Skocz do zawartości

Dz.U.2013.1675 - zmiany w przepisach od 01.01.2014 r.


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

Hohoho... widzę, że mnóstwo "martwych dusz" się odezwało...

 

A tak szczerze... jestem przerażony nieumiejętnością obsługi komputera i oprogramowania na którym pracujecie często od lat (aktualizacja programu). O czytaniu tekstu ze zrozumieniem to już nie wspomnę...

 

P.S. Aktualizacja sql-a była już przed 9. Warto jednak wiedzieć, że i przy sql-u i przy stacji 2000 włączenie i wyłączenie programu to nie jest aktualizacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    62

  • Paprock

    57

  • Marek1

    44

  • Grzegorz Łódź

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

I raz pkt 1 i 2 będą potwierdzać spełnianie/niespełnianie wymagań technicznych art.66

a raz spełnianie/niespełnianie tylko wymagań technicznych

Moim zdaniem tak

 

No to byłby to ciekawy dualizm tych samych puktów zaświadczenia...

 

Już lepszy jest pogląd, że spełnia/niespełnia art.66 w zakresie odpowiadającym zakresowi przeprowadzonego badania.

 

Natomiast nie wiem jak Paprock, chciałby to pogodzić z dawaniem N jeśli ma usterki inne niż podlegające sprawdzeniu w tym przeprowadzanym badaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to byłby to ciekawy dualizm tych samych puktów zaświadczenia...

Ale moi zdaniem zgodny z :"Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania."

 

[ Dodano: 03-01-2014, 11:20 ]

Już lepszy jest pogląd, że spełnia/niespełnia art.66 w zakresie odpowiadającym zakresowi przeprowadzonego badania.

Nawet dla badania dodatkowego VAT :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spełnia wymagania techniczne art.66 w zakresie przeprowadzonego badania, czy spełnia wymagania techniczne stosownie do przeprowadzonego badania to praktycznie to samo.

Jednak w pierwszym przypadku, wiadomo do jakich wymagań się to odnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marceli2 napisał/a:

Przeczytaj jeszcze raz mój post - czy ja chcę zmienić kategorię pojazdu jakimś zaświadczeniem, przecież widzisz tam same pytajniki. bardziej chodzi mi o to jak to ugryźć przy kolejnym BT

 

 

Przeczytaj jeszcze raz wzór zaświadczenia a wtedy dowiesz się że:

 

W rubryce:

Kategoria

pojazdu2)

jest uwaga:

(o ile dane są

dostępne)

 

Powinieneś postępować zgodnie z objaśnieniami do wzoru zaświadczenia:

 

2) O ile dane zostały ustalone na podstawie świadectwa homologacji, decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, dopuszczenia jednostkowego

pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego udzielonego

na dany pojazd przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej,

 

Jeśli nie masz takich danych to nie wypełniasz tej rubryki.

Myślałem ,że jasno napisałem o co mi chodziło....

Czytałem wzór zaświadczenia.

Nie chcę zmieniać kategorii pojazdu, nie chcę nie wpisywać skoro jest już wpisana w DR i ustalona kategoria na podstawie

O ile dane zostały ustalone na podstawie świadectwa homologacji, decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, dopuszczenia jednostkowego

pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego udzielonego

na dany pojazd przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej,

bo tego żadne zmiany konstrukcyjne nie zmienią. Chodziło mi o to ,że na kolejnym BT będę widział przed sobą osobówkę a wpisana będzie kat. N1 (czyli są niezgodności) i czy ją "bezmyślnie" przepisać czy próbować wyjaśnić czy były między czasie ZK, czy może Pani w okienku się pomyliła przy pierwszej rejestracji z homo i zamiast M1 wpisała N1

Już jaśniej nie potrafię tego opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, robiłem dzisiaj pierwsze pojazdu z Włoch na PC - kraj rejestracji wpisałem Włochy (uczyli mnie na szkoleniu , że pojazd sprowadzony z zagranicy który przyjeżdża na badanie na PC traktujemy jako pojazd nie zarejestrowany w kraju - czyli Włochy nie PL)

Ten sam pojazd przyjedzie za rok do mnie i ja wpiszę "PL", prawidłowo, nie ???

Co wy na to, kto tu jest głupi ???

 

Skoro tak uczyli to WK powinien wpisać PL bo na twardym bedzie już rejestracja u nas.

Mam rację, czy tylko pobożne życzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ,że na kolejnym BT będę widział przed sobą osobówkę a wpisana będzie kat. N1 (czyli są niezgodności) i czy ją "bezmyślnie" przepisać czy próbować wyjaśnić czy były między czasie ZK, czy może Pani w okienku się pomyliła przy pierwszej rejestracji z homo i zamiast M1 wpisała N1

Już jaśniej nie potrafię tego opisać.

 

Pewnie będzie w DR nr homologacji po którym można sprawdzić czy to N1 czy M1.

 

Natomiast zgodnie z naszymi przepisami, możliwa jest zmiana rodzaju pojazdu przy której nic nie mówi się o zmianie jego kategorii homologacyjnej.

 

[ Dodano: 03-01-2014, 11:33 ]

Nawet dla badania dodatkowego VAT :?

A co, nie mieści się to w art.66 ?

To może to jednak "inna czynność", pomimo, że nazywa się ją badaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Badanie prawidłowości przystosowania pojazdu do ciągnięcia przyczepy jest czynnością inną , więc skreślasz pkt. 1i2 , na stronie 2 zaznaczasz spełnia czy nie spełnia i finito .

Możesz przytoczyć przepis od kiedy to się nazywa'' inną czynnością'' , o ile mnie pamięć nie myli jest to badanie dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się tylko dowiedziałem od mojego Inspektora WK to powinno to wyglądać tak że tylko HAK i VAT piszemy w pkt 2 zaświadczenia, no i oczywiście czynności inne

VAT jest czynnością inną 8/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat czynności inne miałem na myśli np sprawdzenie geometrii i wpisanie wyników w zaświadczeniu bo to mogę, ale nie zdarzyło mi się jeszcze gdyż daję klientom wydruk z geometrii bo mam taka mozliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Badanie prawidłowości przystosowania pojazdu do ciągnięcia przyczepy jest czynnością inną , więc skreślasz pkt. 1i2 , na stronie 2 zaznaczasz spełnia czy nie spełnia i finito .

Możesz przytoczyć przepis od kiedy to się nazywa'' inną czynnością'' , o ile mnie pamięć nie myli jest to badanie dodatkowe.

Hak jest czynnością inną,a gdzie to pisze?- w cenniku! Lp. 7.1 (należy do grupy pozostałych czyli innych.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT jest badaniem dodatkowym -czyli spełnienie dodatkowych warunków technicznych i pisze w punkcie 2 zaświadczenia, przecież to jest jasno napisane:

 

9) Niepotrzebne skreślić oraz wpisać potwierdzenie przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne lub spełnienie dodatkowych

warunków technicznych. W przypadku badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 pkt 7 ustawy, należy

wpisać odpowiednio: jeden z punktów wymienionych w:

– art. 86a ust. 2 pkt 1–4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn.

zm.) lub

– art. 4a pkt 9a lit. a–d ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397,

z późn. zm.), lub

– art. 5a pkt 19a lit. a–d ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn.

zm.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak jest czynnością inną,a gdzie to pisze?- w cenniku! Lp. 7.1 (należy do grupy pozostałych czyli innych.)

W moim pod - 7 pisze "SPRAWDZENIE SPEŁNIENIA DODATKOWYCH WARUNKÓW TECHNICZNYCH" - być może mam starą wersje , ale cennik w tym przypadku nie jest dobrym przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, nie mieści się to w art.66 ?

Identyfikacja pojazdu tak :)

A gdzie – art. 86a ust. 2 pkt 1–4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn.

zm.) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak jest czynnością inną,a gdzie to pisze?- w cenniku! Lp. 7.1 (należy do grupy pozostałych czyli innych.)

W moim pod - 7 pisze "SPRAWDZENIE SPEŁNIENIA DODATKOWYCH WARUNKÓW TECHNICZNYCH" - być może mam starą wersje , ale cennik w tym przypadku nie jest dobrym przykładem.

A czy przypadkiem cennik nie jest Rozporządzeniem określającym rodzaje badań i opłat związanych z ich wykonaniem :shock:

Nie pierwszy raz się spotykam że "cennik" jest traktowany po macoszemu. :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SPRAWDZENIE SPEŁNIENIA DODATKOWYCH WARUNKÓW TECHNICZNYCH" - być może mam starą wersje , ale cennik w tym przypadku nie jest dobrym przykładem.

Jednak w opisie do zaświadczenia wymienione są wszystkie możliwości:

Badanie techniczne, czynności innych niż badanie techniczne lub spełnienie dodatkowych

warunków

Sprawdzenie spełnienia dodatkowych warunków, ma inny sposób wypełnienia zaświadczenia jak przy badaniu technicznym.

 

[ Dodano: 03-01-2014, 12:52 ]

A gdzie – art. 86a ust. 2 pkt 1–4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn.

zm.) :?

Zostało to jednak dokładnie opisane w pkt 9 uwag do zaświadczenia i chyba nie ma wątpliwości jak dla tego przypadku je wypełnić? :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem cennik nie jest Rozporządzeniem określającym rodzaje badań i opłat związanych z ich wykonaniem :shock:

Nie pierwszy raz się spotykam że "cennik" jest traktowany po macoszemu. :-|

To co powieszna zapis w 996 , & 6 ust.8.

8. W przypadku gdy badaniu technicznemu podlega pojazd silnikowy, o którym mowa w art. 71 ust. 4 i 4a ustawy, uprawniony diagnosta po wykonaniu badania technicznego pojazdu zamieszcza w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu wpis o spełnieniu przez pojazd dodatkowych warunków technicznych oraz dokonuje w prowadzonym rejestrze adnotacji o treści „HAK”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem cennik nie jest Rozporządzeniem określającym rodzaje badań i opłat związanych z ich wykonaniem :shock:

Nie pierwszy raz się spotykam że "cennik" jest traktowany po macoszemu. :-|

To co powieszna zapis w 996 , & 6 ust.8.

8. W przypadku gdy badaniu technicznemu podlega pojazd silnikowy, o którym mowa w art. 71 ust. 4 i 4a ustawy, uprawniony diagnosta po wykonaniu badania technicznego pojazdu zamieszcza w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu wpis o spełnieniu przez pojazd dodatkowych warunków technicznych oraz dokonuje w prowadzonym rejestrze adnotacji o treści „HAK”.

 

Warunki techniczne a badanie techniczne to dwie różne sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów :-D

"A propos" homologacji, co w sytuacji gdy na badanie techniczne przyjeżdża pojazd, który w dowodzie rejestracyjnym ma np. N1/G? Program daje możliwość wyboru tylko jednej kategorii homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spisując stan licznika diagnosta jest narzędziem do rozliczania przedsiębiorców . Wystarczy że Urząd Skarbowy wystosuje zapytanie do CEPIk-u o odczyty z licznika z danego pojazdu i już będzie wiadomo czy delikwent kombinuje coś z fakturkami za paliwo . Wystarczy roczny przebieg , dane dotyczące spalania (oczywiście dane fabryczne ) i już właścicielem interesuje się policja skarbowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało to jednak dokładnie opisane w pkt 9 uwag do zaświadczenia i chyba nie ma wątpliwości jak dla tego przypadku je wypełnić? :-P

Bez wątpienia :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spisując stan licznika diagnosta jest narzędziem do rozliczania przedsiębiorców

myślę, że tu masz rację i uważam że w przyszłości nie będzie to dotyczyło tylko przedsiębiorców ale każdego z nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki techniczne a badanie techniczne to dwie różne sprawy

Jakoś dziwnym trafem "HAK" nie został wymieniony jako badanie dodatkowe w Par. 3. 1 ani umieszczony w cenniku badań dodatkowych działy 4,5,6 lecz dopiero w dziale 7 spr.dod.war.,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jeśli chodzi o odczyt licznika przebiegu pojazdu w momencie badania to podajecie i dopisujecie jednostkę np 12345 km itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.