Skocz do zawartości

DR zatrzymany za kolor niezgodny ze stanem faktycznym


stabilo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się poradzić, a mianowicie przyjechał na stację klient z pokwitowaniem za zabrany dowód z powodu hamulców, elektryki oraz niezgodności barwy lakieru ze stanem faktycznym, auto jest szare, a policjant gdzieś w komputerze sprawdził, że oryginalnie było białe. Moje pytanie - co mam napisać w zaświadczeniu, czy usterki zostały usunięte czy nie (chodzi mi tylko i wyłącznie o ten kolor, bo hamulce i elektryke sobie naprawi), bo raczej klient auta nie będzie przemalowywał żeby się zgadzało, pilnie proszę o radę, może ktoś z diagnostów spotkał się z podobnym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź i pobierz opłatę za wymienione usterki, zmiana koloru lakieru, usterką nie jest, w DR, również nie ma koloru, więc nie masz nawet z czym porównać. Nikt mi nie może zabronić przemalować własne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Grzsiu masz rację - kto mi zabroni pomalować na różowo :)

Widocznie miał stary DR, bo w "świeżym" nie ma.

a przywitać się powinieneś się w innym miejscu - coś o tym wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd policjant wogóle wiedział jaki był kolor pierwotny, auto nie jest stare, jakieś 7-letnie, więc w dowodzie kolor nie był wpisany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd policjant wogóle wiedział jaki był kolor pierwotny

Bywa, że kolor jest na tabliczce znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był kolor w dowodzie - nie widzę problemu.

Tylko zaraz przyczepią się do diagnosty - daltonista?

Chociaż w naszym zwodzie można być daltonistą.......... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no sprawa jest tego rodzaju że klient będzie dowód rejestracyjny odbierał na komendzie , tej w której zabrano dowód, czyli teoretycznie ja napisze że usterki usunięto, a w rzeczywistości jedna pozostanie, a jakiś dociekliwy policjant zobaczy i będzie różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale tak jest w pokwitowaniu i nic z tym nie zrobię

 

Ja bym skasował za 2 usterki a o kolorze bym kazał klientowi porozmawiać z komendantem komisariatu niech przeszkoli swoich podwładnych co by głupot nie pisali w pokwitowaniach bo czasem takie rzeczy potrafią pisać że szkoda słów i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna usterka nie usunięta i napiszesz, że cacy?

 

A od kiedy zmiana koloru to usterka :P

Jeśli wpisany kolor w DR, to niezgodność....... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że klient krąży od stacji do stacji i wszędzie rozkładają ręce nikt się nie chce podłożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku - kasuj za dwie usterki i napisz w zaświadczeniu, że usterki te i te usunięto.

Niezgodność kolorów Cię nie interesuje - jej "usunięcie" polega na stosownym zgłoszeniu w WK - ale to niech już sobie Policja z właścicielem i WK sama załatwia. Ty wpisz usunięcie tylko tych dwóch usterek i już.

 

W czym problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie dane o kolorze to z CEPIKU mógł wyciągnąć ale czy jest to podstawą do czepiania się klienta?

 

Kolor może mieć znaczenie gdyby podobne autko było poszukiwane terefere i takie tam.

 

Zastanawia mnie natomiast metoda zatrzymania DR i jego odbiór. Ja bym jednak zadzwonił do WK i opowiedział bajeczkę jak to policjanci zabierają DR i odbiera się go na komendzie a nie w WK.

AFAIR DR jest przesyłany do organu wystawiającego.

 

 

PS: przemalowałem przyczepy rolnicze - zabiorą mi za to DR? Zwykłe malowanie co 10 lat poprzedzone czyszczeniem, potem podkład i potem wszystkie na jeden kolor (bo chce mieć swoje pod jeden kolor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła łamigłówka z tym pokwitowaniem. Ale ja bym chyba napisał że wg rozp. 996 brak podstaw prawnych do uznania niezgodności koloru za usterkę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przede wszystkim wysmarował skargę na policjanta do jego przełożonego. Skoro kolor nie był zawarty w DR to nie można mówić o niezgodności danych zawartych w DR ze stanem faktycznym.

 

Po czym odebrałbym DR z DBT od Ciebie stwierdzającym usunięcie dwóch faktycznych usterek - oczywiście z WK, bo tam ma być niezwłocznie przesłany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterki inne i tak były, więc nie ma co dyskutować o zasadności zatrzymania.

 

Co do odbioru z komendy - dobrze wiemy, że przez pierwszy dzień czy dwa DR leży na komendzie, co w wielu przypadkach jest na korzyść właściciela tak naprawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.