Skocz do zawartości

Art 84


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

[ Dodano: 08-11-2013, 17:19 ]

A ankietę, jeśli bedzie taka potrzeba to oczywiście sam zrobię.

A jest :?:

 

Póki co nie.

 

No to jak nie oczekujesz to do roboty

Daruj sobie, wiem co mam robić.

 

[ Dodano: 08-11-2013, 17:48 ]

Od początku działalności OSDS-u członkowie narzucili działanie w kierunku Gradacji Kar (wynik dyskusji oraz ustaleń, że działania w kierunku z punktu „po pierwsze” nie przyniosły efektów)

Po roku działalności sukcesem jest, że udało się uzyskać zapis pkt 13 w Tezach wypracowanych przez „Grupę Roboczą” w dniach 16.01-02.04 2013 r.

13. Modyfikacja zapisów odnośnie sankcji w stosunku do diagnostów wykonujących niewłaściwie badania techniczne pojazdów – gradacja kary.

Źródło: http://osds.org.pl/?p=358

Zapis ten uzyskał też aprobatę Ministerstwa.

 

I dopiero teraz pytacie się środowiska co dalej z zapisami w par.84 jak już ten temat popchneliście do ministerstawa :shock:

Więc w takim razie te wcześniejsze decyzje to zwykła samowola :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    36

  • ketiw38

    18

  • blakop

    17

  • biker100

    15

Top Posters In This Topic

Kompromis też jest wyjściem - pod warunkiem, że jest możliwy - a starałem się wykazać, że jest możliwy.

Może spróbujmy sobie coś wyjaśnić w nieco inny sposób. Jako uczestniczący w posiedzeniach „grupy roboczej” odpowiedz proszę na poniższe pytanie. Czy gradacja kar jest na chwilę obecną jedyną alternatywą dla środowiska diagnostycznego? Czy tylko na takie ustępstwo możemy liczyć? Sądzę, że odpowiedź wniesie co, nieco do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gradacja kar jest na chwilę obecną jedyną alternatywą dla środowiska diagnostycznego? Czy tylko na takie ustępstwo możemy liczyć? Sądzę, że odpowiedź wniesie co, nieco do dyskusji.

 

Chyba już nie wniesie, bo taki kierunek działań mają już klepnięty przez ministerstwo i to nie przez ministerstwo sprawiedliwości ale transportu i budownictwa!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już coś tworzyć to tak, żeby nie trzeba było poprawiać.

 

I tu jest sedno sprawy.

W mojej ocenie nadzór starostwa nad SKP a tym bardziej karanie diagnostów przez starostę jest złym rozwiązaniem i dlatego cały Art. 84 powinien zostać wykreślony.

Ja uważam, że powinna być powołana jednostka przeznaczona do kontrolowania SKP.

Próbowałem nawet na ten temat porozmawiać z Ketiwem ale jemu ten pomysł nie przypadł do gustu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na odrobinę sarkazmu (za co z góry przepraszam)

No to jak nie oczekujesz to do roboty

Daruj sobie, wiem co mam robić.

Wiem wiem-nie tylko wiesz co masz robić, ale nawet wiesz co inni mają robić ;)

koniec sarkazmu.

Od początku działalności OSDS-u członkowie narzucili działanie w kierunku Gradacji Kar (wynik dyskusji oraz ustaleń, że działania w kierunku z punktu „po pierwsze” nie przyniosły efektów)

Po roku działalności sukcesem jest, że udało się uzyskać zapis pkt 13 w Tezach wypracowanych przez „Grupę Roboczą” w dniach 16.01-02.04 2013 r.

13. Modyfikacja zapisów odnośnie sankcji w stosunku do diagnostów wykonujących niewłaściwie badania techniczne pojazdów – gradacja kary.

Źródło: http://osds.org.pl/?p=358

Zapis ten uzyskał też aprobatę Ministerstwa.

 

I dopiero teraz pytacie się środowiska co dalej z zapisami w par.84 jak już ten temat popchneliście do ministerstawa :shock:

Więc w takim razie te wcześniejsze decyzje to zwykła samowola :evil:

Coraz bardziej się zastanawiam czy warto pytać i konsultować się ze środowiskiem.

Robicie wszystko, aby utwierdzić mnie w przekonaniu, że nie warto

Nie wspominam o tych, którym zależy na zmianach i śmiem twierdzić należących do OSDS-u

 

Ale proszę odpowiedz na pytanie. (z założeniem innej alternatywy nie ma)

Czy lepiej jest nie zmieniać art 84 na Gradację Kar czy pozostawić bez zmian :?:

Ale jak już coś tworzyć to tak, żeby nie trzeba było poprawiać.

 

I tu jest sedno sprawy.

W mojej ocenie nadzór starostwa nad SKP a tym bardziej karanie diagnostów przez starostę jest złym rozwiązaniem i dlatego cały Art. 84 powinien zostać wykreślony.

Ja uważam, że powinna być powołana jednostka przeznaczona do kontrolowania SKP.

Próbowałem nawet na ten temat porozmawiać z Ketiwem ale jemu ten pomysł nie przypadł do gustu :(

Nie że nie przypadł do gustu (kieruje się realnymi sytuacjami) sprawdź temat ustawa o diagnostach - czy tam padła propozycja nadzoru :?: Czy gdyby "weszła" w życie ta ustawa zapis art 84 miałby jakiś sens :?:

Pomijam zainteresowanie środowiska diagnostów :oops:

 

 

Uważam, że Marek1 miał dużo racji w tym co napisał - On wie co ma robić.

Ja niestety dochodzę do wniosku, że też powinienem wiedzieć co robić - czekać może coś się zmieni.

Dobrze mi było być szarą myszką, pełno kolegów - zero wrogów, a teraz jakieś wydawnictwo ma używanie, razem ze swoim "kolegami UDS-ami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie że nie przypadł do gustu (kieruje się realnymi sytuacjami)

ketiw38, możesz wytłumaczyć dlaczego łatwiej jest zmienić zapis Art 84 niż go całkowicie zlikwidować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne starania też długo sa prowadzone a efektów nie widać.

ketiw38, czy mam rozumieć, że zmiana Art 84 jest rodzajem kompromisu pomiędzy jego wykresleniam a pozostawieniem bez zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne starania też długo sa prowadzone a efektów nie widać.

ketiw38, czy mam rozumieć, że zmiana Art 84 jest rodzajem kompromisu pomiędzy jego wykresleniam a pozostawieniem bez zmian?

Napisałem już o tym, że temat "Gradacja Kar" nie wzbudza kontrowersji i jest do zaakceptowania.

Zmiana art 84 jest próbą jaką możemy podjąć w ramach jak to markes30 określił - projektu obywatelskiego.

Tak po prawdzie pomysł polega na tym, że jeżeli "środowisko" wesprze takie działanie i uda się to może to będzie przetarcie szlaku dla "ustawy o diagnostach"

 

Niestety, coraz bardziej jestem przerażony integracją "środowiska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ciężko wskazać i zasugerować kolegom które należy "przetrawić" w kwestii poruszanego tematu ?

Za ciężko rozeznać się w temacie a później dopiero pisać ? Mi tego na tacy nikt nie podał .

W tej kwestii z mojej strony nastąpiło zmęczenie materiału ,podawałem nie raz .

 

Nikt nie kwestionuje , że istotnie kary muszą być.

Odnoszę inne wrażenie , widzę tylko żądanie wykreślenia, nic w zamian .

Art.84 można wykreślić i zastąpić go artykułami z Ustawy o zawodzie inspektora/diagnosty, nie mam nic przeciwko ,jestem dwoma rękami za .

 

Co by nie powiedzieć, ta kara i tak w efekcie przekłada się na pieniądze więc żadna to różnica.

Fakt, mniejsze lub większe ale pieniądze.

 

Czy gradacja kar jest na chwilę obecną jedyną alternatywą dla środowiska diagnostycznego?

Powiem że wróciły do gry zapisy z pogrobowca USTAWA O DOPUSZCZENIU POJAZDÓW DO RUCHU.

Jak się to kolegom podoba ?

No i czymże są zapisy z projektu Ustawy o zawodzie inspektora/diagnosty ,jak nie gradacją kar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem-nie tylko wiesz co masz robić, ale nawet wiesz co inni mają robić ;)

koniec sarkazmu.

 

Wiesz Ketiw, no to sarkazm za sarkazm.

Może nie wiem co ktoś ma robić, ty najpewniej wiesz...

jednak wiem czego ktoś ma nie robić,

nie reprezentować naszego środowiska w ten sposób który robisz.

Jak już kiedyś napisałem, możesz reprezentować siebie ale nie reprezentuj mnie i innych mających odmienne zdanie!!!

 

 

Coraz bardziej się zastanawiam czy warto pytać i konsultować się ze środowiskiem.

Robicie wszystko, aby utwierdzić mnie w przekonaniu, że nie warto

Nie wspominam o tych, którym zależy na zmianach i śmiem twierdzić należących do OSDS-u

To właśnie wygląda na jakąś nadreprezentacje , że robicie coś nie starając się o poparcie środowiska, tak jakby była was jakaś znacząca większość

Najwyraźniej wystarcza wam poparcie ministerstwa!

Patrząc na dwa aspekty:

forsowanie obowiązku dokumentowania zdjęciowego naszej pracy i zgoda na utrzymywanie karania nas przez Starostwa na podstawie zapisu z PoRD robicie to co jest po linii ministerstwa transportu a nie diagnostów.

 

 

sprawdź temat ustawa o diagnostach - czy tam padła propozycja nadzoru :?: Czy gdyby "weszła" w życie ta ustawa zapis art 84 miałby jakiś sens :?:

 

Czy znasz przypadek tworzenia ustawy o jakiejś grupie zawodowej która nie jest opłacana "z urzędu" lub jej działanie nie jest przedmiotem świadczenia określonych usług np. prawnych?

Czyli ma powstać ustawa o diagnostach a ich tak określony status mają opłacać i utrzymywać prywatni właściciele SKP?

 

[ Dodano: 08-11-2013, 22:48 ]

CZY KTOŚ JEST W STANIE ZAPRZECZYĆ, ŻE STARANIA O WYKREŚLENIE ART 84 SĄ PROWADZONE CO NAJMNIEJ OD 10 LAT BEZSKUTECZNIE :?:

 

A czy jesteś w stanie podać, na przestrzeni tych 10 lat, jakiekolwiek działania w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robicie to co jest po linii ministerstwa transportu a nie diagnostów.

Strzelasz ślepakami . Przeciwnicy dokumentowania badania nie wiedzą jak bardzo są w ciemnej d... . Jak się zrobi głośno o pewnej sprawie ,to wtedy łby pospuszczacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelasz ślepakami . Przeciwnicy dokumentowania badania nie wiedzą jak bardzo są w ciemnej d... .

A ktoś wyłuszczał dokładnie tę problematykę, czy jest to przedmiotem jakiejś tajemnicy?

 

Jednak to poboczny temat, który nie ma związku ze sprawą zniesienia art 84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mogę stwierdzić , na konkurencyjnym forum tak znienawidzonym ,dyskusja w sprawie projektu ustawy była o wiele bardziej merytoryczna niż tu w sprawie jednego artykułu .

Gdyby tam się działo jak tu ,to nie udało by wyjść poza nagłówek .

 

[ Dodano: 08-11-2013, 23:26 ]

A ktoś wyłuszczał dokładnie tę problematykę, czy jest to przedmiotem jakiejś tajemnicy?

Akurat te argumenty o których ja wiem ,a nie mają nic wspólnego z pracami grupy są objęte tajemnicą . Nawet ketiw o tym nie wie . To jest ból posiadania wiedzy ,którą nie można się podzielić .

 

[ Dodano: 08-11-2013, 23:31 ]

Jednak to poboczny temat, który nie ma związku ze sprawą zniesienia art 84

Co proponujesz w zamian za art.84 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mogę stwierdzić , na konkurencyjnym forum tak znienawidzonym ,dyskusja w sprawie projektu ustawy była o wiele bardziej merytoryczna

Z tym "znienawidzeniem" to nienawiść idzie najbardziej właśnie z tej drugiej strony...

Natomiast dyskusja jakiej ustawy dotyczyła?

 

[ Dodano: 08-11-2013, 23:26 ]

A ktoś wyłuszczał dokładnie tę problematykę, czy jest to przedmiotem jakiejś tajemnicy?

Akurat te argumenty o których ja wiem ,a nie mają nic wspólnego z pracami grupy są objęte tajemnicą . Nawet ketiw o tym nie wie . To jest ból posiadania wiedzy ,którą nie można się podzielić .

 

Rozumiem, nie wszystko da się powiedzieć zwłaszcza otwartym tekstem na ogólnie dostępnym forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Ketiw, no to sarkazm za sarkazm.

Marku! Dość emocji na dzisiaj. Możesz mieć żale do Ketiwa odnośnie niektórych wypowiedzi oraz działań, które odebrać możesz jako działanie "za plecami" diagnostów. Z pewnością z jego strony również znajdą się zarzuty pod adresem tych co maja odmienne stanowisko. Cóż pewnych rzeczy już się nie zmieni. Można natomiast wypowiedzieć swoje racje przy jednoczesnym wysłuchaniu drugiej strony, ale do tego potrzebne są chęć z obydwu stron. Chcemy twórczej dyskusji? Proszę bardzo, rozpocznijmy ją jutro. Może towarzyszyć będzie mniej emocji?

 

[ Dodano: 08-11-2013, 23:37 ]

Z tym "znienawidzeniem" to nienawiść idzie najbardziej właśnie z tej drugiej strony...

Natomiast dyskusja jakiej ustawy dotyczyła?.

Dotyczyła projektu ustawy o diagnostach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast dyskusja jakiej ustawy dotyczyła?

projektu Ustawy o zawodzie inspektora/diagnosty .

Natasza , za tę walkę OSDS o palmę pierszeństwa ,to będziesz cierpiał . :lol:

Bo wiesz dokładnie że tak nie jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą niezależnie istniejące od niego przepisy.

Nie dyskutowalibyśmy nad zmianą art. 84 gdyby ustawa o diagnostach weszłaby w życie, gdyż byłby zbyteczny ze względu na zapisy dotyczące odpowiedzialności diagnosty .

 

[ Dodano: 08-11-2013, 23:51 ]

Faktycznie, wystarczy.

Jutro też jest dzień!

OK. Z chęcią dołączę do Was jutro!

 

[ Dodano: 08-11-2013, 23:52 ]

Natasza , za tę walkę OSDS o palmę pierszeństwa ,to będziesz cierpiał . :lol:

Bo wiesz dokładnie że tak nie jest .

No proszę i kto tu mówił o nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie reprezentować naszego środowiska w ten sposób który robisz.

Jak już kiedyś napisałem, możesz reprezentować siebie ale nie reprezentuj mnie i innych mających odmienne zdanie!!!

Dobrze to zdradź wreszcie tą tajemnicę kto Ciebie reprezentuje, albo kogo ty reprezentujesz.

Wskaż dodatkowo w jaki sposób chcesz być reprezentowany (powinienem reprezentować nasze środowisko)

To właśnie wygląda na jakąś nadreprezentacje , że robicie coś nie starając się o poparcie środowiska, tak jakby była was jakaś znacząca większość

Najwyraźniej wystarcza wam poparcie ministerstwa!

No masz rację - przynajmniej w stwierdzeniu, że mamy już poparcie ministerstwa, bo jest to ważny aspekt sprawy, No chyba, że rewolucja i na barykady, ale z kim :?:

Patrząc na dwa aspekty:

forsowanie obowiązku dokumentowania zdjęciowego naszej pracy i zgoda na utrzymywanie karania nas przez Starostwa na podstawie zapisu z PoRD robicie to co jest po linii ministerstwa transportu a nie diagnostów.

Po takich wywodach zastanawiam się czy ty nie jesteś właścicielem należącym do jednej organizacji...... Domyślam się, że jesteś też przeciwnikiem wpisywania stanu licznika :oops:

Czyli ma powstać ustawa o diagnostach a ich tak określony status mają opłacać i utrzymywać prywatni właściciele SKP?

A kto opłaca lekarzy pracujących w prywatnych klinikach.

A tak nawiasem mówiąc to kto opłaca i utrzymuje diagnostów obecnie :?:

 

CZY KTOŚ JEST W STANIE ZAPRZECZYĆ, ŻE STARANIA O WYKREŚLENIE ART 84 SĄ PROWADZONE CO NAJMNIEJ OD 10 LAT BEZSKUTECZNIE :?:

A czy jesteś w stanie podać, na przestrzeni tych 10 lat, jakiekolwiek działania w tym kierunku?

Bez komentarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą niezależnie istniejące od niego przepisy.

To po ch... ten dym ?

Wiesz ,trochę przypominasz mi redaktorzynę , wszystkie argumenty na stół ,tak żeby przeciwnik znał naszą strategię .

Można nie rozdrabniać się na drobne i pchać projektem obywatelskim całą ustawę . Będziesz zbierał podpisy ? Nawet jeśli zbierzemy podpisy pod zmianą tylko art.84 ,to zrobimy więcej niż zostało zrobione do tej pory . I to pójdzie jako projekt obywatelski a nie OSDS , WIĘC PROSZĘ NIE WNERWIAĆ MNIE TEKSTAMI O PALMIE PIERSZEŃSTWA ITP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.