Skocz do zawartości

Dz.U.2013.1675 - zmiany w przepisach od 01.01.2014 r.


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 764
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    62

  • Paprock

    57

  • Marek1

    44

  • Grzegorz Łódź

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

A to tylko dlatego, że te parę zdań nie jest jednoznaczne :razz:
Ale są też jednoznaczne tyle tylko, że niektórzy doszukują się ile jest cukru w cukrze. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest jednoznaczne

 

Nie jest i nigdy nie będzie to jest nasza Polska,ale nie ma co samemu sobie utrudniać życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś moje pytanie dokładnie? Bo chyba nie zrozumiałeś...

 

Było, było, było... Nawet bzdura o osobowym N1 tez była...

 

Już dawno mam ochotę przymknąć ten temat, za bzdury tu się pojawiające. Dajcie mi jeszcze kilka tylko powodów...

Znaczy bzdura w którą strone... Może konkretnie z D.R. wynika (literka J) kat. hom. N1,klient chce zrobić z tego osobowy. Według specjalisty z ITS można zmienić rodzaj pojazdu , natomiast kat. hom. nie. Czyli po zmianach konstrukcyjnych mamy pojazd rodzaj osobowy i wpisujemy kat. hom. N1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po zmianach konstrukcyjnych mamy pojazd rodzaj osobowy i wpisujemy kat. hom. N1.

 

Jaja sobie robisz? Po zmianach nie wpisujesz żadnej kategorii, bo poprzednie homo traci ważność wraz z kategorią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi. Ale jak nie wpiszemy żadnej kategorii. to czy nie będzie tak, że pani w okienku zostawi tę, która była i klient otrzyma nowy dowód, a w nim samochód osobowy kategorii N1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz? Po zmianach nie wpisujesz żadnej kategorii, bo poprzednie homo traci ważność wraz z kategorią.
Żadne jaja. Uzgodniono telefonicznie. Kat. homologacyjnej nie zmieniamy, jest przypisana do końca żywota pojazdu. Jak się temat rozwinie na forum, :? to wyślę zapytanie e-mailem, dla potwierdzenia.

 

[ Dodano: 09-01-2014, 16:18 ]

a w nim samochód osobowy kategorii N1 ?
Z ubiegłego roku pojazdy u nas robione mają --- a tym roku jak będzie zobaczymy, na twardy D.R. trza trochę poczekać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ubiegłego roku pojazdy u nas robione mają

....a to ciekawostka :D ...... w jakim WK tak jest? :D

A co w tym dziwnego ! Nie takie kwiatki oczy widziały ! I nie musi to być mój WK!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat. homologacyjnej nie zmieniamy, jest przypisana do końca żywota pojazdu.

 

Uważam to za bzdurę. Jak się trafi takie badanie i diagnosta będzie to na siłę forsował - pójdzie wniosek o odebranie uprawnień :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat. homologacyjnej nie zmieniamy, jest przypisana do końca żywota pojazdu.

 

Większej bzdury to już dawno nie słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat. homologacyjnej nie zmieniamy, jest przypisana do końca żywota pojazdu.

 

Większej bzdury to już dawno nie słyszałem...

Sam wcześniej napisałeś, że jak nie mamy homologacji to nic nie wpisujemy, czyli kat. hom.,w nowe wzory zaświadczeń. Tak na marginesie to na swojej stacji masz uprawnienia do nadawania pojazdom homologacji ? Cale rozumowanie oparte jest na tym, że kat. homologacyjna pojazdu a rodzaj pojazdu to dwie różne rzeczy. Na PW ci wyslałem odpowiedź, dotyczy zmiany rodzaju pojazdu ciężarowego na osobowy z kat.hom. potwierdzoną w D.R. N1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotyczy zmiany rodzaju pojazdu ciężarowego na osobowy z kat.hom. potwierdzoną w D.R. N1.

 

odpisałem Ci. A po takiej mianie ta kategoria zniknie DR, bo straci ważność. Kategoria nie jest nieśmiertelna. Są auta co mają dwie homologacje albo i trzy (oczywiście po niewielkich modyfikacjach). Żeby nie tracić kontekstu zacytuję PW które Ci wysłałem:

Hej. Ja bym to określił, że nie tyle zmienia się, co traci "ważność" stara. I pojazd po zmianach będzie bez kategorii. I to jest zgodne z rozporządzeniem, bo wpisujemy ją tylko jeśli jest określona na podstawie homo. Przy zmianach homo traci ważność więc i kategoria też.

Jest tylko jedno ale: pojazd homologowany dwuetapowo (np Honda CRV) I etap - M1, drugi N1. Robię zmiany z ciężarówki na osobówkę. Zgodnie ze stanowiskiem Honda Polska wracam do parametrów z I etapu. Mam na potwierdzenie tego homo I etapu (mam do nich dostęp). W tym homo mam M1 i VIN tego pojazdu. Jak się obroni Twój WK ze swoją teorią jeśli zmienię kategorię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldorff, polecam dokładnie przeczytać zapis odnośnie wpisu kategorii. Jest tam wyraźnie napisane co ją określa. Jeśli po zmianach kategoria jest inna niż w homo lub innym dokumencie określonym w rozporządzeniu to jej nie wpiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ok - pojazd ma tablice i spełnia inne punkty do identyfikacji, ale powiedzmy jest rozbity. Wtedy wynik P?

Wtedy z automatu trzeba robić badanie pokolizyjne i będzie N.

 

Można i tak.

Wykonać to dodatkowe badanie od razu choć wiadomo, że wynik jego jest przesądzony.

Jednak będzie to kolejne badanie dodatkowe i "N" będzie w zakresie DBT pokolizyjnego.

Wtedy trzeba będzie, później wykonać badanie poprawkowe do tego badania, po usunięciu usterek.

 

Chociaż może być i tak, że w przypadku adnotacji o takich uszkodzenia w DBT ustalenia danych, które dociera do WK, to WK skieruje ten pojazd na DBT, ponieważ z dokumentów przedstawionych do jego rejestracji wynika, że pojazd ten jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trochę pojechałeś :roll: A co z DMC, MMC, naciski, i wiele innych?

 

Dlaczego pojechałem? Moze rzeczywiście zbytnio uprościłem, ale i tak zmienia się rodzaj pojazdu, więc i jego kategoria zawarta w homo traci ważność a nowej nie wpiszemy, chyba, że mamy nowe homo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i tak zmienia się rodzaj pojazdu, więc i jego kategoria zawarta w homo traci ważność a nowej nie wpiszemy...

Tu się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldorff, polecam dokładnie przeczytać zapis odnośnie wpisu kategorii. Jest tam wyraźnie napisane co ją określa. Jeśli po zmianach kategoria jest inna niż w homo lub innym dokumencie określonym w rozporządzeniu to jej nie wpiszesz.
Mogę se czytać do u...nej śmierci. Mamy umowę patronacką i stosujemy się do ich zaleceń. Nigdzie nie pisze, że po zmianach kategoria homologacyjna się zmienia. Pisze jedynie "O ile dane zostały ustalone na podstawie świadectwa homologacji, decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, dopuszczenia jednostkowego

pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego udzielonego

na dany pojazd przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej" W D.R. w punktach K i J masz to podane,możesz to sprawdzić , jeśli posiadasz odpowiednie katalogi.Jeśli punkty K i J są wykreskowane to wtedy inna bajka. Dla mnie też to nie wydaje się zbyt logiczne, wystarczy spojrzeć w tabelę klasyfikacji pojazdów rodzaj-osobowy-kat. hom. N1 8) ale ja się z koniem kopać nie będę. Jeszcze uwzględniając logikę i przyjmując twoje twierdzenie, że kat. hom. się zmienia to na jaką kategorię... kreskową czy krzyżykową :) , bo podkreślam np. w pojazdach 3-letnich ciężarowych z "kratką" stoi w D.R.w punkcie J- N1 i punkcie J- numer homologacji.

 

[ Dodano: 10-01-2014, 11:58 ]

... i tak zmienia się rodzaj pojazdu, więc i jego kategoria zawarta w homo traci ważność a nowej nie wpiszemy...

Tu się zgodzę.

A ja nie :cool: Na jakiej podstawie prawnej traci ważność. Kto i gdzie tak napisał? Diagnosta nie nadaje kat. homologacyjnej i nie odbiera wykonując badanie dodatkowe-zmiany konstrukcyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.