Skocz do zawartości

motocykl wymiana silnika z 150 cm3 na 49 cm3


Bratus2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, jak w temacie , klient chce zmienić silnik w motorze z 150 cm3 na 49 cm3 - myślę że z wiadomego powodu . będzie miał fakturę na silnik z zapisem mocy i kw.

Jakbyście podeszli do tematu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie zmienić rodzaj pojazdu na MOTOROWER :) a później założy z powrotem 150-kę i hulaj duszo ...

Oczywiście zgodnie z przepisami może dokonać takiej zmiany - będzie potrzebował faktury z zakładu dokonującego przekładki silnika. Wykonasz badanie po zmianach, ewentualnie możesz zażyczyć opinii rzeczoznawcy z listy ministerialnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie zmienić rodzaj pojazdu na MOTOROWER :) a później założy z powrotem 150-kę i hulaj duszo ...
A najlepiej, jeśli od razu poszuka głupszego od siebie ,,,

My, mając fotki z BT po zmianach itd, jesteśmy kryci, dalej to pole do popisu ma KRD.

Jakbyście podeszli do tematu .

Normalnie, opinia rzeczoznawcy, (kwit na zmianę rodzaju z odpowiedniej firmy), BT po zmianach, kasa do księgowej, premia... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura lub oświadczenie to raczej do WK jest potrzebna .

- oj drażliwy temat rozbierany wielokrotnie tutaj, niestety nie jestem debeściak abym podał właściwego linka na teraz, ale na bank w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura lub oświadczenie to raczej do WK jest potrzebna .

No bez tego, to jak stwierdzisz, że te zmiany są wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sposób wykonania tej zmiany i powinien nas interesować , każda firma jak ma odpowiedni wpis PKD może dokonać tej zmiany i weryfikacja tego to w WK .Choć zapis w PRD o zmianie rodzaju jest chory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sposób wykonania tej zmiany i powinien nas interesować , każda firma jak ma odpowiedni wpis PKD może dokonać tej zmiany i weryfikacja tego to w WK

 

Niby tak, ale z drugiej strony to diagnosta stwierdza, że pojazd spełnia art. 66. A gdyby okazało się, że zmiany nie dokonał odpowiedni przedsiębiorca to diagnosta mógłby odpowiadać za wydanie zaświadczenia niezgodnego ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest normalny.

Tylko uprawniony przedsiębiorca może dokonać takich zmian!

 

Pic na wodę. Rozszerzam na 5 minut działalność, dokonuję zmian, a później likwiduję ten rodzaj działalności - bo jestem wielkim uprawnionym przedsiębiorcą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k,

Pic na wodę. Rozszerzam na 5 minut działalność, dokonuję zmian, a później likwiduję ten rodzaj działalności - bo jestem wielkim uprawnionym przedsiębiorcą

 

I to przez całą dobę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzam na 5 minut działalność, dokonuję zmian, a później likwiduję ten rodzaj działalności - bo jestem wielkim uprawnionym przedsiębiorcą ;)

No!

I to wszystko,w pełnym majestacie prawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak w Hincach poznacie że to jest piędziesiątka ,a nie 100 piędziesiątka :cool:

A opinię rzeczoznawcy to mozna sobie w ---- wsadzić , tyle jest warta :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opinię rzeczoznawcy to mozna sobie w ---- wsadzić , tyle jest warta :evil:

Kolego bez obrazy ale nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.W każdym zawodzie trafia się "czarna owca" :( Podobnie jak z zaświadczeniami z OBT+opis zmian, gdzie citroen C1 ma G-530kg i S1-2 miejsca i na podstawie tego są tak później rejestrowane :( To wszystko zależy od człowieka.Nie oznacza to że wszyscy (rzeczoznawcy,diagności)tacy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oznacza to że wszyscy (rzeczoznawcy,diagności)tacy są.

Pardom :hug:

Wiem że nie wszyscy , ale z moich doświadczeń to na razie wszyscy.Nie spotkałem jeszcze tego uczciwego.

Kasa,kasa , to się tylko liczy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie wszyscy , ale z moich doświadczeń to na razie wszyscy.Nie spotkałem jeszcze tego uczciwego.

Ja mam inne zdanie.Z moich doświadczeń to klient jest najbardziej nieuczciwy :( (oczywiście nie każdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z was zmieniłby rodzaj pojazdu na motorower ?? i na jakiej podstawie ??

 

[ Dodano: 14-04-2014, 08:13 ]

kolejne pytanie jak wasze wydziały komunikacji do takich przeróbek podchodzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to klient jest najbardziej nieuczciwy :( (oczywiście nie każdy)

"Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi, a potem podniósł się i rzekł:

- Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem.

A gdy oni to usłyszeli i sumienie ich ruszyło, wychodzili jeden za drugim.

Kiedy zostali sami, Jezus rzekł do owej kobiety:

- Idź i odtąd już nie grzesz."

 

Ewangelia według Św. Jana. Rozdział 8.

 

Więc w moim rozumowaniu po takiej przeróbce nadal będzie to motocykl tylko z pojemnością 49 cm3 a nie 150 cm3.
no nie będzie zgodnie z PORD:

45) motocykl – pojazd samochodowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej przekraczającej 50 cm3, dwukołowy lub z bocznym wózkiem – wielośladowy; określenie to obejmuje również pojazd trójkołowy o symetrycznym rozmieszczeniu kół;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogia do wymiany silnika w samochodzie / jeśli producent przewidział w danym modelu / a tu jeszcze dochodzi zamiana rodzaju pojazdu - żadna opinia nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak te zmiany robić nie robić ?

 

Sam musisz ocenić...

 

Jest t zmiana rodzaju - nikt nie mówi, że niedozwolona, ale... W zasadzie wszystko na ten temat zostało już na forum powiedziane - poszukaj sobie, poczytaj i sam zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go poprosił o opinię rzeczoznawcy zawierającą szczegółowe wyliczenia wytrzymałościowe (w tym zmęczeniowe) dla uchwytów nowego silnika, do tego precyzyjne wyznaczenie współrzędnych środka ciężkości pojazdu po zmianach, wykres trakcyjny pojazdu po zmianach dla jazdy z jedną i z dwoma osobami oraz wykres/wydruk* (* niepotrzebne skreślić) z hamowni podwoziowej wykonany na pojeździe po zmianach.

Jeśli dostanę taką opinię to zrobię zmiany konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.