Skocz do zawartości

Przyszłosc badan technicznych


rafpuk

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrowolny - ale się uśmiałem :evil::evil::evil:

A co wymagany prawnie?

Masz to w ustawie/rozporządzeniu o handlu, obowiązkowym monitoringu?

To chyba śmiech głupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż skoro już mam śmiech głupca to rozwinę temat -

Czy jest to uzgadniane z pracownikiem pracującym na kasie? - a może to jest inwigilacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba śmiech głupca...

OT

Marku... Zbastuj trochę, co?? Masz taką dziwną tendencję do agresywnych wypowiedzi... i fajnie, bo lubię takie i sam jestem często autorem takich. Ale na temat proszę. Bo póki co nie do końca wiem dlaczego konkretnie byłbyś na tak, względnie na nie jeśli chodzi o pomysł monitoringu na stacjach. Atakuj temat, a nie autora...

Ketiw przedstawia pewien pomysł i daje jasno do zrozumienia, że będzie go popierał w ramach OSDS, którego zdanie jak widać jest powoli dostrzegane "na górze". A wtedy być może (kiedyś tam w przyszłości) stanie się to obligatoryjne. Tu i teraz jest czas i miejsce, żeby się uwagami na ten temat wymienić - ale merytorycznymi myślę, a nie opisami co kogo śmieszy, a co nie... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli środowisko diagnostów, piszące na tym forum jest przeciwne proszę o wyrażenie opinii wraz z argumentacja.

 

No właśnie taką wyrażam!!!

 

Ciszę, że że pisze Pan o "organizacji uzurpującej sobie prawo do reprezentowania diagnostów"

Bo mnie proszę nie reprezentować!

Już na pewno nie w taki sposób, że oto na wieść o istnieniu jakichś nieuczciwych diagnostów mamy posypywać głowy popiołem i brać to "na swoją klatę"

Proszę zobaczyć jak postępują inne środowiska zawodowe w których też tych nieuczciwych nie brakuje.

Czy jest przymusowy monitoring u np. u lekarzy, adwokatów albo rzeczoznawców?

Tam nie ma nawet kasy fiskalnej!!!

 

My mamy godzić się i to dobrowolnie na kolejne restrykcje bo są jacyś nieuczciwi?!!

 

Od tego są odpowiednie służby, policja, CBŚ, wydziały PG.

Niech działają, nagrywają i wyłapują.

 

[ Dodano: 08-02-2013, 12:41 ]

Widzę, że się Marku1 poprawiłeś - dziękuję.

Przepraszam, trochę mnie poniosło... :oops:

ale nikt nie lubi być wyśmiewany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy głosy

1 - uznający za inwigilację

1 - Dla mnie byłaby to komfortowa sytuacja

Jeszcze ktoś?

Co do reprezentacji - reprezentujemy swoich członków i ich poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zobaczyć jak postępują inne środowiska zawodowe w których też tych nieuczciwych nie brakuje.

Czy jest przymusowy monitoring u np. u lekarzy, adwokatów albo rzeczoznawców?

Tam nie ma nawet kasy fiskalnej!!!

 

Też prawda... Wyłapujemy tu zresztą tylko te "najcięższe" przewinienia, czyli robienie badania bez auta. Kamera nadal nie wyłapie, czy był luz, czy wyciek i inne sprawy podlegające typowo organoleptycznej ocenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ktoś?

Ja uważam, że lepszym rozwiązaniem by była archiwizacja pomiarów, bo sama obecnośc pojazdu nie dowodzi jego sprawności.

Tak na marginesie to na SKP, na której pracuje jest zamontowany monitoring i jakos specialnie mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie wpłynie to na poprawę wizerunku diagnosty

W mojej ocenie to nie, bo tak na prawde to kazdy swój wizerunek kształtuje sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i źle napisałem, ale na pewno wytrąci argument nieobecności pojazdu na SKP - a więc będzie jeden argument mniej do szkalowania zawodu.

A co z argumentem:

Dla mnie byłaby to komfortowa sytuacja - przynajmniej unika się naciskom , z wiadomych źródeł.
:?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie, czy też wideorejestracja wjazdu na stację, mi nie przeszkadza, natomiast rejestracji całego przebiegu badania jestem przeciwny. Święty nie jestem, zdarza mi się wymienić żarówkę, ewentualnie ustawić światła, uważam, że jest to lepsze rozwiązanie niż wynik badania N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz70 - czy zdajesz sobie sprawę jaki koszt ponosi video rejestracja i w dodatku archiwizacja tego? - Na razie to nam chyba nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie, czy też wideorejestracja wjazdu na stację, mi nie przeszkadza, natomiast rejestracji całego przebiegu badania jestem przeciwny. Święty nie jestem, zdarza mi się wymienić żarówkę, ewentualnie ustawić światła, uważam, że jest to lepsze rozwiązanie niż wynik badania N.

Moje zdanie jest identyczne, gdyż nie chodzi o pozowanie lecz wykonanie badania ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam jest obojętne, czy ta kamera będzie, czy nie. Ale wiem jedno - nie uważam, żeby obecność kamer na SKP przełożyła się na poprawę opinii o SKP zarówno w odbiorze społecznym jak i decydentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólny monitoring stosowany jest na wielu SKP jak również w firmach o innych rodzajach działalności i jest przydatny, głównie ze względów bezpieczeństwa.

Pomysł totalnego nagrywania to zdecydowanie przesada.

Idąc taki tokiem myślenia trzeba by zastosować monitoring w każdym biurze czy gabinecie.

np. filmowanie w gabinecie lekarskim, biurach chociażby TDT a dlaczego nie chcemy wiedzieć jak pracują i podejmują decyzja w naszych sprawach - ale to przecież paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie, czy też wideorejestracja wjazdu na stację, mi nie przeszkadza, natomiast rejestracji całego przebiegu badania jestem przeciwny. Święty nie jestem, zdarza mi się wymienić żarówkę, ewentualnie ustawić światła, uważam, że jest to lepsze rozwiązanie niż wynik badania N.

:ok

trafna uwaga,tez uważam,ze rejestracja przebiegu całego badania nic nie pomoże.wjazd ok.poza tym wyniki badan spalin czy hamulców mogły by byc przesylane do komputera i powiedzmy na okres 6 miesięcy zapisywane

 

druga sprawa z która sie nie zgadzam to przymusowe BT (jeśli dobrze zrozumiałem przymiarki)dla każdego zarejestrowanego pojazdu w wyznaczonym terminie podobnie jak i przymus płacenia OC bez wzgledu na to czy pojazd uzytkuje czy nie-jest to po prostu przerzucenie "BEZRADNOŚCI I BEZSILNOŚCI" państwa na wszystkich w myśl zasady "jeden za wszystkich wszyscy za jednego"

a dlaczego tak jest-bo najpierw wprowadzono brak możliwosci czasowego wyrejestrowania pojazdu, a pożniej można juz tylko dokladac kolejne oplaty

 

Janusz60 napisał:

Moje zdanie jest identyczne, gdyż nie chodzi o pozowanie lecz wykonanie badania ,,,

 

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że taki monitoring lub fotografie mogą być prowadzone w formie nadpisywania na przykład miesięcznego nie wymagałoby to wielkich środków finansowych kwestia 1 lud 2 kamer na ścieżce i rejestrator dla własnego samopoczucia i przeciw zakusom własnej słabości.

Ile mieliście sytuacji typu no weź pan sie zlituj , jato naprawie tylko dwa tygodnie to mało , ja mało jeżdżę itp. itd .

A tak pan zerknie w szklane oko i jak ono mrugnie to panu zrobię .

 

ja jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie wpłynie to na poprawę wizerunku diagnosty - jako zawodu zaufania publicznego?

No właśnie wpływa.

To że ktoś z powodu "nieuczciwych diagnostów" sam stawia się pod pręgierz.

Niby w swoim imieniu, ale stawia też pod nim wszystkich innych, niekoniecznie nieuczciwych.

 

Przecież takie postępowanie to jest właśnie upowszechnianiem i sankcjonowaniem poglądu że diagności są nieuczciwi i trzeba im szczególnie patrzeć na ręce.

 

Nie wiem jak mam rozmawiać jeśli ktoś nie wyczuwa takich niuansów?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ok

Ale czy nie wpłynie to na poprawę wizerunku diagnosty - jako zawodu zaufania publicznego?

No właśnie wpływa.

To że ktoś z powodu "nieuczciwych diagnostów" sam stawia się pod pręgierz.

Niby w swoim imieniu, ale stawia też pod nim wszystkich innych, niekoniecznie nieuczciwych.

 

Przecież takie postępowanie to jest właśnie upowszechnianiem i sankcjonowaniem poglądu że diagności są nieuczciwi i trzeba im szczególnie patrzeć na ręce.

 

Nie wiem jak mam rozmawiać jeśli ktoś nie wyczuwa takich niuansów?!

:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie wiem jak jest na waszym terenie ale ja pracując jako diagnosta 15 lat zaobserwowałem kolosalna zmianę w pracy diagnostów. Nie znam stacji ( nawet z relacji klientów) gdzie w okolicy zrobi się przegląd bez pojazdu na stacji. Tych diagnostów już wyłapano. Nie ma co rewolucji robić służby działają dobrze - u nas każda stacja przynajmniej raz w roku jest kręcona! Badania również wskazują, że stan techniczny pojazdów to zaledwie ułamek w statystykach wypadkowych. Nie dajmy się wciągnąć w działania lobby producentów kamer, urządzeń do SKP i innych.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakich niuansów - Jeżeli jestem uczciwy to patrzcie mi na ręce ile chcecie.

 

Jeżeli jestem nieuczciwy to będę się robił wszystko, aby mi nikt nie patrzył na ręce :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdjęcie wypłaty w okresie zimowym też będziemy robić ? tańszym i lepszym rozwiązaniem będzie obsadzenie każdej SKP policjantem z psem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.