Skocz do zawartości

Dz.U.2013.1675 - zmiany w przepisach od 01.01.2014 r.


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

& 4 - dotyczy ADR

ŚMIESZNE :)

par4.3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu

par4.4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie z badania technicznego pojazdu

JAK powyższe może dotyczyć ADR? ADR dotyczy TYLKO Par4.1!!!

Nie ma [J] w dowodzie = nie ma w zaświadczeniu.

Załącznik 8 do rozporządzenia przewiduje dane GROMADZONE w rejestrze, a pkt 17 przewiduje kategorię, więc jak można tu jej nie wpisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    62

  • Paprock

    57

  • Marek1

    44

  • Grzegorz Łódź

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

Załącznik 8 do rozporządzenia przewiduje dane GROMADZONE w rejestrze, a pkt 17 przewiduje kategorię, więc jak można tu jej nie wpisać?

Może to przemówi do niektórych wreszcie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załącznik 8 do rozporządzenia przewiduje dane GROMADZONE w rejestrze, a pkt 17 przewiduje kategorię, więc jak można tu jej nie wpisać?

Masz wykonać zgodnie z objaśnieniem

2) O ile dane zostały ustalone na podstawie świadectwa homologacji, decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, dopuszczenia jednostkowego

pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego udzielonego na dany pojazd przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dane tak ustalone ma większość pojazdów, że nie wpisane do DR ?

Masy własnej też niektóre DR nie posiadają, więc nie wpisujmy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy własnej też niektóre DR nie posiadają, więc nie wpisujmy

Ustalenie masy jest w obowiązkach diagnosty , natomiast kategorie ustawodawca sobie zastrzegł (na podstawie czego należy ustalić.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast kategorie ustawodawca sobie zastrzegł (na podstawie czego należy ustalić.)

Zgadza się, jest ustalone, więc należy wpisać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

Pytanie Jak z wpisaniem kraj rejestracji o co chodzi

Mam się domyślać gdzie był po raz pierwszy rejestrowany

czy piszę Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wykonać zgodnie z objaśnieniem

 

objaśnienia do zał 8 są takie, więc? (oświeć mnie, jestem otwarty :)

OBJAŚNIENIA: * Symbole wyniku badania: „P” – pojazd spełnia wymagania techniczne art. 66 ustawy, „N” – pojazd nie spełnia wymagań technicznych art. 66 ustawy oraz w przypadku zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) podać cyframi termin ważności zezwolenia na używanie pojazdu (np. 07.12.2009), „X” – nie dotyczy. ** Symbole rodzajów paliwa: P – benzyna, D – olej napędowy, M – mieszanka (paliwo-olej), LPG – gaz skroplony (propan-butan), CNG – gaz sprężony ziemny (metan), LNG – skroplony schłodzony gaz ziemny, H – wodór, BD – biodiesel, E85 – etanol, EE – energia elektryczna, 999 – inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jest ustalone, więc należy wpisać ,,,

Rozumiesz sens słów "O ile dane zostały ustalone " , jak nie zostały ustalone to ich nie wpisujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam się domyślać gdzie był po raz pierwszy rejestrowany

czy piszę Polska.

Nie Wpisujesz co widzisz, nic nie wymyślasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się z Tobą założyć że 02.01.2014 r bez telefonu do nich się nie obejdzie

Ja mogę się założyć, że żden producent oprogramowania nie zdąży opracować nowego wzoru zaświadczenia do 01.01.2014r :D

mylisz się ja 31-12-2013 o godz. 12.00 zinstalowaem program z ITS (patronat)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiesz sens słów "O ile dane zostały ustalone "

Rozumiem świetnie, podobnie jak Ty,,,

Zawsze ktoś może Ci zarzucić, że dane te były ustalone, a Tobie nie chciało się wpisać ,,,

 

[ Dodano: 02-01-2014, 13:07 ]

mylisz się ja 31-12-2013 o godz. 12.00 zinstalowaem program z ITS (patronat)

Ja identycznie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny byk Patronatu. Przy wydruku zaświadczenia np. po korekcie, nie widać na nim przebiegu.

 

potwierdzam, mam tak samo. W zaświadczeniu poszło i z rejestru znikło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny byk Patronatu. Przy wydruku zaświadczenia np. po korekcie, nie widać na nim przebiegu.

Nie potwierdzam.

Jest normalnie - nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już ktoś z was ma zaktualizowany program stacja 2000? U mnie nadal się nie da, włączanie i wyłączanie programu, jak również ręczne klikanie ikonki z aktualizacją nic nie dają :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pozwoleniem MENTORA:

 

Zgodnie z nowym Dz. U. z 2013 r. poz. 1675, który obowiązuje od 1 stycznia 2014 r. należy:

 

1. Po przeprowadzonym badaniu technicznym należy zawsze wystawić klientowi zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu (§ 4. ust. 4), również gdy wynik badania jest pozytywny i przedłużamy ważność badań w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

 

2. Zgodnie z §6. ust. 1. pkt. 2. Dokument identyfikacyjny pojazdu należy wystawić tylko w przypadku (art. 81. ust. 3 Ustawy Prawo o ruchu drogowym) wykonywania okresowego badania technicznego przed pierwszą rejestracją na terytorium RP.

 

3. W przypadku wykrycia podczas badania technicznego usterek drobnych należy zamieścić je w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu (§ 6. ust. 1. pkt. 3.)

 

4. Gdy brakuje miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego należy taki wpis dokonać w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu (§6. ust. 9). Należy pamiętać o dokonaniu wpisu w zaświadczeniu informującego o braku w dowodzie rejestracyjnym pojazdu miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis.

 

5. Należy stosować nowy wzór zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu (załącznik nr 3). W nowym zaświadczeniu zmieniono szatę graficzną oraz dodano trzy nowe pozycje:

 

1) Kategoria pojazdu – zgodnie z homologacją pojazdu.

 

2) Oznaczenie kraju rejestracji – należy podać kraj gdzie pojazd jest zarejestrowany.

 

3) Odczyt licznika przebiegu pojazdu w momencie badania – oczywiście jeżeli taki licznik w pojeździe występuje i dane są dostępne.

 

Dodatkowo należy pamiętać, że w przypadku wydania duplikatu zaświadczenia do wcześniej nadanego numeru zaświadczenia dodaje się „W”, co oznacza „wtórnik”.

 

W przypadku badania pojazdów ciężarowych „VAT” należy wpisać jeden z punktów wymienionych w odpowiedniej ustawie o podatku zgodnie z rodzajem działalności prowadzonym przez posiadacza pojazdu – pkt. 9 objaśnień do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu (załącznik nr 3).

 

6. Rozszerzono zakres danych zamieszczonych w rejestrze badań i innych czynności (załącznik 8 ) o następujące dane:

 

1) Kategoria pojazdu.

 

2) Oznaczenie kraju rejestracji.

 

3) Odczyt licznika przebiegu pojazdu w momencie badania.

 

KONIEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po aktualizacji STACJA 2000 wyświetla błąd ".VAL file is out of date File: c:\NORCOM\STACJA\DBF\KATEGORIA.VAL." Nie można wybrać kraju rejestracji ani kategorii. Nie można też zapisać badania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po aktualizacji STACJA 2000 wyświetla błąd ".VAL file is out of date File: c:\NORCOM\STACJA\DBF\KATEGORIA.VAL." Nie można wybrać kraju rejestracji ani kategorii. Nie można też zapisać badania

Zaktualizuj jeszcze raz i wyłącz antywirusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawi mnie jak będzie wyglądał taka sprawa. Zarejestrowany ,salonowy pojazd np. Opel Combo, ciężarowy z wpisaną kat. homologacyjną N1 przyjeżdża na zmiany konstrukcyjne na osobówkę. Robimy badanie z opisem zmian w wyniku których stał się sam. osobowym. I teraz pytanie jaki będzie nowy DR. Rodzaj pojazdu pewnie osobowy a kat. homologacyjna ???,czy ktoś to zmieni jeżeli był homologowany na N1 ???? Nie wiem. Idźmy dalej. Za np. rok przyjedzie na OBT i diagnosta znowu ma zonka bo coś mu nie gra w DR i czy to prostować - wyjaśniać czy dać sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny byk Patronatu. Przy wydruku zaświadczenia np. po korekcie, nie widać na nim przebiegu.

Nie potwierdzam.

Jest normalnie - nic się nie zmieniło.

 

U mnie drukuje jak w oryginale, jedyny błąd to zamiast na duplikacie "W" wpisuje "D" i nie drukuje "UD".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.