczas moglibyśmy się rozstać gdybym takowej nie posiadał.

 

A faktura i zaświadczenie potrzebna jest w WK a nie na OSKP. Ty masz tylko stwierdzić czy jest to poprawnie zamontowane a jak nie umiesz to możesz tylko o opinię poprosić :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a osobiście przy takiej przeróbce chcę nieć kwit kto to zrobił
A faktura i zaświadczenie potrzebna jest w WK a nie na OSKP.

 

Rozpatrując ten przypadek.Patrząc w katalog ITS,to ten typ pojazdu był homologowany na 5 miejsc siedzących,czy w osobowym,czy w ciężarowym.Nie znalazłem 2 miejscowego.Może coś opuściłem.Jeżeli jest tak jak w katalogu ITS,to znaczy że w tym modelu są punkty fabryczne mocowania siedzeń,pasów bezpieczeństwa.Sądzę że zgodnie z art.66ust4pun.5,6 pojazd był homologowany na 5 miejsc.Dla tego jest możliwość zamontowania siedzeń,pasów na ilość 5miejsc.Dokonać DBT-zmiany konstrukcyjne ,bez oświadczeń,zaświadczeń od warsztatu uprawnionego.Oceny wykonanych zmian dokonuje diagnosta,czy siedzenia są homologowane do tego typu pojazdu,pasy ,prawidłowość mocowania.Oczywiście jeżeli nie nastąpiła zmiana rodzaju pojazdu.Wystawić zaświadczenie z opisem zmian,dokumentacją foto.I do WK.Raczej nie będzie żądał oświadczeń producenta o PKD4520,może zażądać faktury na części zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest czy samochód jest ciężarowy czy osobowy? To determinuje dalsze postępowanie właściciela pojazdu. Rola diagnosty jest trochę dziwna, musi napisać co zostało w pojeździe zmienione a nie może zażądać potwierdzenia od tego kto to robił. Jak zrobić opis zmian jeśli nie wiadomo czy cokolwiek było zmieniane i jeszcze się pod tym podpisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rola diagnosty jest trochę dziwna, musi napisać co zostało w pojeździe zmienione a nie może zażądać potwierdzenia od tego kto to robił.

 

Jeśli nie zmienił się rodzaj pojazdu to jakie ma znaczenie kto to robił? Zupełnie żadne.

 

Jak zrobić opis zmian jeśli nie wiadomo czy cokolwiek było zmieniane i jeszcze się pod tym podpisać?

 

Skoro w DR są wpisane 2 osoby to zmiana musiała być (chyba, że to pomyłka w dokumentach, ale rzadko spotykana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zmienił się rodzaj pojazdu to jakie ma znaczenie kto to robił? Zupełnie żadne.

 

Zgadza się ,jednak tylko i wyłącznie gdy odbywa się to bez zmiany rodzaju pojazdu.Bardzo ważną kwestią jest,by w danym typie/modelu pojazdu ,producent homologował na taką ilość miejsc.Gwarantuje to pewność że są punkty fabryczne mocowania siedzeń,pasów,a nie radosna twórczość właściciela w kwestii mocowania.

 

Rolą diagnosty jest to sprawdzić,czy siedzenia i pasy mają cechy homologacji producenta,poprawność montażu,wystawić zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktura i zaświadczenie potrzebna jest w WK a nie na OSKP.

Tu się z Tobą nie zgodzę , jeżeli następuje zmiana rodzaju , diagnosta ma obowiązek żądać fakturę i zaświadczenie. Przepis mówi wyraźnie jest ZAKAZ zmiany rodzaju , następnie są podpunkty które dopuszczają takową zmianę. Jak nie wiesz kto dokonał zmiany wynik badania powinien być N , zgodnie z art66 us4pkt6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta ma obowiązek żądać fakturę i zaświadczenie

 

Podstawa prawne może jakaś by się przydała :?

 

Przepis mówi wyraźnie jest ZAKAZ zmiany rodzaju , następnie są podpunkty które dopuszczają takową zmianę. Jak nie wiesz kto dokonał zmiany wynik badania powinien być N , zgodnie z art66 us4pkt6.

 

To ja Ci powiem że tej zmiany dokonał uprawniony przedsiębiorca a zaświadczenia.

 

Pokaż mi przepis który mówi że diagnosta może żądać takich zaświadczeń na piśmie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi przepis który mówi że diagnosta może żądać takich zaświadczeń na piśmie

To jak przyjedzie z naciskiem na oś np. 15T , dasz mu P ?. Klien powie CI ,że ma zwolnienie z ministerstwa - wystarczy Ci to , czy dopiero mu dasz P jak pokaże Ci odpowiedni papier.

Podstawę prawną Ci podałem Art66 ust 4 pkt6 - to wystarczy aby żądać odpowiedni papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak przyjedzie z naciskiem na oś np. 15T , dasz mu P ?. Klien powie CI ,że ma zwolnienie z ministerstwa - wystarczy Ci to , czy dopiero mu dasz P jak pokaże Ci odpowiedni papier

 

Nie mieszaj odstępstw ze zmianą konstrukcyjną. Odstępstwo ma mieć wpisane w DR, a jak nie ma to N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.