Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny


galancik25

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem , żarty sobie robię , nie o wirtualne browary i " pomógł" chodzi .

Dokładnie-pomagamy i chcemy pomóc i tej wersji się trzymajmy bo od tego jest to forum :)

Ale czasami niestety niektórzy zbytnio to wykorzystują ......(mam na myśli leniwych,co nie chcą wysilić się troszkę samemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 536
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    92

  • slawek78

    30

  • blakop

    21

  • adam1501

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ale czasami niestety niektórzy zbytnio to wykorzystują ....

Cwaniacy to jedno .Jak nazwać tych którzy pojawiają się na forum po to tylko żeby zdobyć stemple , a później ich nie ma ? Pasożyty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasożyty ?

Trafne określenie-czasem później pojawiają się znowu jak nie mogą czegoś "ugryźć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem później pojawiają się znowu jak nie mogą czegoś "ugryźć"

 

A jak się potem sadzą... przecież oni są już "diagnostycy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie samochody sa w krakowie na saskiej ?Dalej jest Star cysterna Fl , Lanos Lpg jako L i Solbus 2008 ?? za 2 Dni wybieram sie na egzamin praktyczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy w środę 24 lutego mam swoj pierwszy praktyczny egzamin. Moje pytanie polega na tym czy jak przyjeżdża ADR- cysterna na badanie techniczne robie badanie cale czyli np. MAN-a i cysterny? Czy tylko cysterne a jezeli sama cysterne to sprawdzam tylko belke z tylu uziemienie itp. A nie sprawdzam wtyczek od instalacji ciezarowki wylacznikow itd.? Przejrzałem forum i na to nie znalazlem odpowiedzi. I drugie pytanie jezeli wykonuje badanie cysterny i ciezarowki to wypisuje dwa zaswiadczenia z przeprowadzonego badania czy jedno zaswiadczenie bo z kursu nic sb nie przypominam :(

 

Chodzi mi glownie o same zaswiadczenia bo wiem ze nie koniecnie będę wykonywal cale badanie cysterny

 

[ Dodano: 22-02-2016, 19:36 ]

Jescze jedno pytanie co do DIP-u chodzi chociaz o takie parametry jak dlugosc szerokosc itp. Mianowicie na egzaminie chodzimy z miara czy szukamy w katalogach informacji? :?:

 

[ Dodano: 22-02-2016, 19:58 ]

Np. Roztaw osi skrajnych rowniez skad mam to wiedziec jak mam wybnac na egzaminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie polega na tym czy jak przyjeżdża ADR- cysterna na badanie techniczne robie badanie cale czyli np. MAN-a i cysterny?

Wykonujesz badanie pojazdu.Do cysterny sprawdzasz protokół TDT.

I drugie pytanie jezeli wykonuje badanie cysterny i ciezarowki to wypisuje dwa zaswiadczenia z przeprowadzonego badania czy jedno zaswiadczenie bo z kursu nic sb nie przypominam :(

Określ się co dla Ciebie jest cysterna? Cysterna może być zamontowana na samochodzie,albo na naczepie.Każdy pojazd to oddzielne zaświadczenie.

Mianowicie na egzaminie chodzimy z miara czy szukamy w katalogach informacji? :?:

Masz wiedzieć w jaki sposób sobie poradzić-np.mierząc i posiłkować się katalogiem....

Roztaw osi skrajnych rowniez skad mam to wiedziec jak mam wybnac na egzaminie

Np.przez zmierzenie.....

Więcej mam nadzieję,że pomogą Koledzy aktualnie zdający egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli egzaminator powie gdy ja mam przed sobą cysterne (naczepe i konia) to wykonuje badanie calego zespolu pojazdu czy to bedzie raczej okreslone "sprawdz naczepe pod katem ADR-u"

 

[ Dodano: 22-02-2016, 21:14 ]

Jeśli wykonujesz badanie dwóch pojazdów to do każdego pojazdu oddzielne zaświadczenia.

 

O i to chcialem wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystawiam łącznie cztery zaswiadczenia? Dwa z przeprowadzonego badania na konia i naczepe i dwa zaswiadczenia o przeprowadzonym dodatkowym badaniu adr? Tak?

 

[ Dodano: 22-02-2016, 21:23 ]

czy to bedzie raczej okreslone "sprawdz naczepe pod katem ADR-u"

Będzie raczej określone.

 

Ok dzieki

 

[ Dodano: 22-02-2016, 21:27 ]

Ale również koń moze spelniac dodatkowe wymagania nie tylko dla FL lub AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale również koń

 

IT.NORCOM [FORUM]

Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

 

... może to przykład odnośnie badania, ale ile ciekawszych i bardziej interesujących słów jest w motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jezeli przeprowadzam badanie autobusu miejskiego na autobus szkolny to wiadomo ze bedzie wynik negatywny to moje pytanie jest takie czy w uwagach wpisuje kazdy po kolei brak ktorego nie ma? Czy moge wpisac np. "autobus nie spelnia większości warunków technicznych przewidzianych dla autobusu szkolnego"? :-D

 

[ Dodano: 23-02-2016, 11:43 ]

I drugie pytanie czy dla autobusu na 100 wystawiam jedno zaswiadczenie z zal.6 dot. Autobusu na 100 czy dodadkowo wystawiam zwykle zaswiadczenie z zal.3 o przeprowadzonym badanianiu technicznym?

 

[ Dodano: 23-02-2016, 11:55 ]

Jezeli w zaswiadczeniu wypisze wynik negatywny do w rubryce termin nastepnego badania nic nie robie czy przekreslam jedna linia? A w sprawie dotyczacej haka w zaswiadczeniu wpisuje w uwagach czy w punkcie drugim pojazd (nie) odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla: i tu wpisuje "hak"? A jezeli nie to jaka tresc mialbym wpisac wiedzac ze np nie posiadam w DW adnotacji "hak"? W uwagach wpisze brak adnotacji "hak". Pojazd spelnia ( lub nie) dodatkowych warunkow dotyczacych ciągnięcia przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jezeli przeprowadzam badanie autobusu miejskiego na autobus szkolny to wiadomo ze bedzie wynik negatywny to moje pytanie jest takie czy w uwagach wpisuje kazdy po kolei brak ktorego nie ma? Czy moge wpisac np. "autobus nie spelnia większości warunków technicznych przewidzianych dla autobusu szkolnego"? :-D

 

Tu mi się wydaje, że zamieszczamy wpis : pojazd nie odpowiada dodatkowym warunkom przewidzianym dla autobusu szkolnego.

 

czy dla autobusu na 100 wystawiam jedno zaswiadczenie z zal.6 dot. Autobusu na 100 czy dodadkowo wystawiam zwykle zaswiadczenie z zal.3 o przeprowadzonym badanianiu technicznym?

 

Załącznik 6 mówi :

WZÓR ZAŚWIADCZENIA O PRZEPROWADZONYM BADANIU TECHNICZNYM AUTOBUSU,

KTÓREGO DOPUSZCZALNA PRĘDKOŚĆ NA AUTOSTRADZIE I DRODZE EKSPRESOWEJ

WYNOSI 100 km/h

 

Załącznik 3 mówi :

ZAŚWIADCZENIE O PRZEPROWADZONYM BADANIU TECHNICZNYM POJAZDU

 

Na moje myślenie, a też jutro mam praktyczny, wystawiam tylko załącznik 6.

 

Jezeli w zaswiadczeniu wypisze wynik negatywny do w rubryce termin nastepnego badania nic nie robie czy przekreslam jedna linia? A w sprawie dotyczacej haka w zaswiadczeniu wpisuje w uwagach czy w punkcie drugim pojazd (nie) odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla: i tu wpisuje "hak"? A jezeli nie to jaka tresc mialbym wpisac wiedzac ze np nie posiadam w DW adnotacji "hak"? W uwagach wpisze brak adnotacji "hak". Pojazd spelnia ( lub nie) dodatkowych warunkow dotyczacych ciągnięcia przyczepy?

 

Gdy wynik jest negatywny, w rubryce termin następnego badania wpisujemy XXXX-XX-XX.

 

W zaświadczeniu w uwagach adnotacja HAK, poniżej pojazd odpowiada dodatkowym warunkom przewidzianym dla pojazdu silnikowego przystosowanego do ciągnięcia przyczep.

 

W razie braku adnotacji HAK w DW, wykonujemy dodatkowe badanie techniczne za 35zł i zamieszczamy wpis jak powyżej.

 

e) Brak adnotacji „HAK” w dowodzie rejestracyjnym. UD

 

Proszę o poprawę, jeśli jest błąd, bardziej doświadczonych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprowadzam badanie autobusu miejskiego na autobus szkolny

Jakie BT? Doprecyzuj się. Czy to mają być zmiany konstrukcyjne, czy przyjeżdża autobus miejski a klient mówi, że ma być szkolny bez zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj miałem przyjemność brać udział w egzaminie praktycznym w Krakowie.

Zdawalność moim zdaniem była dość przyzwoita, egzaminatorzy przyjaźnie nastawieni.

 

Ja wylosowałem pytanie:

- Przeprowadź pomiar hałasu zewnętrznego wskazanego pojazdu, wypełnij zaświadczenie.

Wskazano mi skode fabie w benzynie.

 

Samochody które były to:

- Skoda Fabia w gazie

- Skoda Octavia w gazie

- Star FL

- Autobus

 

Dużo pytań z gazu się trafiało:

- wielozawór - omówić z czego się składa do czego służy

- sprawdzanie szczelności obudowy wielozaworu

- sprawdzanie szczelności całej instalacji

 

często się trafiało pytanie odnośnie przeprowadzenia badania autobusu tempo 100

pytali o siedzenia, szerokość przejścia, tachograf, pasy,

 

Dwa razy chłopaki wylosowali pytanie:

- sprawdzić pasy bezpieczeństwa i zagłówki w skodzie

dopytywali ponoć o daty

 

Było pytanie o analizator spalin nie wiem dokładnie ale ponoć sens pytania był taki:

- co robimy po podpięciu obd jeśli są jakieś błedy kolega który miał to pytanie nie umiał dokładnie powtórzyć, ale egzaminator ponoć chciał usłyszeć kiedy możemy w takim przypadku przeprowadzić analize spalin a kiedy nie.

 

O Światłach było pytanie:

- co oznaczają poszczególne symbole na obudowie lampy i ustawienie.

 

Napisałem co pamiętam mam nadzieje że komuś sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków-Wrocław.

Chciałbym się pochwalić pozytywnym wynikiem egzaminu praktycznego. Poszedłem na pierwszy rzut, pewny siebie, naładowany optymizmem.

 

Pytanie dotyczyło analizy spalin systemem EOBD/EOBDII ( połączenie bluetooth ), analizy spalin czteroskładnikowym analizatorem spalin i zinterpretowanie wyników. Badanie układu kierowniczego.

 

Powiedziałem to co wiem, każdy musi być pewny tego co mówi i wiedzieć co mówi, wtedy egzaminator widzi że wiesz, nie mącisz, masz pojęcie i zdajesz.

 

Koleżanka, z którą uczęszczałem na kurs, również bardzo dobrze poradziła sobie z ADR.

 

Dziękuje za istnienie tego FORUM, ono również przyczyniło się do tego, że jestem już diagnosta! :D

 

Zdrowie Wasze :piwo:piwo:piwo:piwo:piwo:piwo:piwo:piwo:piwo:piwo:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za istnienie tego FORUM, ono również przyczyniło się do tego, że jestem już diagnosta! :D

Gratuluję !! Mam nadzieję,że teraz Ty przyczynisz się do sukcesów innych.A nie,że tylko ślad po Tobie zostanie.Pamiętaj o tym-ktoś Ci pomógł to pomóż też innemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Dziś jestem po praktycznym w Krakowie miałem pytanie:

Sprawdzenie szczelności obudowy wielozaworu zbiornika LPG.

Dodatkowo Pan egzaminator zapytał o czynności wstępne przed wjazdem na SKP , budowę wielozaworu,homologację.

Egzamin pozytywnie.

Panowie egzaminatorzy nastawieni pozytywnie ,atmosfera dodatnia ale jednak trzeba trochę wiedzieć.

Życzę Wszystkim kandydatom pozytywnego wyniku,a wszystkim którzy pomagają swoją wiedzą duuuuuuże piwo :piwo:piwo:piwo:piwo:piwo:piwo:piwo

Pozdrawiam Janusz Bielsko Biała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję !! Mam nadzieję,że teraz Ty przyczynisz się do sukcesów innych.A nie,że tylko ślad po Tobie zostanie.Pamiętaj o tym-ktoś Ci pomógł to pomóż też innemu.

 

Dziękuję! Będę się starał pomagać. Codziennie zaglądam na forum, przeglądając różne wątki. Tak szybko tego nie zostawię :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.