Skocz do zawartości

Zaświadczenie - źle wpisany model pojadu i data rejestracji


cutin

Rekomendowane odpowiedzi

opłata jest za wpis, a nie za badanie, wtedy takie dane idą do ewidencji, jeśli się mylę poprawić .

Mylisz się, bez wpisu też idą do Cep-a, poczytaj przepisy ,,,

A skąd ta kwota się wzięła???

Z cennika za motocykl, gdybyś przypadkiem nie wiedział ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłata jest za wpis, a nie za badanie, wtedy takie dane idą do ewidencji, jeśli się mylę poprawić .

Mylisz się, bez wpisu też idą do Cep-a, poczytaj przepisy ,,,

 

Janusz przecież chodzi mi o to że jak wystawisz wynik badania N i w danym momencie nie pobierasz opłaty ewidencyjnej, to przy wysyłaniu paczki dany numer badania nie zostanie pobrany do raportu CEP-a . Dopiero po otrzymaniu wyniku P i pobraniu stosownej złotóweczki dane przy kolejnej wysyłce zostaną wysłane. Więc co jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po otrzymaniu wyniku P i pobraniu stosownej złotóweczki dane przy kolejnej wysyłce zostaną wysłane. Więc co jest inaczej?

Ano to, że nie tylko te wpisane w DR idą do Cepa,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy badanie dodatkowe na 'HAK" idzie do systemu CEPIK?

 

Nie, idą tylko OBT z wynikiem "P" lub "N"(z zatrzymanym DR) oraz badanie dla ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobię przegląd "zerowy" na innej stacji i po problemie.

 

Chciał zaoszczędzić parę zł na skarbowym ...

 

Co to za oszczędność jak ten motor miał być porozkręcany... co miałbym płacić w US? VAT-24 się płaci jak chcę go zarejestrować. Ale nawet teraz kiedy będę go rejestrował to nic się nie dzieje. Dla mnie żadna różnica czy ten przegląd zrobię teraz w grudniu ( i będę miał spokój do kwietnia 2015) czy w maju i też mam spokój do maja 2015. Ciągłości nie muszę mieć.

 

Sezon motocyklowy trwa od kwietnia do listopada :P

 

Dzięki za wyjaśnienie problemu.

 

P.S. Na początku napisałem ,że potrzebne jest zaświadczenie z przeglądu aby zapłacić VAT-24 w US. Niekoniecznie, na co kolega na 1 stronie zwrócił uwagę. Jeżeli posiadam przetłumaczony DR to już kwitu z przeglądu nie potrzeba. Pewnie chodzi o to ,że potrzebują mieć po polsku wszystkie pozycje dot. specyfikacji motocykla. Więc albo dokument identyfikacji pojazdu albo tłumaczenie. Ale tak jak napisałem wczesniej co US i WK to obyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.