Skocz do zawartości

Dz.U.2013.1675 - zmiany w przepisach od 01.01.2014 r.


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

kategoria pojazdu-- co robić-- również należy wpisać

Tak,ale:

2) O ile dane zostały ustalone na podstawie świadectwa homologacji, decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, dopuszczenia jednostkowego

pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego udzielonego

na dany pojazd przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    62

  • Paprock

    57

  • Marek1

    44

  • Grzegorz Łódź

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

kategoria pojazdu-- co robić-- również należy wpisać

Tak,ale:

2) O ile dane zostały ustalone na podstawie świadectwa homologacji, decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, dopuszczenia jednostkowego

pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego udzielonego

na dany pojazd przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej,

 

I jeżeli w dowodzie nie masz to nie napiszesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeżeli w dowodzie nie masz to nie napiszesz???
ja nie wpisuje, wg. mnie nie mam podstawy do takiego wpisu ponieważ nie wiem czy rzeczowe dane były ustalone i nie wpisane do DR czy też nie zostały ustalone w ogóle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ja tak robię

 

A ja mam inne zdanie.

Kategoria pojazdu jest zawsze ustalona podczas pierwszej rejestracji ---> stąd się bierze wpis w DR np.: samochód osobowy czy naczepa cieżarowa itd. To tylko pani w WK zapomina zawsze uzupełnić rubrykę kategorii. według mnie należy to uzupełnić, bo skoro mam naczepę to wystarczy spojrzeć na dmc i już znam kategorie

 

 

idąc dalej przy zmianach konstrukcyjnych również zmienia się kategoria pojazdu i nie określi ją WK, UE tylko my podczas zmian nawet jak nie ma wpisanej kategorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kod jest cyfrowy.

- pocztowy :zzz:

 

 

Za Wikipedią:

ISO 3166-1 – część standardu ISO 3166, zawiera 3 wersje kodów nazw państw oraz terytoriów.

Ale nikomu nie śmiem naruszać nienaruszalnego terytorium. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategoria pojazdu jest zawsze ustalona podczas pierwszej rejestracji --->
no raczej nie - DYREKTYWA 2007/46/WE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 5 września 2007 r. ustanawiająca ramy dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów („dyrektywa ramowa”) (Tekst mający znaczenie dla EOG) (Dz.U. L 263, 9.10.2007,

p.1)

3. Zakwalifikowanie pojazdu do określonej kategorii

3.1. Producent jest odpowiedzialny za zakwalifikowanie typu pojazdu do określonej kategorii.

W tym celu muszą być spełnione wszystkie stosowne kryteria określone w niniejszym załączniku.

 

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:2007L0046:20130110:PL:HTML

 

przy zmianach konstrukcyjnych również zmienia się kategoria pojazdu
raczej rodzaj pojazdu np. z osobowego na ciężarowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo skoro mam naczepę to wystarczy spojrzeć na dmc i już znam kategorie

A po rzucie okiem nie na dmc przyczepy, a na to autko w załączniku jaka kategoria pojazdu będzie???

MI.jpg.7ad1b1aa5ba75424eafdba99a98ecbee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ten ciężarowy ma kat. M1 :?::evil:
baca9 bez wyciągu z homo lub decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, dopuszczenia jednostkowego pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego udzielonego na dany pojazd przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej, nie wiem jakiej kat. jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo skoro mam naczepę to wystarczy spojrzeć na dmc i już znam kategorie

A po rzucie okiem nie na dmc przyczepy, a na to autko w załączniku jaka kategoria pojazdu będzie???

 

przecież typowa ciężarówka :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest letki problem z tą kategorią albowiem przepis przewiduje tylko kilka przypadków skąd ta kategoria ma się wziąć

na podstawie świadectwa homologacji, decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, dopuszczenia jednostkowego

pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego udzielonego

na dany pojazd przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej

Mając na TZ nr homo i pojazd po zmianach może się okazać, że na podstawie tejże homo będzie N1 a na podstawie zmian (stan faktyczny) M1. W takim wypadku stan faktyczny nie będzie zgodny z zapisem rozporządzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ten ciężarowy ma kat. M1 :?::evil:

Mając na TZ nr homo i pojazd po zmianach może się okazać, że na podstawie tejże homo będzie N1 a na podstawie zmian (stan faktyczny) M1. W takim wypadku stan faktyczny nie będzie zgodny z zapisem rozporządzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ciężarowy to N2 ::D
hmmm ....

Kategoria N Pojazdy silnikowe zaprojektowane i skonstruowane głównie do przewozu ładunków.

 

Kategoria N1 Pojazdy kategorii N o masie maksymalnej nieprzekraczającej 3,5 tony.

 

Kategoria N2 Pojazdy kategorii N o masie maksymalnej przekraczającej 3,5 tony, ale nieprzekraczającej 12 ton.

 

Kategoria N3 Pojazdy kategorii N o masie maksymalnej przekraczającej 12 ton.

 

[ Dodano: 02-01-2014, 21:27 ]

Jestem przekonany, że Paprock zaraz wklei wyciąg z homo dla tego pojazdu na M1 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ciężarowy to N2 ::D
hmmm ....

Kategoria N Pojazdy silnikowe zaprojektowane i skonstruowane głównie do przewozu ładunków.

 

Kategoria N1 Pojazdy kategorii N o masie maksymalnej nieprzekraczającej 3,5 tony.

 

Kategoria N2 Pojazdy kategorii N o masie maksymalnej przekraczającej 3,5 tony, ale nieprzekraczającej 12 ton.

 

Kategoria N3 Pojazdy kategorii N o masie maksymalnej przekraczającej 12 ton.

 

[ Dodano: 02-01-2014, 21:27 ]

Jestem przekonany, że Paprock zaraz wklei wyciąg z homo dla tego pojazdu na M1 :evil:

 

 

wszystko możliwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd wniosek prosty, że nie ma co się nad niewiadomoą kategorią spinać, a postępować jak:

ja nie wpisuje, wg. mnie nie mam podstawy do takiego wpisu ponieważ nie wiem czy rzeczowe dane były ustalone i nie wpisane do DR czy też nie zostały ustalone w ogóle.

:ok:ok:ok

 

[ Dodano: 02-01-2014, 21:33 ]

Jestem przekonany, że Paprock zaraz wklei wyciąg z homo dla tego pojazdu na M1 :evil:

A nie mam, ale dokladnie pamietam, że po ...1 było duże G!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd wniosek prosty, że nie ma co się nad niewiadomoą kategorią spinać, a postępować jak:
ja nie wpisuje, wg. mnie nie mam podstawy do takiego wpisu ponieważ nie wiem czy rzeczowe dane były ustalone i nie wpisane do DR czy też nie zostały ustalone w ogóle.

:ok:ok:ok

 

[ Dodano: 02-01-2014, 21:33 ]

Jestem przekonany, że Paprock zaraz wklei wyciąg z homo dla tego pojazdu na M1 :evil:

A nie mam, ale dokladnie pamietam, że po ...1 było duże G!

 

zacząłem z rana wpisywać, ale po przemyśleniu sprawy stwierdziłem, że jak nie ma w DR to nie wpisuję, i przestałem pisać :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ja tak robię

 

A ja mam inne zdanie.

Kategoria pojazdu jest zawsze ustalona podczas pierwszej rejestracji ---> stąd się bierze wpis w DR np.: samochód osobowy czy naczepa cieżarowa itd. To tylko pani w WK zapomina zawsze uzupełnić rubrykę kategorii. według mnie należy to uzupełnić, bo skoro mam naczepę to wystarczy spojrzeć na dmc i już znam kategorie

Tu się mylisz, bo WK określa kat. homologacyjną na podstawie homo a nigdy jej nie wpisze na podstwie oględzin diagnosty.

Są przypadki, że diagnosta nie jest w stanie poprawnie określić kat. homologacyjnej pojazdu np. ciągnik rolniczy T5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kod jest cyfrowy.

- pocztowy :zzz:

 

 

Za Wikipedią:

ISO 3166-1 – część standardu ISO 3166, zawiera 3 wersje kodów nazw państw oraz terytoriów.

Ale nikomu nie śmiem naruszać nienaruszalnego terytorium. :ok

 

W PRO ustawione domyślnie na alpha-2 czyli inaczej dwuliterowe oznaczenia państw. :-P

Choć można zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.