Skocz do zawartości

Dz.U.2013.1675 - zmiany w przepisach od 01.01.2014 r.


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

Takie rzeczy że przepis wchodzi z dnia na dzień ze zmianą wzoru zaświadczenia już raz się zdarzyło i to w tym samym okresie co teraz tylko tym razem wcześniej był dostępny projekt a wtedy nie :)

Przy każdym badaniu dajemy zaświadczenie klientowi - niech żyje papierologia i miliony zł łapówek za system informatyczny :cool:

 

Przy badaniach dodatkowych np hak nie skreślamy pozycji nr 1 ! Czyli pozostaje że spełnia war. art. 66 Na jednym ze szkoleń podano regułkę aby ją wpisywać na odwrocie zaświadczenia jako dupochron :

"Zakres badania technicznego dotyczącego spełniania artykułu 66 odnosi się do ...i tu paragraf np od badania dodatkowego hak, vat"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    62

  • Paprock

    57

  • Marek1

    44

  • Grzegorz Łódź

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

A czy ktoś doczytał może zmian dotyczących przeglądów przyczepek campingowych? Ja mam w dowodzie wpisane "specjalna" i co rok muszę na badania jeździć ::(. Mój znajomy ma taką samą przyczepkę, tylko bez tego wpisu i ma bezterminowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy badaniach dodatkowych np hak nie skreślamy pozycji nr 1 ! Czyli pozostaje że spełnia war. art. 66 Na jednym ze szkoleń podano regułkę aby ją wpisywać na odwrocie zaświadczenia jako dupochron :

"Zakres badania technicznego dotyczącego spełniania artykułu 66 odnosi się do ...i tu paragraf np od badania dodatkowego hak, vat"

 

Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym

przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1

i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś doczytał może zmian dotyczących przeglądów przyczepek campingowych?

W tej kwestii nic sie nie zmianiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze wnioskuję:

DIP-tylko dla sprowadzonych na oryginalnych TR i zjazdówkach??

piszemy wszystkie usterki na zaświadczeniu po czym drukujemy zaświadczenie z KAŻDEGO BT dajemy klientowi??

Nawet jak auto nie ma usterek to i tak drukujemy zaświadczenie do kazdego BT??

Pisać na zaświadczeniu ze brak miejsca w DR na kolejne pieczątki z BT jeśli nie ma miejsca na pieczątki??

Oznaczenie kraju rejestracji-tylko której-pierwszej,obecnej czy jak??co w przypadku aut sprowadzonych wyrejestrowanych w kraju pochodzenia??

Wpisywanie przebiegu-o ile dostępne-czyli jak komuś licznik km nie wyświetla to nie trzeba pisać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy badaniach dodatkowych np hak nie skreślamy pozycji nr 1 ! Czyli pozostaje że spełnia war. art. 66

kolejna mądra inaczej interpretacja :(

Gdzie masz wpisać hak ? W pkt 2, więc:

pozycje 1

i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by się zastanowić na założeniem nowego działu - w jaki sposób dostać się do licznika TOTAL w poszczególnych markach, od czwartku pewnie się zacznie ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikomu na złóść zawsze mogę się pomylić , bo wydaję mi się że tworząc ten zapis ktoś się pomylił i głupota poszła w świat :( a że na poprawki był grudzień ,czyli święta i sylwester tak że jakieś poprawki mieli po prostu w d........ie. tak jak cały ten naród. po dwóch trzech miesiącach pojawią się opinie prawne w sprawie albo szkolenia :):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy badaniach dodatkowych np hak nie skreślamy pozycji nr 1 ! Czyli pozostaje że spełnia war. art. 66 Na jednym ze szkoleń podano regułkę aby ją wpisywać na odwrocie zaświadczenia jako dupochron :

"Zakres badania technicznego dotyczącego spełniania artykułu 66 odnosi się do ...i tu paragraf np od badania dodatkowego hak, vat"

Kolega już chyba zaczął sylwestra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja będę skreślał poz 1i2 przy dodatkowych

Komu na złość, sobie ?

na złośc sobie to zrobię jeśli przy bad vat. napiszę że poj . spełnia art. 66. ustawy i ktoś to wykorzysta. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli od 1.01.2014 mamy wpisywać stan licznika i oznaczenie kraju poprzedniej rejestracji pojazdu np. D,NL,I ,F itp. ps może ma ktoś jakiś link do załącznika nr 8 996 chodzi o załącznik z punktami 16-19 z góry dziękuje

 

Jak juz to dwu lub trzy literowe oznaczniki kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy wzór zaświadczenia dla programu TUVPOL dostępny będzie pod koniec tygodnia.

 

Czyli stacja nie może wykonywać badań do tego czasu :razz:

 

Czyli wynika z tego że każdy posiadacz pojazdu oprócz pieczatki w DR musi wozić zaświadczenie z badania :)

 

Absolutnie - taki obowiązek nie wynika z PORD. Wystarczy DR jak dotychczas.

 

aby policjant na drodze mógł potwierdzić jeszcze kilka innych danych,,,

 

Nie potwierdzi, bo na drodze nie zobaczy tego zaświadczenia. Może skontrolować jedynie DR.

 

Teraz tylko czekać, jak ludzie zaczną jeździć z lewymi zaświadczeniami i udawać, że DR zapomnieli.

 

Bez sensu. Jak nie mają DR to i tak mandat 50 zł. A skoro już się trudzić z wyrobieniem pieczątek do lewego zaświadczenia, to czemu nie wbić jednej w DR?

 

Co jeśli po roku klient przyjedzie z przebiegiem mniejszym niż poprzednio ?

 

Absolutnie nic. Nie jest to przestępstwo, a może wymienił licznik? Natomiast jak będzie sprzedawał pojazd to kupujący poprosi go o zaświadczenia z OBT. Wtedy (jeśli przebieg się zmniejszy albo sprzedający odmówi okazania) powinna zapalić się czerwona lampka dla kupującego - i tyle w temacie.

 

Ja mam w dowodzie wpisane "specjalna" i co rok muszę na badania jeździć ::( . Mój znajomy ma taką samą przyczepkę, tylko bez tego wpisu i ma bezterminowo...

 

Jakie masz DMC tej przyczepy, a jakie ma znajomy? Jeśli masz DMC mniejsze lub równe 750 kg to Twoja przyczepa została nieprawidłowo sklasyfikowana i nie podlega OBT.

 

Pisać na zaświadczeniu ze brak miejsca w DR na kolejne pieczątki z BT jeśli nie ma miejsca na pieczątki??

 

Pisać koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzi, bo na drodze nie zobaczy tego zaświadczenia. Może skontrolować jedynie DR.

Chyba, że jesteś tego pewien, moim zdaniem dojdzie do okazywania tylko powoli ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę , że dojdzie do okazywania zaświadczenia przy kontroli drogowej i policja może szybko zweryfikować pracę niektórych naszych kolegów diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze wnioskuję:

Prawie dobrze, choć nie do końca,

 

Cytat; DIP-tylko dla sprowadzonych na oryginalnych TR i zjazdówkach??

Moim zdaniem, Dip do okresowego przed I-szą rej, i tu będą różnice zdań ,,,

 

Cytat ; Oznaczenie kraju rejestracji-tylko której-pierwszej,obecnej czy jak??co w przypadku aut sprowadzonych wyrejestrowanych w kraju pochodzenia??

 

Tu masz rację, ktoś dał ciała, chodziło być może o ( pierwszą, bądź poprzednią rejestracją ) zatem zgaduj zgadula,,,

 

Cytat; Wpisywanie przebiegu-o ile dostępne-czyli jak komuś licznik km nie wyświetla to nie trzeba pisać??

 

Na to jest rada, w zał. 1 , 7.11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli od 1.01.2014 mamy wpisywać stan licznika i oznaczenie kraju poprzedniej rejestracji pojazdu np. D,NL,I ,F itp. ps może ma ktoś jakiś link do załącznika nr 8 996 chodzi o załącznik z punktami 16-19 z góry dziękuje

 

Jak juz to dwu lub trzy literowe oznaczniki kraju.

A nie przypadkiem kod numeryczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przypadkiem kod numeryczny ?

w/g tej normy chyba 3 rodzaje oznaczeń są:

http://pl.wikipedia.org/wiki/ISO_3166-1

 

dawid018 napisał/a: Pisać na zaświadczeniu ze brak miejsca w DR na kolejne pieczątki z BT jeśli nie ma miejsca na pieczątki??

 

 

 

Pisać koniecznie.

od początku jak pracuje na skp pisaliśmy więc dla nas żadna nowość :D

 

Moim zdaniem, Dip do okresowego przed I-szą rej, i tu będą różnice zdań ,,,

no właśnie.niby auto już zarejestrowane w PL bedzie jak będzie miało TTR.pewnie znów trzeba będzie dzwonić do WK i robić jak oni chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.