Skocz do zawartości

Art 84


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że nagle stał się on autorstwa Markesa i będzie go zgłaszał jako już swój własny,bo to on pewnie pierwszy dostrzegł
Za chwilę okaże się, że to jest wogóle pomysł OSDS-u

Z całym szacunkiem,ale w ten sposób zapomnijmy o

stworzyć z tego jednolity zapis i pchać do uchwalenia przez odpowiednie organa.

:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    36

  • ketiw38

    18

  • blakop

    17

  • biker100

    15

Top Posters In This Topic

] Z całym szacunkiem,ale w ten sposób zapomnijmy o
stworzyć z tego jednolity zapis i pchać do uchwalenia przez odpowiednie organa.

:-(

Na razie jak widzisz OSDS ma inne pomysły i nie wiadomo jak się odniosą do tego.

Myślę że nie będą przeciwni takiej inicjatywie ale nie to jest najważniejsze.

Już Markes pisał coś o "przerabianiu zapisu dot. inspektorów pracy"

Tylko, że nie rozumie tej mojej inicjatywy.

Z całym szacunkiem, ty też, jej póki co nie rozumiesz...

 

Nie chodzi o jakiś nowy zapis tylko o usunięcie istniejącego zapisu.

Czyli ten "jednolity zapis" to powstanie wtedy kiedy par. 84 zostanie usunięty z PoRD.

 

Dlatego powtarzam dyskutujmy nad tą istniejącą propozycją a nie przerzucajmy się na siłe różnymi pomysłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja medialna, ale jak to chcesz zrobić

Rozczarowałeś mnie i co najmniej klika osób. Jeśli jako OSDS chcecie reprezentować to środowisko, to odpowiedz "jak chcesz to zrobić " jest co najmniej nie na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jako OSDS chcecie reprezentować to środowisko, to odpowiedz "jak chcesz to zrobić " jest co najmniej nie na miejscu
IVVO ketiw38 to nie OSDS, OSDS jest stowarzyszeniem zrzeszających ludzi ze środowiska UDS-ów i to nie on ma monopol na wiedzę (której nie kwestionuję i nie podważam) ale to właśnie MY wszyscy powinniśmy brać czynny udział w opracowaniu projektów zmian, proponować rozwiązania nurtujących nas tematów (słyszałeś coś na temat "burzy mózgów"?), a nie tylko zajmować się czynna krytyką Prezesa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja medialna

Medialna? :shock:

Ketiw, trudno o gorszy komentarz do takiej inicjatywy ale rozumiem, że takiej potrzeby nie widzisz...

Należy się kilka słów wyjaśnień.

 

Po pierwsze

Co oznacza „propozycja medialna”

Od 10 lat (może więcej) jest dużo inicjatyw różnych środowisk:

- podwójne karanie

- niekonstytucyjność zapisów

- itd.

Niestety wynikiem tych działań jest to, że zapis art. 84 został niewzruszony.

 

Po drugie

Od początku działalności OSDS-u członkowie narzucili działanie w kierunku Gradacji Kar (wynik dyskusji oraz ustaleń, że działania w kierunku z punktu „po pierwsze” nie przyniosły efektów)

Po roku działalności sukcesem jest, że udało się uzyskać zapis pkt 13 w Tezach wypracowanych przez „Grupę Roboczą” w dniach 16.01-02.04 2013 r.

13. Modyfikacja zapisów odnośnie sankcji w stosunku do diagnostów wykonujących niewłaściwie badania techniczne pojazdów – gradacja kary.

Źródło: http://osds.org.pl/?p=358

Zapis ten uzyskał też aprobatę Ministerstwa.

 

Po trzecie

Temat Art. 84 został założony po rozmowie z Markes30 oraz po akceptacji przez Zarząd zaproponowanego kierunku.

Muszę stwierdzić, że nie wiem czy Markes30 dobrze zrobił już upubliczniając możliwy kierunek działań, ale nie mam na to wpływu. Jego inicjatywa.

 

Po czwarte:

Temat został założony w celu „konsultacji ze środowiskiem diagnostów”, żeby każdy mógł się wypowiedzieć lub jak kto woli "burza mózgów" ;)

Po piąte:

Proszę, aby zapoznać się z projektami unijnymi oraz kierunkami rozwoju

 

Po szóste:

Nie jesteś pierwszym, który próbuje działania OSDS-u, Prezesa oraz Zarządu dyskryminować, dając w zamian „nic”.

 

Po siódme:

Najlepiej krytykować i nic nie robić – bo jak się nic nie robi to nie popełnia się błędów

 

Po ósme

Na razie starczy. Może zajmiemy się jednak tą Gradacją Kar :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle uważam że kwestię tych kar powinno się rozpatrywać w kontekście uregulowań takich jakie obowiązują innych urzędników, np. wydziałów komunikacji.

Chyba nie mają tak jak my jakichś szczególnych obwarowań w tym względzie, a dobrze wiemy, że w DR potrafi się znaleźć dowolna bzdura, czyli nieprawda właśnie.

O żadnych szczególnych sankcjach w takich przypadkach nie słyszałem.

Ja szybko odniosę się do tego .

Urzędnicy mają odpowiedzialność materialną ,chcesz takiej odpowiedzialności dla diagnostów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnicy mają odpowiedzialność materialną ,chcesz takiej odpowiedzialności dla diagnostów?

Dario, aczym jest ppkt. C?????

3. Starosta w wyniku przeprowadzonej kontroli, o której mowa w art. 83b pkt 2 ust 1, podczas której stwierdzono przeprowadzanie badań niezgodnie z ustawą może w drodze decyzji administracyjnej nałożyć na diagnostę karę:

a) upomnienia

b) nagany

c) grzywny w wysokości do średniej krajowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario, aczym jest ppkt. C?????

A jaką mają urzędnicy ,chyba więcej niż średnia ?

A to co nas dotyczy jest tylko propozycją .

No niestety nie za bardzo mam czas pisać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wróciliśmy do punktu wyjścia po trzech stronach postów i propozycji.To ,ze akurat odpowiedz ketiw38 mnie osobiście ruszyła, to nie jakaś niechęć do tej osoby ale jeżeli afiszuje się "http://osds.org.pl/ " to znaczy chyba , iż działa w tym stowarzyszeniu i wypowiada się w jego imieniu . To nie krytyka tylko polemika, bo chyba po to wstawiono ten post na forum. A ja twierdzę dalej urzędnik-starosta nie powinien mieć wpływu na karanie diagnosty włącznie z pozbawieniem pracy , źródła utrzymania. I to jest sedno a nie grzywna, nagana czy kara pieniężna. Od tego jest ustawodawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest sedno a nie grzywna, nagana czy kara pieniężna. Od tego jest ustawodawca

I co - coś zrobił ustawodawca? Czekamy na trzęsienie ziemi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy się kilka słów wyjaśnień.

 

Pozwól, że odniosę się do Twoich wyjaśnień na forum. Nie mam zamiaru robić tego gdzie indziej , lecz w miejscu gdzie został temat poruszony. Nie potraktuj jednak tego jako chęć wszczęcia jakiejkolwiek rozróby. Daleki jestem od tego.

 

Ad. Po pierwsze

Może warto zastanowić się dlaczego przez tak długi okres czasu zapis art. 84 został niewzruszony.

Nie dziwię się więc Markowi że nazwał to „propozycją medialną”.

Ad. Po drugie

Zauważ, że nie tylko członkowie OSDS-u popierali i popierają nadal gradację kar. Środowisko diagnostyczne uważam, że jest zmęczone „wyścigiem szczurów” o palmę pierwszeństwa, o którą zabiega nie tylko OSDS. Uważam, że przy mniejszej otoczce politycznej osiągnęłoby się o wiele więcej. Czy nie możemy podyskutować wszyscy jako „równi sobie” partnerzy, bez udowadniania sobie wzajemnie kto jest ważniejszy ?

 

Ad. Po trzecie

Stwierdzenie, że Art. 84 został założony po rozmowie z Markes30 oraz po akceptacji przez Zarząd zaproponowanego kierunku odbieram jako wsadzanie kija w mrowisko. Dlaczego? Nie sądzisz, że brzmi to trochę „folwarkowo” . Wszyscy są równi, ale są równiejsi. Zniechęca to co niektórych do dyskusji w temacie istotnym dla naszego środowiska. Cóż ma być osiągnięte przez taki manifest?

 

Ad. Po czwarte:

Skoro temat został założony w celu „konsultacji ze środowiskiem diagnostów”, to jak odnieść się do faktu (w odniesieniu do „po trzecie” ) ukrywania kierunków możliwych działań. Dla kogo ma to być przydatne? Dla samego OSDS-u? Jak mogą poczuć się biorący udział w dyskusji niezrzeszeni diagności dowiadujący się o właściwych intencjach wykorzystania rezultatu „burzy mózgów”?

 

Ad. Po piąte:

Skoro padła sugestia zapoznania się z projektami unijnymi dlaczego nie wskazuje się jakie projekty należałoby sobie przyswoić oraz skąd można pobrać dany projekt?

 

Ad. Po szóste:

Zbyt mocne słowa. Nie doszukuję się żadnej dyskryminacji Prezesa OSDS-u ze strony Marka. Czy nie daje on „nic w zamian”? Warto byłoby się nad tym zastanowić. Wysunął on propozycję likwidacji Art. 84 lecz propozycja ta została nieopacznie przyjęta jako działania dyskryminujące Prezesa OSDS-u. Czy słusznie? Chcesz przekonać Marka do słuszności swoich racji wytłumacz proszę dlaczego według Ciebie (i nie tylko) likwidacja Art. 84 jest niewskazana, bądź też niemożliwa.

 

Ad. Po siódme:

Nie odbieram wypowiedzi Marka jako przejaw bezpodstawnej krytyki. Zauważ, że „inne” podejście do tematu ( nie tylko Marka, również IVVO ) nie oznacza wcale krytykę. Marek postrzega inaczej kwestie Art. 84

Nie chodzi o jakiś nowy zapis tylko o usunięcie istniejącego zapisu.

Nie mów więc o krytyce z jego strony lecz zastanów się może nad tym czy istotnie nie ma czegoś w inicjatywie Marka i innych.

 

Ad. Po ósme

Teraz jak najbardziej można zająć się tematem gradacji kar w myśl zmiany art. 84 lub też rozważyć skreślenie tegoż artykułu z PoRD

 

 

Czyli wróciliśmy do punktu wyjścia po trzech stronach postów i propozycji.

Nie pierwszy nie ostatni raz niestety… Uważam, że dyskusja ma sens tylko w przypadku wyzbycia się podtekstów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę dalej urzędnik-starosta nie powinien mieć wpływu na karanie diagnosty

Z tym się zgadzam i powiem więcej ,starosta ni powinien być organem nadzoru .

W innym temacie zastanawialiśmy się czy etyczne jest robienie przeglądu w swoim aucie ,a kontrolowanie SKP która jest przy szkole i której tak naprawdę właścicielem jest starosta , czy to jest etyczne .

Nie dziwię się więc Markowi że nazwał to „propozycją medialną”.

Tak nazwał ketiw ,chyba że coś przegapiłem .

 

[ Dodano: 08-11-2013, 14:26 ]

Ad. Po piąte:

Skoro padła sugestia zapoznania się z projektami unijnymi dlaczego nie wskazuje się jakie projekty należałoby sobie przyswoić oraz skąd można pobrać dany projekt?

A co nie wiadomo ? Są nawet tu na forum .

 

[ Dodano: 08-11-2013, 14:33 ]

Chcesz przekonać Marka do słuszności swoich racji wytłumacz proszę dlaczego według Ciebie (i nie tylko) likwidacja Art. 84 jest niewskazana, bądź też niemożliwa.

W takiej czy innej formie kary będą musiały być , chyba że ostateczne wersja dyrektywy/rozporządzenia nie będzie tego zawierało . Ciekawe że wiadomy redaktorzyna który zacytował Marka zarzuca mądralińskim urzędnikom niedostosowanie przepisów do jednej dyrektywy a w przypadku drugiej nie widzi problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co - coś zrobił ustawodawca? Czekamy na trzęsienie ziemi?

Nie na trzęsienie ziemi, Tylko na próbę wspólnego wypracowania możliwych propozycji i założeń w celu przedstawienia oceny możliwych zmian w prawie proponowanych przez środowisko diagnostów. Ustawodawca nic z tym nie robił gdyż jeśli się o czymś nie mówi to znaczy ,że jeste OK. A nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nazwał ketiw ,chyba że coś przegapiłem .

To ja przeoczyłem, że zabrakło znaku zapytania, który zmienia w istocie charakter wypowiedzi.Prawidłowa wypowiedź miała być następująca :

 

Nie dziwię się więc Markowi że nazwał to „propozycją medialną?”.

 

Są nawet tu na forum .

Za ciężko wskazać i zasugerować kolegom które należy "przetrawić" w kwestii poruszanego tematu ?

 

W takiej czy innej formie kary będą musiały być , chyba że ostateczne wersja dyrektywy/rozporządzenia nie będzie tego zawierało . Ciekawe że wiadomy redaktorzyna który zacytował Marka zarzuca mądralińskim urzędnikom niedostosowanie przepisów do jednej dyrektywy a w przypadku drugiej nie widzi problemu .

 

Nikt nie kwestionuje , że istotnie kary muszą być. Kwestionowany jest tylko i wyłącznie sposób ich egzekwowania, a to już jest zasadnicza różnica.

 

[ Dodano: 08-11-2013, 15:07 ]

Nie na trzęsienie ziemi, Tylko na próbę wspólnego wypracowania możliwych propozycji i założeń w celu przedstawienia oceny możliwych zmian w prawie proponowanych przez środowisko diagnostów. Ustawodawca nic z tym nie robił gdyż jeśli się o czymś nie mówi to znaczy ,że jeste OK. A nie jest

Nie sądzisz Waldku, że sugestia IVVO jest właściwa? Nie sądzisz, że przy dobrej chęci znajdzie się kompromis na pogodzenie różnicy zdań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, Moim zdaniem-nie obejdzie się bez ankiety, dlatego wnioskuję aby z propozycji zmian utworzyć ją. Prosił bym o dodanie "inne propozycje" . Osoba, która zaznaczy tą opcję w poście będzie mogła ją umotywować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankietę może zrobić każdy, więc ty też.

 

Co do wykreślenia "wydaje mi się", że takie działania były pod różnymi szyldami, co próbowałem wykazać.

Chcemy coś zrobić w tej materii. Myślę, że wprowadzenie Gradacji Kar jest kompromisem pomiędzy wykreśleniem, a pozostawieniem w niezmienionej formie.

 

Nie dość tego uważam(y), że jest to właściwy kierunek.

 

Jeżeli interesuje was tylko i wyłącznie skreślenie tego zapisu to proponuję otworzyć nowy temat np.

"Wykreślenie Art 84 - jak to zrobić?"

Nie żądajcie, żeby wszystko podać na tacy, a wy dobrzy obserwatorzy będziecie krytykować - nie podobają się mi poglądy ketiwa w myśl przysłowia:

Jak się weżniecie to zrobimy :oops:

Jak będzie dobrze to my zwami, jak źle to my wam to mówiliśmy.

 

Niestety mam coraz bardziej wrażenie, że diagności potrafią tylko .......... eh :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wcześniej czasu pisać na forum ale jednak temat się rozwija. :ok

 

Ja szybko odniosę się do tego .

Urzędnicy mają odpowiedzialność materialną ,chcesz takiej odpowiedzialności dla diagnostów?

Co by nie powiedzieć, ta kara i tak w efekcie przekłada się na pieniądze więc żadna to różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wykreślenie Art 84 - jak to zrobić?"

Nie żądajcie, żeby wszystko podać na tacy, a wy dobrzy obserwatorzy będziecie krytykować -

Ketiw, wcale nie oczekuję, że zrobisz cokolwiek w tej sprawie więc ta irytacja jest zupełnie niepotrzebna.

A ankietę, jeśli bedzie taka potrzeba to oczywiście sam zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia:

Martwi mnie punkt 2- pomylisz się w zaświadczeniu i 5-lat w plecy

Tak jest obecnie :)

Wszystko co nie jest gorsze, będzie lepsze ;)

 

[ Dodano: 08-11-2013, 17:19 ]

A ankietę, jeśli bedzie taka potrzeba to oczywiście sam zrobię.

A jest :?:

 

[ Dodano: 08-11-2013, 17:20 ]

Ketiw, wcale nie oczekuję, że zrobisz cokolwiek w tej sprawie więc ta irytacja jest zupełnie niepotrzebna.

No to jak nie oczekujesz to do roboty :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co nie jest gorsze, będzie lepsze ;)
Ale jak już coś tworzyć to tak, żeby nie trzeba było poprawiać. Przecież nie posiadamy mandatów poselskich więc możemy się postarać :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już coś tworzyć to tak, żeby nie trzeba było poprawiać.

Też chciałbym............

Jest jak jest - więc po co iść tam gdzie wszyscy już próbowali i nic nie wskórali.

Kompromis też jest wyjściem - pod warunkiem, że jest możliwy - a starałem się wykazać, że jest możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.