Skocz do zawartości

Stary pojazd.... nie motorower nie motor...


motonita

Rekomendowane odpowiedzi

Na żywca bym pojechał na przegląd i niech diagnosta sprawdza jak chce. :x

I dostałbym "kopa" po opinię rzeczoznawcy, bo chcę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • motonita

    17

  • Marek1

    8

  • michal_k

    8

  • aboz

    5

Zawsze można jeszcze wykonać badanie zgodności i nie odbierać zatrzymanego DR, bo do zabytkowego nie jest on potrzebny :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dalej nie można zarejestrować pojazdu zgodnie z prawem bo nie ma prawa....

 

co sie dzieje w tej Polsce.... BEZPRAWIE ;p i dzika europa;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie dzieje w tej Polsce.... BEZPRAWIE ;p i dzika europa;p

_________________

 

W pełni się z Tobą zgadzam. Decyzja konserwatora, że nie możesz zdławić silnika tym właśnie jest 8) Ale mam wrażenie po innych tematach, że kwestie konserwatorów to akrat masz opanowaną :)

Zresztą - nie raz sam pisałeś, że na zabytek nie jest wymagana 100% oryginalność części - nie? To w czym problem? Motor prawie oryginalny, tylko zdławienie dzisiejsze. No komu jak komu, ale Tobie chyba nie trzeba tłumaczyć, że to nic nie wnosi do sprawy, nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam wrażenie po innych tematach, że kwestie konserwatorów to akrat masz opanowaną :)

 

Jak to już napisałem...

 

Ale konserwator też się zawziął uparł....jezeli będzie jakaś modyfikacja będą problemy !!!

 

Tiaa... ja czuję, że tu kto inny się uparł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą - nie raz sam pisałeś, że na zabytek nie jest wymagana 100% oryginalność części - nie?

W tej kwestii mogą się pojawić pewne utrudnienia,zależy co przejdzie w UE

7) „pojazd mający wartość historyczną” oznacza dowolny pojazd spełniający wszystkie poniższe warunki:

– został wyprodukowany przynajmniej 30 lat temu;

– jego konserwacji dokonuje się z wykorzystaniem części zamiennych odwzorowujących historyczne elementy pojazdu ;

– nie dokonano w nim żadnych zmian mających wpływ na właściwości techniczne jego głównych podzespołów, takich jak silnik, hamulce, układ kierowniczy lub zawieszenie; oraz

– nie zmieniono jego wyglądu;

7) „pojazd mający wartość historyczną” oznacza dowolny pojazd, który jest uznany za historyczny przez państwo członkowskie rejestracji lub jeden z jego wyznaczonych organów dopuszczających i spełnia wszystkie następujące warunki:

– został wyprodukowany lub zarejestrowany po raz pierwszy co najmniej 30 lat temu;

– jego określony typ, zdefiniowany w odpowiednich aktach prawnych Unii dotyczących homologacji typu, nie jest już produkowany ;

– jest zachowany i utrzymany w odpowiednim stanie historycznym, w związku z czym jego właściwości techniczne nie były przedmiotem znaczących zmian;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu odstępstwo? Od definicji w PORD nie ma odstępstw.

Czyli albo motorower do 45 km/h /tak jak był zarejestrowany/ albo nic... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.