Skocz do zawartości

Problem z masami na haku - Seat Alhambra


Bartaz181

Rekomendowane odpowiedzi

Urzędnicy mi wyliczają maksymalną mase przyczepy

 

To powiedz im, że tak się nie wylicza i pokaż te pisma http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/download.php?id=1529

 

A co mógłbyś sprawdzić mając EU nr homo?

 

Masy przyczep by sprawdził.

 

Masz jeszcze opcję napisania do Seat Polska z zapytaniem o te masy.

 

Nr homo powinien być na tabliczce:

ScreenShot010.jpg.5484fce83aa0b577a4986d5c4495ab36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Bartaz181

    15

  • Grzegorz Łódź

    14

  • Psuj

    6

  • blakop

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niestety nie mam tej tabliczki

Nie masz tabliczki znamionowej w samochodzie?????

Samochód musi w nią być wyposażony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mógłbyś sprawdzić mając EU nr homo?

Jeżeli by było w katalogu ITS , miałbyś podane wszystko na tacy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tej tabliczki (naklejki)
zobacz pod prawym zawiasem pokrywy silnika,może tam się znajduje,spotkałem sie juz z taką lokalizacją w alhambrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz pod prawym zawiasem pokrywy silnika,
:ok:ok Nie raz zeby ja zobaczyć trzeba trochę popracowac szmatką... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz pod prawym zawiasem pokrywy silnika,może tam się znajduje,spotkałem sie juz z taką lokalizacją w alhambrze.

Przy drzwiach od kierowcy nie posiadam tej naklejki, a tabliczka tak jak mówisz jest pod pokrywą silnika.

Niestety połowa tej tabliczki jest starta (tak jakby ktoś czymś uderzył i pół odpadło.) Ale nr VIN są czytelne, numery na ramie są zgodne i u dołu szyby. (diagnosta nawet sprawdzał na stacji)

 

Na tabliczce znamionowej mam VIN, masy: F3, DMC itp.

I jeszcze taki kod: DGM 54743OM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w WK bo zwolniło się jedno miejsce.

Ehh ciężka sprawa, oni nadal się upierają przy swoim. Nawet nie pomogły te dokumenty co kolega podesłał. ONI WIEDZĄ SWOJE, A JA SWOJE. Mówię do nich, żeby zadzwonili sobie na obojętnie jaka stacje i im powiedzą ze tak sie tego nie wylicza. itp.

Oni, że nie i nie.

Sprawa jest ogólnie prosta, tylko oni ją komplikują.

Skończyło się na tym, że złożyłem na piśmie podanie do Naczelnika WK z prośbą o skorygowanie DR.

Zobaczymy co będzie...

 

PS: Urzędnik nawet nie chciał pójść z kompletem dokumentów do Naczelnika WK (bo on podejmuje decyzje w takich sprawach), każdy z nich mówi co innego..

Jak to mi znajomy ostatnio powiedział: Jak chcesz coś załatwić w urzędzie to zawsze jest problem, a jak załatwisz bez problemowo tzn. że są chorzy. I Z TYM SIE ZGODZE..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię do nich, żeby zadzwonili sobie na obojętnie jaka stacje i im powiedzą ze tak sie tego nie wylicza. itp.

 

Oj tu się nieco zapędziłeś i dobrze, że nie zadzwonili (chyba, że podasz jakiś numer tel. SKP z tego forum). 8)

Gwarantuję Ci, że 20-30% diagnostów wyliczy tak samo błędnie jak masz wyliczone :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję Ci, że 20-30% diagnostów wyliczy tak samo błędnie jak masz wyliczone :cool:

 

Nie wiem skąd te dane, doprawdy... 20-30% to tylko na tym forum co dobitnie w tematach widać ;) Na "wolnym rynku" obstawiam w granicach 80% :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "wolnym rynku" obstawiam w granicach 80% :P

Nie dziw się, skoro w różnych pismach, różne instytucje mąciły nam o wyższości TZ nad zagranicznym DR,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat byłem na wszystkich stacjach kontroli pojazdów w Sieradzu i wszyscy mi poprawnie podawali. Po okazaniu dokumentów zagranicznych z Włoch, mówili, że prawidłową wartością O.2 jest 2000kg :) Także jakby zadzownili w okolice Sieradza to ludzie znali przypadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.1, bo O.2 to bez hamulca.

Sorki, pisałem szybko i się pomyliłem.

 

Co do mojej sprawy, to nadal czekam na odpowiedź z WK. Jak otrzymam odpowiedź to od razu napiszę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Sprawa rozwiązana. Zmieniona pozycja o.1 na 2000kg :-)

 

Po długich kłótniach i nerwach, udało się poprawić błędy. :)

A nie mówiłem że będzie dobrze :)

Napisz tylko jak załatwili ten problem.Chodzi mi czy wydali nowy DR czy poprawili w tym co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witka! :D

Sprawa rozwiązana. Zmieniona pozycja o.1 na 2000kg :-)

 

Po długich kłótniach i nerwach, udało się poprawić błędy. :)

. Na okolicach wrocławia tamtejsza drogówka szybko " wyjaśn ci sprawe " i masz po dowodzie rejestracyjnym . Ostatni skasowali z tego co mi wiadomo 3 dowody za 2 t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okolicach wrocławia tamtejsza drogówka szybko " wyjaśn ci sprawe " i masz po dowodzie rejestracyjnym . Ostatni skasowali z tego co mi wiadomo 3 dowody za 2 t

 

Na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okolicach wrocławia tamtejsza drogówka szybko " wyjaśn ci sprawe "

 

To może pytanie do naszego "forumowego" policjanta co grozi policjantowi gdy okaże się że zatrzymał DR a usterka nie występuje lub po prostu nie miał racji zatrzymując ten DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.