Skocz do zawartości

Dz.U.2013.1675 - zmiany w przepisach od 01.01.2014 r.


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 764
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    62

  • Paprock

    57

  • Marek1

    44

  • Grzegorz Łódź

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chyba, że jesteś tego pewien, moim zdaniem dojdzie do okazywania tylko powoli ,,,

 

Wszystko możliwe, ale wtedy musiałby się zmienić art. 38 PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przypadkiem kod numeryczny ?

Nie, są to dwuliterowe oznaczenia np. PL dla Polski,,,

Ok,a kody koloru są literowe czy numeryczne ? Jeżeli np. w Niemczech przyjeli kody koloru

w formie numerycznej to dlaczego My musimy inaczej? Czy to jest gdzieś "napisane" jaki mamy stosować kod czy to tylko widzi mi sie , a logika mówi co innego?

 

Odnośnie "Haka" zawsze twierdziłem że spełnia " 1. Art.66...................... ale Tylko odnośnie warunków dla Haka" -to tylko taka dygresja :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,a kody koloru są literowe czy numeryczne ?

Cóż Cię tak wzięło na kolory ? Wzór DIPa się na razie nie zmienił ???

Odnośnie "Haka" zawsze twierdziłem że spełnia " 1. Art.66...................... ale Tylko odnośnie warunków dla Haka"

Twierdzić my sobie możemy, jednak, gdy zaznaczyłeś "spełnia 66" oznaczało, iż spełnia wszystkie warunki z art.66 ,,,

 

Tu oznaczenia, które nas od jutra obowiązują ;

http://www.iso.org/iso/iso-3166-1_decoding_table.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam w nowym roku.

Mam pytanie - pracuje na Patronacie dnia 31.12.2013 o godzinie 15 zakończyliśmy pracę

i wyzerowane zostały liczniki. Dziś mimo że święto informatyk dokonał aktualizacji do 9.0

i otwierając wpis do rejestru w górnym lewym rogu wyświetlany jest numer badania ale u mnie jest podświetlony na czerwono i widnieje taki zapis ??TKN00300001/~` czy to jest normalne przed pierwszym wpisem po wyzerowaniu liczników czy wystąpił jakiś błąd

Proszę o podpowiedż Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapis ??TKN00300001

Dokładnie tak to powinno wyglądać, mam tak samo 0001,,,

 

 

Dziś mimo że święto informatyk dokonał aktualizacji do 9.0

Tylko czemu informatyk i czemu dziś ?

Zrobiłem to sam wczoraj po pracy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale zastanawiają mnie te znaki zapytania z przodu i - myślnik z tyłu

Za co dziś a nie wczoraj bo tak wyszło,znajomy informatyk miał dziś czas i od początku on pilnuje u nas na stacji wszystkich komputerów .

Pozdrawiam raz jeszcze wszystkiego co najlepsze w 2014 dla wszystkich z branży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kodami to pomieszanie z poplątaniem bo najprościej było by stosować kody umieszczane na tablicach rejestracyjnych lub naklejkach na pojazdach (w tych kodach stosowane są też wyróżniki państw jednoliterowe).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_kod_samochodowy

Swoja drogą to ciekawe jaka norma ujmuje te kody?

Teraz many oznaczenie zgodne z ISO (3 warjanty), kody państw stosowane na TR i wyrózniki państw zawaryte w VIN-ie - totalna paranoja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu oznaczenia, które nas od jutra obowiązują ;

http://www.iso.org/iso/iso-3166-1_decoding_table.html

 

Jest wpisane jako alpha 2 są najbardziej oczywiste kody i najczęściej stosowane (np. w adresach stron). Jednak cała norma to także kody alpha-3 i numeryczny.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/ISO_3166-1

A i tak będziemy robić jak WK będzie sobie życzył :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1, to nie ta norma, bo w oznaczeniachmotoryzacyjnych byłu stosowane też oznaczenia jednoliterowenp.: D- Niemcy, E - Hiszpania, P- Portugalia, I- Włochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1, to nie ta norma, bo w oznaczeniachmotoryzacyjnych byłu stosowane też oznaczenia jednoliterowenp.: D- Niemcy, E - Hiszpania, P- Portugalia, I- Włochy.

Widzę że nie ma jednomyślności :shock: Ja dalej o zapisie kolorów u "niemców",Oni kodują kolor literowo i numerycznie a czy u nas nie było by lepiej kodować "kraj" numerycznie?, a może alfa i numerycznie?

Cóż Cię tak wzięło na kolory ? Wzór DIPa się na razie nie zmienił ???

Przywołałem Temat koloru tylko dla przykładu a nie DIPu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1, to nie ta norma, bo w oznaczeniachmotoryzacyjnych byłu stosowane też oznaczenia jednoliterowenp.: D- Niemcy, E - Hiszpania, P- Portugalia, I- Włochy.

więc tym bardziej nie wiadomo do jakich "oznaczeń kraju rejestracji" odnosi się zapis w nowym rozporządzeniu :)

 

[ Dodano: 01-01-2014, 14:35 ]

Przywołałem Temat koloru tylko dla przykładu a nie DIPu.

my tu bardziej próbujemy rozpoznać o jakie oznaczenie kraju rejestracji chodzi, z kolorem, póki co, po zmianie rozporządzenia nie takiego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tym bardziej nie wiadomo

My się tu jak zwykle wypocimy a czytając przepis wprost powinniśmy tam wpisać "PL", dopóki te pojazdy są lub będą u nas zarejestrowane ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tym bardziej nie wiadomo do jakich "oznaczeń kraju rejestracji" odnosi się zapis w nowym rozporządzeniu

Zgadza się, było by to totalnie chore gdyby w zaświadczeniu był zamieszczony inny kod kraju niz ten widniejący na orginalnej zagranicznej tablicy rejestracyjnej, np: Austria wg. ISO to "AT", a na TR "A" :(

"PL", dopóki te pojazdy są lub będą u nas zarejestrowane

JANUSZ60, dlaczego mamy pisać PL dla pojazdu nie zarejestrowanego w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mamy pisać PL dla pojazdu nie zarejestrowanego w Polsce?

Pewny jesteś jak to rozumieć ???

Cytat "Wpisać oznaczenie kraju rejestracji zgodnie z normą ISO3166-1."

 

[ Dodano: 01-01-2014, 15:51 ]

Jakiej, której byłej, obecnej czy przyszłej rejestracji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy skąd się Wam wzięło zaświadczenie do każdego BO? Uważam, że jeżeli badanie kończy się pieczątką bez usterek drobnych nic więcej nie wystawiamy. Natomiast jak są usterki drobne to wówczas wystawiamy zaświadczenie. Zapis jest trochę nie fortunny ale taki był zapewne zamysł aby ujednolicić formę poinformowania klienta o usterkach, które jest zobowiązany usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501, przeczytaj nowe rozporządzenie jeszcze raz.

„4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje

wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.”;

 

[ Dodano: 01-01-2014, 16:55 ]

Jakiej, której byłej, obecnej czy przyszłej rejestracji ???
Według mnie przepis wskazuje na stan obecny, czyli jeżeli pojazd zarejestrowany w Polsce to PL (zgodnie z odpowiednią normą). Co innego gdyby w przepisie była mowa o kraju "poprzedniej" lub "pierwszej" rejestracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak pisze;dokonuje wpisu oraz wystawia zaswiadczenie z przeprowadzonego badania...... .

Nie czytałeś tego ?

:-| za długo pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu

 

Wiemy co jest napisane w przepisie.

Należałoby jednak uznać, że najbardziej chodzi w tym o to "niezwłoczne" dokonanie wpisu lub wystawienie zaświadczenia, jeśli zachodzi taka potrzeba...bo wystawianie zaświadczenia do każdego badania to kompletna niedorzeczność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1, czyżbyś słowo "oraz" traktował inaczej niż zgodnie z jego znaczeniem :cool: Przecież tu nie ma żadnego pola do interpretacji. Wbijasz w DR i wystawiasz zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Należałoby jednak uznać, że najbardziej chodzi w tym o to "niezwłoczne" dokonanie wpisu lub wystawienie zaświadczenia, jeśli zachodzi taka potrzeba...bo wystawianie zaświadczenia do każdego badania to kompletna niedorzeczność!

Na logike jeżeli nie zachodzi potrzeba wystawiania takowego to też tak uważam,ale jeżeli zaświadczenie mają mieć wszyscy to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Należałoby jednak uznać, że najbardziej chodzi w tym o to "niezwłoczne" dokonanie wpisu lub wystawienie zaświadczenia, jeśli zachodzi taka potrzeba...bo wystawianie zaświadczenia do każdego badania to kompletna niedorzeczność!

Na logike jeżeli nie zachodzi potrzeba wystawiania takowego to też tak uważam,ale jeżeli zaświadczenie mają mieć wszyscy to co innego.

Zaczyna się rozkładanie prostych przepisów na czynniki. Czego wy się chcecie doszukać? To jest zwykłe zdanie wielokrotnie złożone a jego sens po podzieleniu jest taki:

Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie

- dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”

- dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.