Skocz do zawartości

Zaświadczenie - źle wpisany model pojadu i data rejestracji


cutin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na początku 2013 roku kupiłem i przywiozłem motocykl z Anglii i postanowiłem zrobić przegląd bo się skończył. Diagnosta zapytał czy to ma być pierwszy przegląd w kraju, odpowiedziałem ,że nie bo potrzeba mi tylko go aby dalej móc jeździć (nie myślałem o rejestracji ponieważ w przyszłości miał iść na części). Zapłaciłem normalnie 60 parę złotych i pojechałem (to było w maju).

 

Teraz trafił mi się kupiec ale woli żeby motocykl był zarejestrowany w Polsce. Skompletowałem dokumenty i okazało się ,że zaświadczenie z przeglądu jest błędnie wypełnione. Motocykl to Honda CBR 600F, kod modelu PC31 (1992-1996). Diagnosta wpisał mi CBF 600F a to jest całkiem inny i nowszy typ motocykla jego kod to PC38 (2004–2007), PC43 (2007–).

 

09122013111.jpg

 

Zastanawiam się czy daty pierwszej rejestracji w kraju są poprawie wypełnione. Byłem ostatnio u niego żeby to jakoś odkręcić a on mi mówi ,że trzeba zrobić pierwszy przegląd w kraju, przyjechać motocyklem i wtedy wystawi takie jak trzeba.

No nie wiem czy się nie porobią cyrki, bo tak w bazę poszedł model CBF 600 z moim VIN'em prawdopodobnie w kwietniu pójdzie CBR 600 z takim samym VIN'em.

 

Chciałbym to załatwić jak najszybciej żeby opłacić podatek w US a tam potrzebne jest zaświadczenie z przeglądu.

 

Co teraz robić ? Czekać do kwietnia i zrobić następny przegląd czy teraz iść żeby zrobić korektę ale nie wiem czy wtedy wystawi mi kwit z pierwszego przeglądu w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co teraz robić ?

 

Robić "pierwsze" .

 

bo to zaświadczenie co masz, jest do wyrzucenia nie tylko ze względu na błąd w marce. Skąd data I rej w kraju???, czemu nie okresowe przed rejestracją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyczytałem ,że potrzebne są przetłumaczone kwity, umowa i przegląd. W sumie co US i WK w innym mieście to inne wymagania. W niektórych nie wymagają tłumaczeń a u mnie tak. Koniec off-topu.

 

Czyli co najrozsądniejsze wyście to poczekać do tego marca/kwietnia (sezon się zaczyna) i zrobić 'pierwszy przegląd w kraju'. Ile on w ogóle kosztuje? I jakie dokumenty powinienem otrzymać żeby znowu nie było podobnych akcji ,że coś brakuje.

 

Te daty pierwszej rejestracji w kraju są niepoprawnie zapisane - prawda ? W V5C (dowód rejestracyjny angielski) mam pierwsza rejestrację w kraju i ogólnie pierwszą 21.05.1995.

 

Wole w razie kolejnej pomyłki od razu interweniować na miejscu niż jeździć kilka razy.

 

Jeżeli diagnosta wklepie do systemu inny model w tym samym VIN'em czy coś może się dziać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta zapytał czy to ma być pierwszy przegląd w kraju, odpowiedziałem ,że nie bo potrzeba mi tylko go aby dalej móc jeździć

Szkoda, że Ci dowodu nie podbił,,,

czemu nie okresowe przed rejestracją?

Widzisz, że klient nie chciał, płaci więc wymaga ,,,

UDS miał chyba gorszy dzień albo ... w maju 4371 badań :?

Najwyższy czas aby takie tematy zamykać, zanim ujrzą światło dzienne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas aby takie tematy zamykać, zanim ujrzą światło dzienne ,,,

 

Prosiłbym aby przed zamknięciem tematu jeszcze naprowadzić mnie jak powinien w moim przypadku prawidłowo wypełnione zaświadczenie z Pierwszej Rejestracji w Kraju.

 

Czyli jak się domyślam: nie okresowe tylko okresowe przed rejestracją, data pierwszej rejestracji za granicą 21.07.1995.

 

Ciekawi mnie jakiś "drugi" druk o którym wspomniał mi diagnosta ( chodziło o pierwszą rejestrację w kraju). Jak się domyślam tam mają być wyszczególnione parametry motocykla i nic więcej.

 

Nie wiem może w kwietniu otworzą koło mnie stację diagnostyczną i gość będzie kumaty ale na chwilę obecną jestem skazany na tą jaką mam. Lepiej dla mnie żebym wiedział co mam mieć w papierach wpisane.

 

BTW. Nie mam wpisanego w dowód rejestracyjny modelu motocykla (stąd pewnie ta pomyłka). Czy to przeszkadza w czymś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym aby przed zamknięciem tematu jeszcze naprowadzić mnie jak powinien w moim przypadku prawidłowo wypełnione zaświadczenie z Pierwszej Rejestracji w Kraju.

 

W zależności od programu, w jednym będzie rodzaj badania - OKRESOWE, w innym - OKRESOWE PRZED I REJESTRACJĄ, jest to bez znaczenia. Ważne aby został wydany DOKUMENT IDENTYFIKACYJNY POJAZDU, który stanowi załącznik do zaświadczenia z wykonanego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cutin,

Z poczucia dobrze spełnionego obowiązku zaświadczenie powinien poprawić.

Do tamtego badania raczej żadnego kwitu nie wystawi, na upartego... ale korekty w rejestrze, korekty dokumentów sprzedaży inne opłaty.

Chyba jest ze 30 dni czasu, aby sprowadzony pojazd zarejestrować, myto opłacić.

Lepiej poszukać innej stacji, bo jak zrobi okresowe/okresowe przed pierwszą i zaświadczenie z dokumentem identyfikacyjnym wystawi... może być ciężko nie tylko w wydziale komunikacji.

Jak znany jest typ pojazdu z tabliczki/dokumentacji - ma być wpisany.

I nie VIN, a numer ramy co do terminologii stosowanej.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli diagnosta wklepie do systemu inny model w tym samym VIN'em czy coś może się dziać ?

 

Nic sie nie stanie, bo dane pojazdu nie zostały przesłane do CEPIK-u (no chyba, że ten diagnosta był tak ciemny, że wysłał badanie do CEPIK-u) ale nawet gdyby się tak stało, to biorąc poprawke na działanie systemu taka niezgodnośc nie była by wykryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(no chyba, że ten diagnosta był tak ciemny, że wysłał badanie do CEPIK-u)

A widać jakieś przeciwwskazania, aby nie wysłał??? :hah:

Brak nr DR, oraz nie potwierdzenie OBT pieczatką w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tych danych dane nie zostana przekazane do CEPIK-u.

Taaak??? A konkretnie to bez jakich danych???

Jest wyróżnik dokumentu DR, PC, PW i koniec! Co do tego ma pieczątka w dowód???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tych danych dane nie zostana przekazane do CEPIK-u.

! Co do tego ma pieczątka w dowód???

Wydaje mi się że pobrać opłatę na CEPIK można z chwilą dokonania wpisu – opłata jest za wpis, a nie za badanie, wtedy takie dane idą do ewidencji, jeśli się mylę poprawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że diagnosta dał ciała nie podlega dyskusji ale też i klient nie do końca jest bez winy, nie patrzy co mu dają tylko płaci i ucieka zadowolony że się udało. Najpierw kombinacje pojeżdżę rozbiorę na części itd, nie martwi się cepem a jak znalazł kupca na to cudo to zaczyna się martwić że może jednak będzie smród z tego Chciał zaoszczędzić parę zł na skarbowym to musi teraz zrobić badanie za 62 zł. Na pewno nie raz słyszeliście od klientów: Przecież ja tego dowodu (dokumentu) nie wystawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też fakt,ale z drugiej strony patrząc,to ten klient nie tyle sobie,co diagnoście nie chcę narobić pod górę,prawda?a mógłby się nie interesować,i w razie draki powiedzieć,nie wiem,nie znam się na tym,zarobiony jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.