Skocz do zawartości

SQL demo


Efendi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    20

  • Psuj

    18

  • blakop

    16

  • IVVO

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wariant i wersja jest, a gdzie typ??

 

Źle patrzysz... W tych dowodach to tak śmiesznie troszku jest, tu będzie tak

typ DA3

wariant SHDC1P

wersja 5ABCLE

 

I to jest pojazd z załącznika.

ScreenShot072.thumb.jpg.75b79743c61e929faf65dc8b150074a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz patrząc od dołu stwierdzić jaki jest rodzaj katalizatora? Ilu drożny? Albo czy pdf nie jest wybebeszony(nawiasem mówiąc pdf to nie dopalacz katalityczny)...
- nawiasem 'ilu drożny' też brzmi niepoprawnie politycznie.

Bardziej szło mi o obrazowe zaznaczenie w co wyposażony jest wydech pojazdu. Dlatego jeżeli nie potrafię określić ilu funkcyjny jest katalizator, to stosuję podział na regulowane lub nie. Z resztą dla mnie wyposażenie układu w sondę lambda jest równoznaczne z katalizatorem trójfunkcyjnym. Ale jak już wspomniałem o obrazowości, to w DiP może to przyjmować przykładową formę:

 

36. Rodzaj dopalacza katalicznego................ katalizator nieregulowany / regulowany, z sondą λ / bez sondy λ, z filtrem FAP/DPF / bez filtra FAP/DPF.

 

No przynajmniej dla mnie taki sens ma punkt 36.

Co do wybebeszonych bebechów jak w załączniku, to na szczęście tyle odróżnić potrafię jeszcze.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Każdy z twórców oprogramowania stara się to w jakiś sensowny sposób ogarnąć, jednym wychodzi lepiej drugim gorzej, ale był czas przywyknąć...
– no przywykłem do takiego jak poniżej rozwiązania, a teraz mus odwyknąć, bo w pracy będzie stosowane inne oprogramowanie, dlatego zadaję pytania.

KAT..gif.93ad2a35c39a6763b7f79686d4d5fd1d.gif

5ae1a74173860_Typ-Wariant-Wersja4.gif.e4a9d37741a4f6e55f873a5bbb6650d7.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oznaczenie z punktu D2.1?

 

Trudno mi powiedzieć. Ale typ wariant i wersja jest na pewno ciurkiem w D.2. W niektórych dr zagranicznych tak już jest. Nie pytaj mnie dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi ,bo nie wiem jak to można zrobić ,aby jedno badanie okresowe w rejestrze zapisać dwa razy pod rząd - zastanawiam się jak.... :D:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie
no właśnie dla mnie nie jest to normalne ......................... :D

 

to świadczy o umiejętnościach.......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to świadczy o umiejętnościach.......................
kowal nie ma co się dziwić użytkownikowi, diagnoście, że czasami może pogubić się w gąszczu administracyjnych wynalazków...

 

np. jeden z programów ma tak rozbudowaną administrację, że aby przez nią przebrnąć i wybierając tylko niezbędne i właściwe opcje trzeba mieć nerwy ze stali i w niektórych momentach zatrzymujesz się i zastanawiasz co "poeta miał na myśli:

 

pkt.23 Obliczaj 3-letni termin następnego badania wg. daty I rejestracji...

23a - priorytet dla daty I rej. na świecie

23b - priorytet dla daty I rej. w Polsce

 

Uwaga: powyższa funkcja działa tylko przy włączonym CENNIKU STANDARDOWYM (p. pkt 49a).

ver. 15.12.01a

W jakim celu te obliczenia w dodatku o powyższe rozbicie na miejsce rejestracji??? skoro w warunkach SKP najdłuższy termin jaki można wyznaczyć to 2 lata co więcej liczony on jest od daty pierwszej rejestracji bez względu czy pojazd zarejestrowany był w kraju lub nie. Pomijam już sam fakt, że cennik nie znajduje się pod wskazanym w uwadze punkcie :shock: no i sam cennik standardowy i rozwinięty to są dopiero ...

 

Także kowal nie dziw się zbytnio, że można zaplątać się i coś "pozajączkować"... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, wystarczy nie czytać komunikatu o wykonanym już badaniu dla tego pojazdu,,,

 

 

Nie bardzo wiem w czym problem. Jeśli jest dwa razy pod rząd TO SAMO badanie z TYM SAMYM numerem, to jest błąd systemu.

 

A jeśli jest dwa razy pod rząd TEN SAM pojazd z INNYM numerem badania to z punktu widzenia programu wszystko jest ok - bardziej to świadczy o zdrowiu psychicznym właściciela pojazdu lub diagnosty. Chociaż w zasadzie, to kto bogatemu zabroni zrobić sobie dwa badania, pod rząd w jednym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest dwa razy pod rząd TO SAMO badanie z TYM SAMYM numerem
nie każde ze swoim kolejnym numerem...........
to kto bogatemu zabroni zrobić sobie dwa badania
niestety ale to diagnosta tak postąpił,że jakoś tak wyszło ....... :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy w SQL idzie zrobić zapis w zaświadczeniu i rejestrze, że się wykonało badanie [dodatkowe + dodatkowe], czy może mam se sam lub przy pomocy zdalnej takie badania w słowniku/liście dopisać?

Idzie mi o bliźniaczy zapis w stosunku do [okresowe + dodatkowe].

A jak się trafi [dodatkowe VAT] i [dodatkowe HAK] to da radę takie coś zapisać w rubryce [Rodzaj badania, czynności: dodatkowe VAT + dodatkowe HAK] no i skąd regułki VAT wtedy zassać, a skąd do spełniania przez pojazd dodatkowych warunków dla HAKA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w uwagach - każde dodatki - vat gaz hak - można je sumować - robi to sam program - mozna to wyłączyć lub włączyć - opcji jest wiele

 

[ Dodano: 27-02-2016, 13:55 ]

Na pierwszej stronie będziesz widział np okresowe, dodatkowe - a w uwagach jakie dodatkowe - może być ich kilka

 

[ Dodano: 27-02-2016, 13:58 ]

Dla vat jest oddzielne zaświadczenie - z takim samym nr - tylko przed nr badania "VAT"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będą to dwa różne dodatkowe to na pierwszej stronie będzie "dodatkowe + dodatkowe"? Bo chyba o to Paprockowi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi własnie chodzi i jak na razie w tym programie jeden raz miałem przypadek, że zaistniała potrzeba dodatkowego (skierowany za niewłaściwe G wedle ITD) i dodatkowego (ustalenie danych na wniosek klienta) za jednym zamachem w tym samym aucie.

Z tym ustalaniem niezbędnych danych do rejestracji pojazdu zarejestrowanego to takie trochę masło maślane. Ale mniejsza o to.

Wracając do problemu. Jak jest na pierwszej stronie [okresowe + dodatkowe] to powinno też być [dodatkowe + dodatkowe].

 

Dla vat jest oddzielne zaświadczenie - z takim samym nr - tylko przed nr badania "VAT"
- i uważasz, że to jest wporzo?

A jak mam okresowe plus VAT plus HAK to co mi się tam porobi???

Wyjdą mi różne zaświadczenia z jakimś przedrostkiem w przypadku VAT i z tym samym numerem w rejestrze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważasz, że to jest wporzo

Jak najbardziej - skarbówkę interesuje - czy vat się należy czy nie - a nie co robiłeś dodatkowo - haki, ustalenie danych czy tam ci jeszcze chcesz - w oknie wyboru rodzaju czynności wrzucasz co chcesz - a jak coś jest nie halo to program tobie o tym zasygnalizuje - możesz to zbagatelizować -ale program o tym powiadomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, a jeszcze takie mi potrzebne info. Czy można bez szwanku skasować, zdelejtować, usunąć ostatnie zapisane badanie. Oczywiście przed utworzeniem dokumentu płatności do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie usuwałem - ale z tego co wiem - jeśli zakończysz badanie - to nie - zostaje wpis - przed zakończeniem nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki Ivvo za wsparcie. Za szybki jest ten program dla mnie jak na razie.

Brakuje mi czegoś takiego jak "zapisz", a dopiero potem "zatwierdź" równa się amen!

A do czego służy "poczekalnia"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego służy "poczekalnia

Robisz badanie a tu zonk czegoś brakuje albo przygotować sobie badanie na podstawie dr - to dajesz do poczekalni - po chyba trzech dniach - samoczynnie jest usuwane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwil parę - z dniem 1 stycznia 2017 - możliwe dziś zapisy pt. okresowe + dodatkowe + VAT w ramach jednego wpisu stracą rację bytu. CEP 2.0 nie pozwala na takie kombinacje :-)

 

Aby zostać dobrze zrozumianym: od stycznia będzie tak, że jedno badanie to jedna pozycja w rejestrze --> czyli okresowe + (jakieś) dodatkowe + VAT będą widziane jako 3 kolejne wpisy w rejestrze. I - będą od SKP "pobrane" trzy opłaty ewidencyjne :-)

Słowem - wzrośnie Wam liczba badań :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.