Skocz do zawartości

Bez Tablic !!!


Kryczynski A

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego pisałem, że oczywistość i drobność są w niezgodzie.

Trza to jakoś inaczej, tylko zielonego pojęcia nie mam jak.

Jakby co, to na dzisiaj często jeszcze pozostaje ślad, że poświadczyłem nieprawdę w urzędowych papierzyskach kurtka jego była ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    32

  • JANUSZ60

    25

  • Grzegorz Łódź

    17

  • biker100

    16

Grzesiu, chodzi mi tylko o to:

"Brak tabliczki znamionowej albo jest nieczytelna lub dane na niej zawarte są niezgodne ze stanem faktycznym. "

A stan faktyczny to:

Według mnie to co jest na SKP czyli pojazd i jego oznakowanie (TZ).

Możemy dojść do sytuacji niezgodności stanu faktycznego ze stanem faktycznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZCZEGÓŁOWY SPOSÓB BADANIA MINIMALNEGO WYMAGANEGO POLA WIDZENIA W LUSTERKU ZEWNĘTRZNYM

POJAZDU KATEGORII M1 RODZAJU SAMOCHÓD OSOBOWY

PRZYSTOSOWANEGO KONSTRUKCYJNIE DO RUCHU LEWOSTRONNEGO

(Z KIEROWNICĄ UMIESZCZONĄ PO PRAWEJ STRONIE POJAZDU)

Kompletnie tego nie rozumiem jeżeli rozchodzi się o kategorię.

A co z terenówkami, a inne kategorie?

Już gdzieś chyba jest opisany sposób ustalania kategorii pojazdu na stacji i wychodzi, że jak podany w dokumentacji to taki sam klikamy.

Czy o to tu chodzi???

A jak nie znam kategorii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie znam kategorii?

To nie podlega rejestracji w kraju ,,,

 

[ Dodano: 17-12-2014, 20:44 ]

Czy już malujecie te linie do spr. pola widzenia,czy czekacie na oficjalny Dz.U i śnieg ? :)

Poza tym wszystko w normie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj można srodze się pomylić stosując ustawę w takiej sprawie.

Chociażby w "ciężarówko-osobówce", która kraty nie musi mieć, a kategorii M1 nie będzie, oj nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie tego nie rozumiem jeżeli rozchodzi się o kategorię.

Według mnie chodzi o samochody osobowe kategorii M1-czyli fabryczne. Wszystkie inne nie.Czyli z kratką nie i po zmianach konstrukcyjnych też nie.

W objaśnieniu było opisane ,że wyrok dotyczył tylko samochodów osobowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie do wyroku, a nad planowanym rozporządzeniem tak se luźno sapię. :roll:

Przyznam, że za bardzo się nie wczytywałem, a jak nawet to zrobię, to prawdopodobnie na wiele się nie zda. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja czasowa dokonana jest na przejazd na badanie techniczne.

Więc to tylko "przyjęło"się, że ktoś otrzymuje PC i TR czasowe,a po wykonaniu BT jeździ sobie autem bez konsekwencji.

Niestety Policja jest zbyt liberalna w tym względzie, inna sprawą jest, że często trudno udowodnić, że ktoś faktycznie nie jedzie na BT.

No ale nocą lub w dni świąteczne można konsekwencje wyciągać.

Tymczasem niektórzy jeżdżą miesiącami na czasowych TR.

To samo z pseudo niemieckimi tablicami na wyrejestrowanych autach.

Dopiero ostatnio w jakimś programie widziałem jak Policjant (kumaty był) ukarał gościa za jazdę takim autem i to tylko dlatego, że ten spowodował kolizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad rozporządzeniem będziesz robił to samo

- No. :roll:

Coś pamietam z poczatku roku, że z powodu jednej kartki numer 1675 (w sumie to trzy strony) z 53 ekrany wymodziło się na forum. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja czasowa dokonana jest na przejazd na badanie techniczne.

 

Albo w celu naprawy, więc dalszy wywód:

 

Niestety Policja jest zbyt liberalna w tym względzie, inna sprawą jest, że często trudno udowodnić, że ktoś faktycznie nie jedzie na BT.

No ale nocą lub w dni świąteczne można konsekwencje wyciągać.

 

nie ma zastosowania, bo pojazdem w celu naprawy (zresztą badania też) można sobie jeździć o dowolnej porze dnia i nocy, a Policji nic do tego, oczywiście o ile pojazd jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w DR kategorii homologacyjnej

 

Powiem tak - w ponad 90% pojazdów sprowadzonych nie ma w DR kategorii, co nie oznacza, że są po przeróbkach. W wielu WK jest tak, że kategoria pojawia się w DR tylko przy pojazdach nowych rejestrowanych na podstawie homologacji. Dlatego to żadne kryterium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego to żadne kryterium.

Uważam,że masz rację.I według mnie ustawodawcy chodzi o to,że tylko samochody osobowe kat M1 mogą mieć kierownicę po prawej stronie.Jeśli nie znamy kategorii to te pojazdy muszą mieć kierownicę po lewej stronie.

Przynajmniej ja tak to rozumie ale mogę się mylić.

Poczekajmy na interpretację w różnych starostwach-będzie tak jak z "tablicami" teraz :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.I według mnie ustawodawcy chodzi o to,że tylko samochody osobowe kat M1 mogą mieć kierownicę po prawej stronie.

 

A według mnie każdy samochód osobowy jest kategorii M1, ale nie każdy będzie miał ją wpisaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k, i tu jest niestety absurd naszych przepisów.

Bo o ile jestem zwolennikiem rej. czasowej w celu wykonania BT (wbrew pewnemu Stowarzyszeniu z Krosna) o tyle drugi człon tego przepisu tj. "lub naprawy" uważam za jakąś patologię.

Jak można w świetle prawa dopuścić NIESPRAWNY pojazd do ruchu i ten NIESPRAWNY pojazd legalnie, zgodnie z prawem jedzie sobie do naprawy i jest dopuszczony do ruchu.

Co za chora głowa to wymyśliła?

Bo w przypadku kiedy przepis dotyczył by tylko przejazdu na wykonanie BT to Policja zatrzymując po drodze taki pojazd, który jest niesprawny, mogła by zatrzymać PC ale w powyższym przypadku nie może bo to oczywiste, że jest niesprawny ponieważ jedzie do naprawy i w takim celu zostały pobrane czasowe TR. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.