Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne z ciężarowy na pomoc drogowa


ozii1

Rekomendowane odpowiedzi

Zapis ten weryfikowany jest za pomocą dwóch organów - SKP w kwestii technicznej a WK w kwestii formalnej. Dlatego też uważam, że diagnosta ma (powinien) odpowiadać za kwestie techniczne dokonanych zmian a WK za kwestie formalne (papierowe). Połączenie obu tych kompetencji w konsekwencji powoduje zmianę w dokumentach dla klienta.

 

Adam - Ty piszesz jak to powinno od strony funkcjonalnej wyglądać itd. I nawet można się z Tobą zgodzić. Ale literalnie to wygląda nieco inaczej. Pamiętaj, że pracownik WK nigdzie w decyzji i w dokumentach nie napisze stwierdzenia "pojazd spełnia warunki art 66" - Ty zas piszesz w swoim zaświadczeniu o tym wprost, a nie wiesz czy tak jest... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zas piszesz w swoim zaświadczeniu o tym wprost, a nie wiesz czy tak jest... 8)

Zgadza się, na tym polega paradoks naszych przepisów, że mam wpisać, że spełnia a nie mam narzędzi do całkowitej weryfikacji. To samo zrobiono po ostatnich zmianach gdzie muszę pozostawić jeden z zapisów (spełnia-nie spełnia) wykonując badanie dodatkowe. Ogólnie wiemy, że spełnia w zakresie wykonanego badania, ale formalnie spełnia cały paragraf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym polega paradoks naszych przepisów, że mam wpisać, że spełnia a nie mam narzędzi do całkowitej weryfikacji.

Dlatego potrzebne jest, żeby uprawniony przedsiębiorca przedstawił dokument z opisem dokonanych zmian.

Bo w końcu co sprawdzać w takim badaniu, jeżeli nie wiadomo co właściwie zmienił?

Przecież równie dobrze, w opisie zmian mógł napisać, że:

zdemontowano podłokietnik ograniczający miejsce siedzące dla III pasażera tylnej kanapy i/albo: odblokowano/uruchomiono pas bezpieczeństwa dla III-go miejsca siedzącego kanapy tylnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma zweryfikować, że to jest właśnie uprawniony przedsiębiorca? Diagnosta? Jakim cudem ma to zrobić aby spełnić to co podnosicie powyżej

Pamiętaj, że pracownik WK nigdzie w decyzji i w dokumentach nie napisze stwierdzenia "pojazd spełnia warunki art 66" - Ty zas piszesz w swoim zaświadczeniu o tym wprost, a nie wiesz czy tak jest... 8)
Czyli potwierdza spełnienie wymagań art 66 ustawy który zawiera między innymi że zmian konstrukcyjnych może dokonywać odpowiedni przedsiębiorca.Jeśli tego nie udokumentuje diagnosta nie może potwierdzić że pojazd spełnia wymagania art 66.Ale to tylko moje zdanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma zweryfikować, że to jest właśnie uprawniony przedsiębiorca? Diagnosta? Jakim cudem ma to zrobić aby spełnić to co podnosicie powyżej

Klient okazuje stosowne oświadczenie z danymi i podpisem tej firmy.A czy są one prawdziwe to my za nie nie odpowiadamy.Jeśli ktoś poświadczył nieprawdę to nie będzie to diagnosta.Tak ja to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient okazuje stosowne oświadczenie z danymi i podpisem tej firmy.A czy są one prawdziwe to my za nie nie odpowiadamy.Jeśli ktoś poświadczył nieprawdę to nie będzie to diagnosta.Tak ja to widzę.

 

Dokładnie też widzę to w ten sposób. Nikt nie mówi o weryfikacji, a jedynie o sprawdzeniu, udokumentowaniu tego. Sprawdzać to i WK tego nie sprawdza... Bo niby jak i po co? Jeśli klient kłamał to jego sprawa i jego konsekwencje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niby jak i po co?
Teraz każdy może sprawdzić przedsiębiorcę w CEiDG lub KRS. Trwa to pół minuty. To tak w przypadku wątpliwości co do posiadanych przez przedsiębiorcę uprawnień. Bo sfałszowanych dokumentów raczej diagnosta sprawdzić nie jest w stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sfałszowanych dokumentów raczej diagnosta sprawdzić nie jest w stanie.

I lepiej niech tak pozostanie, nie jest to w zakresie jego kompetencji , co to by było aby jeszcze UDS miał odpowiadać za autentyczność oświadczenia lewego czy nie wystawionego przez przedsiębiorcę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.