Skocz do zawartości

Dz.U.2013.1675 - zmiany w przepisach od 01.01.2014 r.


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

skreślamy czy spełnia czy nie spełnia art. 66 ustawy czy robimy jak wcześnie bez oceny ?

Skreślam i piszę w uwagach, że odnosi się do wykonanych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    62

  • Paprock

    57

  • Marek1

    44

  • Grzegorz Łódź

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam.

Kolejna aktualizacja Patronatu i następny błąd programu,bynajmniej u mnie.Nie ma możliwości ręcznego wpisania kodu kraju ,a dokładnie chodzi o CH (Szwajcaria),bo w rozwiniętej liście brak takiego oznaczenia.

I jeszcze jedno .Jak w w/w programie sprawdzić ,czy drukuje literkę ,,W" jako wtórnik?Póki co to w opcjach jest ,,czy drukować D".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie chodzi o CH (Szwajcaria)
Kirko w zakłądce lecisz na samą górę na wolne pole następnie usuwasz zaznaczenie backspce-em i wklepujesz ręcznie CH itp.,
I jeszcze jedno .Jak w w/w programie sprawdzić ' date='czy drukuje literkę ,,W"[/quote'] drukuje, a jak chcesz sprawdzić wydrukuj - najprostszy sposób na sprawdzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , to w końcu jak jest z badaniami dodatkowymi hak, taxi , L ???

.. robimy z oceną czy nie ??

skreślamy czy spełnia czy nie spełnia art. 66 ustawy czy robimy jak wcześnie bez oceny ?

a ja robię po staremu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę uzupełnić kategorię.

 

Czy można(jak wynika z postu skubiego-trzeba) uzupełnić kategorię na podstawie zapisów w DR-

1.dmc

2.rodzaj pojazdu i załącznika nr2 Pord

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zapis o wpisywaniu kategorii jest dość drętwy bo dotyczy tylko wymienionych w nim przypadków, a nie stanu faktycznego. Ja póki co przy braku zapisu kategorii w DR, nie określam jej bo się nie da (zgodnie z przepisami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już miałem cofkę z WK że muszę uzupełnić kategorię.

Tego się obawiałem, że się zacznie. Póki co nie wpisuję demonstracyjnie i czekam,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam diagnostów co do tej pory nawet zaświadczeń nie wydają a co dopiero przejmować się kategoriami pojazdów ja wpisuje jak jest w DR albo homo a jak nie ma to wpis jest XX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już miałem cofkę z WK że muszę uzupełnić kategorię.

Tego się obawiałem, że się zacznie. Póki co nie wpisuję demonstracyjnie i czekam,,,[/quote

 

Tak samo :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skreślamy czy spełnia czy nie spełnia art. 66 ustawy czy robimy jak wcześnie bez oceny ?

Skreślam i piszę w uwagach, że odnosi się do wykonanych czynności.

W takich przypadkach nie widze tez innej mozliwości.Przeciez robiąc jedno z dodatkowych nie podpisze sie ze cały pojazd spelnia ten sławetny art.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już miałem cofkę z WK że muszę uzupełnić kategorię.

Tego się obawiałem, że się zacznie. Póki co nie wpisuję demonstracyjnie i czekam,,,

 

Tak samo robię ale również przy dodatkowym wykreślam oba punkty i czekam na reakcję WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już miałem cofkę z WK że muszę uzupełnić kategorię.

 

My mieliśmy telefon. I po przeczytaniu opisu do rubryki przyznali nam rację. Kategorię, w wielkim skrócie, wpisujemy jak jest w naszym lub zagranicznym DR, lub mamy w ręku homo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już miałem cofkę z WK że muszę uzupełnić kategorię.

 

My mieliśmy telefon. I po przeczytaniu opisu do rubryki przyznali nam rację. Kategorię, w wielkim skrócie, wpisujemy jak jest w naszym lub zagranicznym DR, lub mamy w ręku homo...

 

W moim programie, jak kliknę w pytajnik przy poz. kategoria, to otwiera się okno pomocy i tam pisze wyraźnie, że wpisujemy, gdy dane są dostępne w dokumentach pojazdu, a sami nie określamy :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim programie, jak kliknę w pytajnik przy poz. kategoria, to otwiera się okno pomocy i tam pisze wyraźnie, że wpisujemy, gdy dane są dostępne w dokumentach pojazdu, a sami nie określamy :-P

Tak jest w Patronacie tylko że to stanowisko ITS które na dobrą sprawe samo nie wie jak ten temat ugryźć choćby z uwagi na to że co dzien jakieś śmieszne aktualizacje wprowadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim programie, jak kliknę w pytajnik przy poz. kategoria, to otwiera się okno pomocy i tam pisze wyraźnie, że wpisujemy, gdy dane są dostępne w dokumentach pojazdu, a sami nie określamy :-P

Tak jest w Patronacie tylko że to stanowisko ITS które na dobrą sprawe samo nie wie jak ten temat ugryźć choćby z uwagi na to że co dzien jakieś śmieszne aktualizacje wprowadza

Akurat ostanie rozwiązanie ITS-u odnosi się wprost do rozporządzenia, więc tu bym polemizował czy ich aktualizacje są złe. Zresztą jak widać całe środowisko ma problem z tymi "nowinkami", więc wcale się nie dziwię, że co chwila się coś innego klaruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że są złe, chodzi mi o to że nawet ITS troche jest zagubiony w tym temacie a co dopiero my tutaj na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to taka pierdółka to nie wiem jedno rozporządzenie to jest parę zdań wydawałoby się prostych do ogarnięcia a jednak rzeczywistość inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum są tacy specjaliści, że nie takim pierdółkom dali radę. :ok:ok:ok

 

:ok :ok :ok

 

nie chciałem pisać wprost, że chodzi o patronat, ale skoro jest taka interpretacja ITS, to już jest na kogo zwalić winę :D

 

 

 

[ Dodano: 07-01-2014, 23:22 ]

a co do aktualizacji innych programów, to jak to wygląda? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica pomiędzy wystawieniem a wydaniem zaświadczenia?

Żadna :)

Żeby coś wydać najpierw musisz mieć co :)(czyli musisz wystawić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.