Skocz do zawartości

Badanie Vat w nowym roku


Bratus2000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 292
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • IVVO

    30

  • Grzegorz Łódź

    26

  • Fredek

    22

  • mirek.g

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nowa ustawa nie ogranicz nowego wpisu VAT dla pojazdu spełniającego definicje tak po 01.04.14 jak i po 01.08.14 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c) pojazdu specjalnego, jeżeli z dokumentów wydanych zgodnie z przepisami o ruchu drogowym wynika, że dany pojazd jest pojazdem specjalnym, i jeżeli spełnione są również warunki zawarte w odrębnych przepisach, określone dla następujących przeznaczeń: - agregat elektryczny/spawalniczy, - do prac wiertniczych, - koparka, koparko-spycharka, - ładowarka, - podnośnik do prac konserwacyjno-montażowych, - żuraw samochodowy, d) pojazdu samochodowego określonego w przepisach wydanych na podstawie art. 86a ust. 16 ustawy o podatku od towarów i usług;”

 

Tu jego nie widzę a jest dopiero wykazany w projekcie, który jeszcze nie obowiązuje - bankowóz A iB oraz pogrzebowy

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2014 r.

D2014000040701.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że jeśli klient przyjedzie po 31.06.2014 na VAT, to możemy mu zrobić,

To ma klient problem, gdyż takiej daty się nie doczeka ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak "baj de łej". Zainteresowałem się OSDS i przeczytałem statut. Zauważyłem jednak, że jest tam zapis, że członkiem może zostać każda osoba fizyczna. Jeżeli tak, to czy to ma sens? przecież wtedy członkami mogą zostać właściciele stacji kontroli pojazdów, a jak wiemy, zależy im przede wszystkim na pieniądzach (przerób), więc będą sabotować wszystkie inicjatywy dążące do poprawy rzetelności wykonywania badań. Problem jest znany powszechnie- im rzetelniej przeprowadzasz badanie (i nie mówię tu o czepianiu się do drobiazgów) tym mniej ludzi przyjeżdża, bo szukają "niedowidzących" diagnostów. Pracodawcy też preferują takich diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się OSDS i przeczytałem statut. Zauważyłem jednak, że jest tam zapis, że członkiem może zostać każda osoba fizyczna.

A tak "baj de łej". Nie każda osoba fizyczna tylko ze środowiska diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak "baj de łej". Nie każda osoba fizyczna tylko ze środowiska diagnostów.

To już wyjaśniłem na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracodawcy też preferują takich diagnostów.
Gacek skoro tak po angielsku to proszę bardzo, celem naszym jest aby nieuczciwi wyszli ze środowiska właśnie po angielsku, po cichu bez szumu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam :) nową ustawę odnośnie BT Vat i powiem szczerze :? nie ogarniam tego :razz:

Ale czego np. :? Jeszcze mamy troszkę czasu to damy radę :-D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że jeśli klient przyjedzie po 31.06.2014 na VAT, to możemy mu zrobić,

To ma klient problem, gdyż takiej daty się nie doczeka ,,,

Sorki, 30.06.2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego np. Jeszcze mamy troszkę czasu to damy radę

a wszystkiego :razz: który poj. łapie się do Vat-1.2.3.4. no rzeczywiście czasu mamy łoooo bardzo dużo :P::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wszystkiego :razz: który poj. łapie się do Vat-1.2.3.4.

Tak w skrócie :)

Obecny VAT1- przyszły VAT1a

Obecny VAT3-przyszły VAT1b ale uwaga-ma mieć tylko 1 rząd siedzeń

Obecny VAT4-przyszły VAT2- i tutaj także kabina z 1 rzędem siedzeń

Obecny VAT2-już go nie będzie

Tak ja to widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja to widzę

Znajomy księgowy mówił, że docelowe zmiany maja być takie, że od pojazdów firmowych spełniających warunki dla VAT będzie można odliczyć 100% VAT-u od paliwa a w przypadku pozostałych aut firmowych (także osobowych) będzi mozna odliczyć 50% VAT-u od paliwa ale trzeba będzie prowadzić ewidencję przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja to widzę

Znajomy księgowy mówił, że docelowe zmiany maja być takie, że od pojazdów firmowych spełniających warunki dla VAT będzie można odliczyć 100% VAT-u od paliwa a w przypadku pozostałych aut firmowych (także osobowych) będzi mozna odliczyć 50% VAT-u od paliwa ale trzeba będzie prowadzić ewidencję przebiegu.

a nie tak że przy prowadzeniu ewidencji 100% vat a bez ewidencji 50%? ::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy księgowy mówił, że docelowe zmiany maja być takie, że od pojazdów firmowych spełniających warunki dla VAT będzie można odliczyć 100% VAT-u od paliwa a w przypadku pozostałych aut firmowych (także osobowych) będzi mozna odliczyć 50% VAT-u od paliwa ale trzeba będzie prowadzić ewidencję przebiegu.

 

Moim zdaniem nas diagnostów dotyczy tylko i wyłącznie sprawdzenie spełnienia warunków dla VAT1a VAT1b i VAT2.Reszta to sprawa księgowych i US-to ich dotyczy ta ustawa co,kto i ile może odliczyć.Czyli robimy wszystko jak do tej pory tylko z nowymi podstawami prawnymi.A reszta ,że tak powiem to nie nasze zmartwienie :) Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie tak że przy prowadzeniu ewidencji 100% vat a bez ewidencji 50%?

Z ewidencja to jeszcze nie do końca wiadomo w jakich przypadkach trzeba będzie ja prowadzić, ale od aut bez wpisu VAT będzie można odliczyć 50% podatku zawartego w cenie paliwa.

Moim zdaniem nas diagnostów dotyczy tylko i wyłącznie sprawdzenie spełnienia warunków dla VAT1a VAT1b i VAT2

Oczywiście, że tak, ale zawsze warto wiedzieć coś więcej i klientowi czasami można coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Tak sobie szukałem jeszcze dzisiaj po necie i znalazłem artykuł który dość klarownie mówi kto co może odliczyć

http://poradnik.wfirma.pl/-kilometrowka-do-vat-nowe-zasady-rozliczania-vat-od-samochodow-od-kwietnia-2

 

A nas i tak dotyczy tylko badanie ze zgodnścią Vat 1a, 1b i 2. Resztą ustawy niech się martwią w księgowości. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539, trochę ten twój znajomy pomieszał. W przypadku użytkowania wszystkich pojazdów wyłącznie do działalności odliczenie będzie 100% i wtedy obowiązek ewidencji chyba, że pojazd konstrukcyjnie przeznaczony do działalności np. podnośnik koszowy to ewidencji prowadzić nie trzeba. W pozostałych przypadkach odliczenie tylko w wysokości 50%, bez konieczności prowadzenia ewidencji i w przypadkach pojazdów innych niż ciężarowe i specjalne, spełniające warunki określone w ustawie odliczenie Vat-u od paliwa dopiero po 30.06.2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spełniające warunki określone w ustawie odliczenie Vat-u od paliwa dopiero po 30.06.2015.

Oświeć mnie bo nie mogę nigdzie odszukać tej daty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spełniające warunki określone w ustawie odliczenie Vat-u od paliwa dopiero po 30.06.2015.

Oświeć mnie bo nie mogę nigdzie odszukać tej daty

Art. 12. 1. Obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego nie stosuje się do nabywanych przez podatnika do dnia 30 czerwca 2015 r. paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do napędu:

1) samochodów osobowych;

2) innych niż samochody osobowe pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, w których liczba miejsc (siedzeń) łącznie z miejscem dla kierowcy wynosi:

a) 1 – jeżeli dopuszczalna ładowność jest mniejsza niż 425 kg,

b) 2 – jeżeli dopuszczalna ładowność jest mniejsza niż 493 kg,

c) 3 lub więcej – jeżeli dopuszczalna ładowność jest mniejsza niż 500 kg.

2. Przepis ust. 1 nie dotyczy pojazdów samochodowych, które są wykorzystywane przez podatnika wyłącznie do działalności gospodarczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.