Skocz do zawartości

Wymiana ramy w motocyklu -na ramę nową bez numeru VIN


diagnostaopole

Rekomendowane odpowiedzi

Klient wraca z zaświadczeniem, że umieszczono cechy identyfikacyjne i co na to magistrat?

 

Nic. Zażąda DBT z opisem zmian żeby potwierdzić, że nową ramę zamontowano w motocyklu, a po zmianie pojazd spełnia warunki techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką procedurę i nie ma w niej ani słowa o DBT po zmianach --> http://www.wroclaw.pl/nadawanie-cech-identyfikacyjnych

Wydaje mi się, że w przypadku nadania cech z art. 66a ust. 2 pkt. 2 DBT po zmianach nie jest konieczne. Wystarczy

oryginał dowodu własności ramy, podwozia, jeżeli dokonano wymiany tych elementów na odpowiednio ramę, podwozie bez numeracji fabrycznej
. Może się mylę, ale tak bym to widział.

Tak Marek1, nie robiłem takiego BT i na razie pewnie nie zrobię.

I oczywiście "VIN" w tym przypadku

to "mowa potoczna"
I nie mówmy, że tacy powinniśmy być w temacie terminologii poprawni. W przypadku "półosi" powinno się mówić o wałach napędowych, bo z technicznego punktu widzenia jest to karygodny błąd :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w przypadku nadania cech z art. 66a ust. 2 pkt. 2 DBT po zmianach nie jest konieczne.

 

Źle Ci się wydaje. Tutaj mamy takie dwa w jednym. Nadanie nowej cechy, ale również wymiana ramy. Dlatego też pojazd musi przejść DBT. Podstawę prawną podałem już wcześniej.

 

Natomiast cytowany link dotyczy wyłącznie nadawania cech i do tego faktycznie wystarczy dowód własności ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz michal_k. Podszedłem do tematu od strony samego nadania cech identyfikacyjnych. Po Twojej ostatniej wypowiedzi dostałem olśnienia i przeszukałem procedury dotyczące wymiany podwozia lub ramy i we wszystkich jest DBT "po zmianach" z dokładnie tą samą podstawą prawną jaką podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozmowy wynika , że motocykl posiada krzywą ramę

Sama się skrzywiła czy z dokumentów będzie wynikało powypadkowe ?

Tutaj mamy takie dwa w jednym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (oprócz Marka) - a czy myślicie, że WK tak sobie wpisze nowy numer ramy? :shock:

 

Należy wykonać badanie dodatkowe pojazdu:

 

w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem;

 

Rama jest elementem i zmieniają się dane w DR - numer identyfikacyjny.

 

Brutalnie mówiąc - zamknąłeś mi tym usta... i bez głupich podtekstów... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Stary temat, ale się podepnę, bo mam klienta który chce wymienić ramę w swoim motocyklu, kupił nową ramę w USA, legalny import, oclona, certyfikat producenta i NADANY numer ramy przez albo producenta ramy, albo coś tam z USA. Nie wiem czy się coś w przepisach zmieniło w tej kwestii, gdyż miałem taką samą sytuację ze swoim motocyklem.

Zmieniałem ramę na nową ramę i został mi zmieniony numer VIN na 8 cyfrowy numer nowej ramy. Miałem wtedy o ile się nie mylę badanie czy numery się zgadzają z dokumentacją i czy zmiany zostały wykonane poprawnie, takie badanie jak po zmianach konstrukcyjnych.

 

No więc czy coś się zmieniło w sytuacji, czy można nadal coś takiego zrobić?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.