Skocz do zawartości

Badanie Vat w nowym roku


Bratus2000

Rekomendowane odpowiedzi

no dobrze, faktycznie jak się wczytałem to będą jakby dwa rodzaje bankowozów i pogrzebowych, DMC do 3t i rząd siedzeń i DMC powyżej 3t i więcej niż jeden rząd siedzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 292
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • IVVO

    30

  • Grzegorz Łódź

    26

  • Fredek

    22

  • mirek.g

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

pojazdów specjalnych nie będziemy sprawdzali pod kontem VAT-u na stacjach

No dobra , przyjeżdżam do Ciebie samochodem specjalnym - sklep,bar(sprzedaję pieczywo), księgowa mnie przysłała abym otrzymał zaświadczenie o VAT.Mój pojazd nie jest w wykazie abym mógł sobie go odliczać(vat)bez zaświadczenia na podstawie innych dokumentów. Pojazd spełnia warunki pkt 2.Podaj na jakiej podstawie odmówisz mi takiego badania.

nie zabrania się pozostałym jak spełniają pkt 2.

 

To jest oczywista oczywistość. :D

Jeszcze kilka postów wcześniej twierdziłeś co innego albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

 

A nawet po 1 kwietnia odnośnie pojazdów specjalnych żadnych zaświadczeń wystawiać nie będziemy gdyż to ma wynikać z innych dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazdów specjalnych nie będziemy sprawdzali pod kontem VAT-u na stacjach

No dobra , przyjeżdżam do Ciebie samochodem specjalnym - sklep,bar(sprzedaję pieczywo), księgowa mnie przysłała abym otrzymał zaświadczenie o VAT.Mój pojazd nie jest w wykazie abym mógł sobie go odliczać(vat)bez zaświadczenia na podstawie innych dokumentów. Pojazd spełnia warunki pkt 2.Podaj na jakiej podstawie odmówisz mi takiego badania.

nie zabrania się pozostałym jak spełniają pkt 2.

 

To jest oczywista oczywistość. :D

Jeszcze kilka postów wcześniej twierdziłeś co innego albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

 

A nawet po 1 kwietnia odnośnie pojazdów specjalnych żadnych zaświadczeń wystawiać nie będziemy gdyż to ma wynikać z innych dokumentów.

 

Nie podniecaj się tak, bo pęknie Ci żyłka. Pisząc że specjalne nie wymagają zaświadczenia z OSKP, miałem oczywiście na myśli pojazdy specjalne wymienione w pkt. 3.

Jeżeli przyjedzie pojazd samochodowy inny niż osobowy spełniający wymagania pkt. 2 to badanie mu przeprowadzę i wydam stosowne zaświadczenie i "to jest oczywista oczywistość". Na przyszłość więc zanim zarzucisz komuś brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, sam użyj odrobinę swego intelektu i postaraj się zrozumieć o czym Ci ktoś mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj się tak, bo pęknie Ci żyłka. Pisząc że specjalne nie wymagają zaświadczenia z OSKP, miałem oczywiście na myśli pojazdy specjalne wymienione w pkt. 3.

Jeżeli przyjedzie pojazd samochodowy inny niż osobowy spełniający wymagania pkt. 2 to badanie mu przeprowadzę i wydam stosowne zaświadczenie i "to jest oczywista oczywistość". Na przyszłość więc zanim zarzucisz komuś brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, sam użyj odrobinę swego intelektu i postaraj się zrozumieć o czym Ci ktoś mówi.

Co masz na myśli to nie wiem , ale co piszesz to wiem i nie muszę wysilać intelektu. Tak na marginesie - co żyłka Ci pękła :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli to nie wiem

 

Podejrzewam, że kolega Psuj za chwilę zamknie naszą polemikę, więc aby podsumować dodam jedynie, że uważałem iż w naszym gronie nie wszystko trzeba wykładać jak "krowie na rowie" aby się zrozumieć. Widocznie jednak ... ::hey:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co macie na myśli, ale ja mam to:

 

Podejrzewam, że kolega Psuj za chwilę zamknie naszą polemikę,

 

Pohamujcie się troszku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy po 1 kwietnia tracą ważność dotychczasowe zaświadczenia VAT1-4 a tym samym możliwość odliczania VAT,oczywiście jeżeli nie będą spełniać nowych NOWYCH warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po 1 kwietnia tracą ważność dotychczasowe zaświadczenia VAT1-4

Dobre pytanie, bo nowe przepisy są tak precyzyjne, że znów interpretacji będzie więcej niż samych Vatów,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art.9 pkt 3, str 8.-- zachowują ważność tylko dzisiejsze VAT-1 :)

 

[ Dodano: 21-03-2014, 09:57 ]

" w brzmieniu dotychczasowym" i " w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock napisał:

No teraz to co innego! :ok 

 

 

Doszło coś poczytam jak wytrzeźwieję no chyba że na trzeźwo się nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę pozycję "Dz.U. 2014 poz. 312 Ustawa z dnia 7 lutego 2014 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw"

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140000312

 

I trochę jestem zmieszany. Zmiany napisane są do:

 

Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.

 

Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.

 

Ustawa z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, z późn. zm.

 

Powyższe ustawy są podobne, a mają inne nazwy. O co chodzi?... :shock:

Ja to rozumiem tak, że te dwie ostatnie ustawy są stare. Ale nie rozumiem po co ktoś do nich piszę zmiany... ?!?!?!? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe ustawy są podobne, a mają inne nazwy. O co chodzi?...
Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.

VAT

Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.

PIT

Ustawa z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, z późn. zm.

CIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli rozumiem, że te dwie ostatnie nas nie dotyczą. No to chociaż tyle... Ciekawe czy 01.04.2014 zmienią się formułki w programie Stacja2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.