Skocz do zawartości

Dz.U.2013.1675 - zmiany w przepisach od 01.01.2014 r.


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

stwierdziłem, że jak nie ma w DR to nie wpisuję, i przestałem pisać

Uważam, że słuszne wnioski wyciągnąleś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    62

  • Paprock

    57

  • Marek1

    44

  • Grzegorz Łódź

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

W PRO ustawione domyślnie na alpha-2 czyli inaczej dwuliterowe oznaczenia państw. :-P

Moi "cudotwórcy" poszli na "widzimisię" i dla dowolnej części państw powprowadzali kody zawierające jedną literę, dla niektórych po dwie, a reszcie po trzy. :hah:

Obeszło się bez cyfrowych na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi "cudotwórcy" poszli na "widzimisię" i dla dowolnej części państw powprowadzali kody zawierające jedną literę, dla niektórych po dwie, a reszcie po trzy

To faktycznie cudotwórcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi "cudotwórcy" poszli na "widzimisię" i dla dowolnej części państw powprowadzali kody zawierające jedną literę, dla niektórych po dwie, a reszcie po trzy

To faktycznie cudotwórcy.

 

nie przyglądałem się dokładnie, ale Włochy widziałem IT, a dziś miałem tylko PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie cudotwórcy.

Lada dzień pewnie się ogarną i ujednolicą do dwóch zapewne.

Poza tym i tak się sprężyli, że na 7 rano dziś wszystko w programie i zaświadczeniu nowym było gotowe.

Bez żadnych aktualizacji, pobierania, wgrywania...

Enter i masz. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, robiłem dzisiaj pierwsze pojazdu z Włoch na PC - kraj rejestracji wpisałem Włochy (uczyli mnie na szkoleniu , że pojazd sprowadzony z zagranicy który przyjeżdża na badanie na PC traktujemy jako pojazd nie zarejestrowany w kraju - czyli Włochy nie PL)

 

Jak robię zwykłe okresowe to wpisuję również kategorię (wychodzę z tego założenia, że skoro w DR jest sam. osobowy a kategorii (J) nie ma określonej to co mi szkodzi wpisać (M1) - przecież jak się kończy DR robimy uzupełnienie danych to klient nie ma przy sobie świadectwa homologacji a i tak się określa kategorię pojazdu.

 

Proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mi szkodzi wpisać (M1) -

Proszę o opinię.

 

W rubryce:

Kategoria

pojazdu2)

jest uwaga:

(o ile dane są

dostępne)

 

Powinieneś postępować zgodnie z objaśnieniami do wzoru zaświadczenia:

 

2) O ile dane zostały ustalone na podstawie świadectwa homologacji, decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, dopuszczenia jednostkowego

pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego udzielonego

na dany pojazd przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej,

 

Więc dane te powinny być ustalone na powyższej podstawie a nie na podstawie własnych przeświadczeń!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieter77, Marek1 ma tu racje, kat. homologacyjną określa się na podstwie dokumentów (homo) a nie na podstawie oględzin pojazdu.

Jak robię zwykłe okresowe to wpisuję również kategorię (wychodzę z tego założenia, że skoro w DR jest sam. osobowy a kategorii (J) nie ma określonej to co mi szkodzi wpisać (M1) - przecież jak się kończy DR robimy uzupełnienie danych to klient nie ma przy sobie świadectwa homologacji a i tak się określa kategorię pojazdu.

Czy kiedykolwiek WK podczas wymiany DR wpisał określoną przez Ciebie kat. homologacyjną? Przepuszczam, że nigdy tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostało wydane PC to jest już pojazd zarejestrowany (nawet jest data pierwszej rejstracji w kraju) więc uważam, że trzeba wpisać PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostało wydane PC to jest już pojazd zarejestrowany (nawet jest data pierwszej rejstracji w kraju)

Tu niestety zdania będą podzielone :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick,

No ByQu, ale nasi Twórcy postarali się. Wszystko gotowiusieńkie było, co nie. ;)

Kodów państw można się czepiać, ale pewnie ujednolicą lada dzień. :roll:

 

No nie powiem sprawili się i wszystko było ok od samego rana. Ja co prawda zaczynałem od południa ale koledzy nie mówili żeby coś nie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pan na badaniu (pierwszym) mówił, że w WK uczulali go że próbne tablice są tylko do przejazdu na badanie i musi wrócic z powrotem żeby pojazd zarejestrować (bo się zapytał w WK ile dni może jeździć na PC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pan na badaniu (pierwszym) mówił, że w WK uczulali go że próbne tablice są tylko do przejazdu na badanie i musi wrócic z powrotem żeby pojazd zarejestrować (bo się zapytał w WK ile dni może jeździć na PC)

 

No tyle może jeżdzić na ile dostał PC przecież termin ważności ma w PC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz, bo WK określa kat. homologacyjną na podstawie homo a nigdy jej nie wpisze na podstwie oględzin diagnosty.

 

A dokładnie :

 

w rubryce przy kodzie J – wpisuje się kategorię pojazdu na podstawie dokumentu, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 3 ustawy, jeżeli jest wymagany, albo na podstawie dowodu rejestracyjnego, jeżeli zawiera kod J z informacją o kategorii pojazdu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że pozwolenie czasowe nie jest równoznaczne z zarejestrowaniem bo dlaczego później dostaje inne (właściwe) tablice rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że pozwolenie czasowe nie jest równoznaczne z zarejestrowaniem

 

Wydaje Ci się. Gdyby wydanie PC nie było rejestracją to pojazd nie byłby dopuszczony do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się dołączyć do tego postu ale z innym pytaniem, gdyż po tych 28 stronach przeczytanych chyba się nie natknąłem. Nie wiem czy koledzy zauważyli że objaśnienia do zaświadczenia o wyniku badania przed 1.01.2014 wyglądały tak:

 

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści

niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności

innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego,

podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie

z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

 

a teraz wyglądają tak:

 

4) Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym

przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1

i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

 

Czyli, jeśli przyjechał pojazd na badanie dodatkowe z zabranym dowodem za rozbite światło, czy pękniętą szybę skreślało się pozycję 1 i 2, 20 zł w kasetkę i ogień dalej do pracy. A tu teraz widzę, że jak by się odmieniło i muszę wskazać czy wynik pozytywny czy negatywny.

Coś mi to nie leży. Badanie dodatkowe to też badanie. Czynności inne gdzie mogę skreślić obie pozycje to dla mnie np wyniki badania amortyzatorów na wniosek posiadacza pojazdu, czy coś w tym stylu.

Niech mnie koledzy troszkę oświecą po po całym dzisiejszym dniu to mi juz troszkę paruje i się pogubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu teraz widzę, że jak by się odmieniło i muszę wskazać czy wynik pozytywny czy negatywny.

Dobrze widzisz :)

 

[ Dodano: 02-01-2014, 23:37 ]

Gdyby wydanie PC nie było rejestracją to pojazd nie byłby dopuszczony do ruchu.

A jak minie termin PC,a klient nie zjawi się w WK-pojazd jest nadal zarejestrowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale art 66 ustawy mówi o sprawności całego pojazdu a nie tylko usterki wskazanej przez pana policjanta. Chyba że mam to rozumieć że spełnia art 66 w odniesieniu do podanej usterki w skierowaniu na badanie dodatkowe.

 

Podobnie jeśli chodzi o badanie dla ubezpieczyciela, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wydaje Ci się. Gdyby wydanie PC nie było rejestracją to pojazd nie byłby dopuszczony do ruchu."

 

Jest dopuszczony ale tylko w określonym celu.

To jeśli przyjeżdża na pierwsze badanie na PC to nie dajemy DIP-u? - bo u nas na stacji starsi stażem koledzy dają zawsze DIP.

Jest to błędem czy nie? - czy wystarczy tylko zaświadczenie z uzupełnieniem danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w pkt.2. wpisać usterki wymienione w pokwitowaniu usunięto ,pojazd sprawny tech. ?ale w pkt 2. czy pkt 1? koledzy bo już nie łapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie u nas jeśli WK na czasówce podaje cel wydania dowodu tymczasowego Art 74.2.2c ( chyba jakoś tak to jest) i jest to pojazd sprowadzony to nie podaje sie daty 1-ej rejestracji w kraju. A na jednych dowodach jest podana konkretna data niby pierwszej rejestracji a na niektórych tylko adnotacja "Pierwsza rejestracja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.