Skocz do zawartości

Bez Tablic !!!


Kryczynski A

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można w świetle prawa dopuścić NIESPRAWNY pojazd do ruchu i ten NIESPRAWNY pojazd legalnie, zgodnie z prawem jedzie sobie do naprawy i jest dopuszczony do ruchu.

 

Nie jest dopuszczony jeśli nie spełnia art. 66.

 

ale w powyższym przypadku nie może bo to oczywiste, że jest niesprawny ponieważ jedzie do naprawy

 

Nie tylko może, ale nawet musi zatrzymać PC jeśli np. pojazd zagraża bezpieczeństwu ruchu. Posiadanie PC wydanego z art. 74 ust. 2 pkt 2c nie zwalnia z obowiązku spełniania art. 66.

 

Dlatego, zgodnie z prawem, można poruszać się jedynie pojazdem sprawnym w rozumieniu art. 66, a "niesprawność" nie może mieć wpływu na bezpieczeństwo - np. można sobie jechać na naprawę lakieru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    32

  • JANUSZ60

    25

  • Grzegorz Łódź

    17

  • biker100

    16

Nie jest dopuszczony jeśli nie spełnia art. 66.

 

Tylko zauważ, że jeśli tak uważasz to ustęp 2 wyklucza ustęp 1 Art 71 PORD.

Co za tym idzie jednak łamiesz prawo dokonując rej. czasowej na pojazd nie spełniający Art 66 PORD :)

 

Nie tylko może, ale nawet musi zatrzymać PC jeśli np. pojazd zagraża bezpieczeństwu ruchu

 

Oooo, a na to to ja poproszę podstawę prawną :)

Zanim podasz 132 PORD dokładnie go przeczytaj :)

 

 

scalony

 

Jeszcze jeden pomysł mi się nasunął.Skoro jeszcze trwają konsultacje może dobrze by było dokonać zmiany w tabelce odnośnie usterek:

 

d) Oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu.

 

Spoko pomysł - naprawdę spoko :D .

Przyjeżdża Transit na BT.

W Transicie 9 miejsc w DR 3 i dajesz POZYTYW, a klient szczęśliwy jedzie dalej :)

Bo przecież powie, że to oczywista omyłka :D

Przyjeżdża osobówka 5miejsc, w DR 4miejsca ciężarowy- znów dajesz POZYTYW bo przecież to "oczywista omyłka" :)

Bo kto miałby wyznaczać granicę oczywistej i nieoczywistej omyłki?

Czy inny model to oczywista omyłka?

A inny producent to oczywista, czy nieoczywista?

Inny numer tablic rejestracyjnych albo numer na nalepce kontrolnej to przecież tylko kwestia oczywistej omyłki - ktoś wydał kolejne tablice, a wpisał poprzednie, natomiast co do nalepki wpisał nie taki numer z klawiatury i zatwierdził wydruk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za tym idzie jednak łamiesz prawo wydając na pojazd nie spełniający Art 66 PORD :)

 

Nie łamię. Wydaję dokument dopuszczający do ruchu, a o tym, czy pojazd jest dopuszczony do ruchu, decyduje stan faktyczny, czyli spełnienie bądź niespełnienie art. 66.

 

Oooo, a na to to ja poproszę podstawę prawną :)

Zanim podasz 132 PORD dokładnie go przeczytaj :)

 

Znam 132 PORD i stoi tam jak byk:

 

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

 

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

b) zagraża porządkowi ruchu,

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

 

Więc sprawa prosta - nie ma znaczenia powód wydania PC - jeśli pojazd spełnia któryś z powyższych punktów to policjant zatrzyma PC.

 

 

scalony

Inny numer tablic rejestracyjnych albo numer na nalepce kontrolnej

 

Zagalopowałeś się - mowa o omyłkach w danych technicznych.

 

Bo kto miałby wyznaczać granicę oczywistej i nieoczywistej omyłki?

 

Mądry diagnosta, który potrafi rozpoznać omyłkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łamię. Wydaję dokument dopuszczający do ruchu, a o tym, czy pojazd jest dopuszczony do ruchu, decyduje stan faktyczny, czyli spełnienie bądź niespełnienie art. 66.

 

Oj łamiesz, łamiesz:)

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3. 2

 

Wydając PC stwierdzasz dopuszczenie pojazdu do ruchu :!:

 

Znam 132 PORD i stoi tam jak byk:

 

Nadal nie widzę, gdzie tam jest mowa o zagrażaniu bezpieczeństwu RUCHU :)

Widzę zagrażanie porządkowi ruchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie widzę, gdzie tam jest mowa o zagrażaniu bezpieczeństwu RUCHU :)

 

Zagraża bezpieczeństwu, więc nie ma znaczenia jakiemu bezpieczeństwu. Zatem bezpieczeństwo ruchu również się w to wlicza, ale nie wyczerpuje wszystkich możliwych rodzajów niebezpieczeństw. Czyli mam rację - zagraża bezpieczeństwu ruchu (lub innemu bezpieczeństwu) to obligatoryjne zatrzymanie PC.

 

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe.

 

Ale wydany dokument nie powoduje automatycznie, że pojazd jest dopuszczony do ruchu, gdyż kolejny ustęp mówi, że poza rejestracją (wydaniem PC lub DR) konieczne jest spełnienie art. 66.

 

scalony

Nadal nie widzę, gdzie tam jest mowa o zagrażaniu bezpieczeństwu RUCHU :)

 

Zagraża bezpieczeństwu, więc nie ma znaczenia jakiemu bezpieczeństwu. Zatem bezpieczeństwo ruchu również się w to wlicza, ale nie wyczerpuje wszystkich możliwych rodzajów niebezpieczeństw. Czyli mam rację - zagraża bezpieczeństwu ruchu (lub innemu bezpieczeństwu) to obligatoryjne zatrzymanie PC.

 

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe.

 

Ale wydany dokument nie powoduje automatycznie, że pojazd jest dopuszczony do ruchu, gdyż kolejny ustęp mówi, że poza rejestracją (wydaniem PC lub DR) konieczne jest spełnienie art. 66.

 

[ Dodano: 17-12-2014, 23:34 ]

Wydając PC stwierdzasz dopuszczenie pojazdu do ruchu :!:

 

Zatem nigdy nie powinienem wydawać PC lub DR, bo nigdy nie wiem czy pojazd spełnia art. 66. Ba, nawet pozytywne badanie nie daje mi pewności, że pojazd spełnia art. 66, gdyż może mieć UD lub usterki mogły powstać po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagraża bezpieczeństwu, więc nie ma znaczenia jakiemu bezpieczeństwu. Zatem bezpieczeństwo ruchu również się w to wlicza, ale nie wyczerpuje wszystkich możliwych rodzajów niebezpieczeństw. Czyli mam rację - zagraża bezpieczeństwu ruchu (lub innemu bezpieczeństwu) to obligatoryjne zatrzymanie PC.

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Nawet mnie rozbawiłeś.

Szczególnie z tekstem, że wlicza się w to wszystkie niebezpieczeństwa :lol::lol:

Czyli trupia czacha narysowana na masce to też zatrzymany DR - istnieje duże niebezpieczeństwo,że takiej czachy przestraszy się dziecko przechodzące/przejeżdżające, czyli zagraża bezpieczeństwu dziecka.

A np.bezpieczeństwo zwierząt leśnych?

Taki pojazd jest bardzo dla nich niebezpieczny przejeżdżając przez las, wyskakuje zając lub sarenka, trach i ......zwierzak zabity - czyli taki pojazd powinien mieć zatrzymany DR - stwarza zagrożenie bezpieczeństwa zwierząt leśnych.

Dalej mógłbym, wymieniać inne "niebezpieczeństwa".

Reasumując mocno naciągana przez Ciebie interpretacja.

 

Zatem nigdy nie powinienem wydawać PC lub DR, bo nigdy nie wiem czy pojazd spełnia art. 66. Ba, nawet pozytywne badanie nie daje mi pewności, że pojazd spełnia art. 66, gdyż może mieć UD lub usterki mogły powstać po badaniu.

Już ładnych parę lat pracujesz w WK :)

Od kiedy rejestrując pojazd opierasz się na stanie faktycznym, a może wręcz organoleptycznym?

Opierasz się na dokumentach, a w przypadku rej. czasowej z urzędu to, że pojazd spełnia Art. 66 potwierdza aktualne BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierasz się na dokumentach, a w przypadku rej. czasowej z urzędu to, że pojazd spełnia Art. 66 potwierdza aktualne BT.

 

Guzik prawda. Powiedzmy, że OBT było wykonane jakiś czas temu, ale w DR termin jest jeszcze ważny. Na umowie mam zapis typu "pojazd niesprawny - pęknięty wahacz, pęknięta tarcza hamulcowa". I co? Ano nic - zarejestruję ten niesprawny pojazd "dopuszczając go do ruchu", bo nie mam prawa wymagać badania.

 

[ Dodano: 18-12-2014, 00:07 ]

Szczególnie z tekstem, że wlicza się w to wszystkie niebezpieczeństwa :lol: :lol:

 

A to gdzie wyczytałeś? Bo napisałem tylko, że "bezpieczeństwo ruchu" nie wyczerpuje wszystkich rodzajów niebezpieczeństw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to gdzie wyczytałeś? Bo napisałem tylko, że "bezpieczeństwo ruchu" nie wyczerpuje wszystkich rodzajów niebezpieczeństw

 

Zagraża bezpieczeństwu, więc nie ma znaczenia jakiemu bezpieczeństwu. Zatem bezpieczeństwo ruchu również się w to wlicza, ale nie wyczerpuje wszystkich możliwych rodzajów niebezpieczeństw

 

Czy coś w Twych własnych słowach jest niezrozumiałego dla Ciebie? :D

To ja, czy Ty napisałeś, że nie wyczerpuje wszystkich możliwych rodzajów niebezpieczeństw? :lol::lol::lol::lol::lol:

Więc zagrożenie bezpieczeństwa zwierząt leśnych, dzieci etc. jak najbardziej, zgodnie z Twoją wypowiedzią, wlicza się do sytuacji kiedy Policjant może zatrzymać DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na interpretację w różnych starostwach-będzie tak jak z "tablicami" teraz :x

Już tak jest;

Ja wrzucam gotowca o treści: "kategoria - brak danych w dokumentach pojazdu", a moi koledzy piszą M1 każdemu podobnemu do osobówki,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasi sąsiedzi z Niemiec potrafili czasową rejestrację rozdzielić na tablice z żółtym i czerwonym paskiem. :ok Czy u nas można wziąć z nich przykład? My cały czas stosujemy zapisy i myślenie z lat 50-tych ub. wieku. :x:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasi sąsiedzi z Niemiec potrafili czasową rejestrację rozdzielić na tablice z żółtym i czerwonym paskiem. :ok Czy u nas można wziąć z nich przykład? My cały czas stosujemy zapisy i myślenie z lat 50-tych ub. wieku. :x:cry:

A czy ty wiesz kiedy i jakie tablice i czy wogóle dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to rozporządzenie, to tak po części odszczekanie wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie państwa wchodzącego w skład UE.

Też mi sprawiedliwość. No, ale OK. Układy międzypaństwowe nie na moją głowę.

Tylko dlaczego udupili w to eskape?

Czyli pojazdów z Australii, Kiribati, Hongkongu, Nowej Zelandii, Jamajki i innych lewostonych landów spoza UE nie da rady, co nie!

I każdy z UE ma mieć Certyfikat Zgodności i basta i koniec! No to pięknie. :D

Było już era replikowania książeczek serwisu i stosownych wpisów, o trendzie korekty licznika nie ma co nawet klikać - nie zanika.

Ciekawe co teraz będzie na topie?

Czyżby Photoshop & CoC. ;)

A kategoria M1G załapie się???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jakie zdanie jest Kolegów odnośnie tej zmiany w projekcie:

 

Obecnie mamy taki zapis

"sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie"

I tu pojawiają się różne interpretacje na temat "odpowiadającego dokumentu"

 

Ma być lepiej i ten zapis ma wyglądać tak

"sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności

faktycznych dany

ch pojazdu z danymi zapisanymi w:

-

dowodzie rejestracyjnym,

-

pozwoleniu czasowym,

-

karcie pojazdu dla pojazdu zarejestrowanego, łącznie z danymi i informacjami,

o których mowa w § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych

w sprawie centra

lnej ewidencji pojazdów (Dz. U. z 2014 r. poz. 816),

-

pozwoleniu czasowym, o ile została wydana karta pojazdu dla pojazdu, o

którym mowa w art. 70d ust. 3 ustawy,

-

pokwitowaniu, o którym mowa w art. 132 ust. 2 ustawy, łącznie z danymi

i informacjami,

o których mowa w § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw

Wewnętrznych w sprawie centralnej ewidencji pojazdów (Dz. U. z 2014 r.

poz. 816)

 

Jak dla mnie czegoś brakuje i mogą pojawić się kolejne interpretacje na temat jakie dokumenty od pojazdu należy przedstawić do badania technicznego :razz:

No może się czepiam ale jakby było "lub" zamiast "-" to ryzyko interpretacji mniejsze :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karcie pojazdu dla pojazdu zarejestrowanego, łącznie z danymi i informacjami,

o których mowa w § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych

w sprawie centra

lnej ewidencji pojazdów (Dz. U. z 2014 r. poz. 816),

 

Czyli miałaby to być w praktyce (!) karta pojazdu z czym? Z wydrukiem z CEPiK?? :razz:

Grzesiu - nie znam ŻADNEGO dokumentu, który by w swojej zawartości zawierał wszystko o czym mowa w rzeczonym § 6 ust. 1. Nawet gdyby zakres danych traktować łącznie z tym co można ustalić z KP.

 

Natomiast można pomyśleć, czy dla owego pokwitowania policyjnego - wiedząc jak w praktyce są one wydawane nie dodać wpisu "plus karta pojazdu, o ile była wydana"

 

No i jak dla mnie prosi się z kolei o dodanie jeszcze jednej pozycji - zaświadczenia z WK potwierdzającego dane pojazdu wydanego w trybie przepisów rozporządzenia o rejestracji i oznaczaniu pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu byłbym ostrożny. Raczej nie. Uwierzytelnioną kiedy? Dobrze wiesz, że raczej oprócz kwestii licencji transportowych (bo o wymysłach ubezpieczycieli nie wspominam) - i to w sumie też tak na słowo uwierzytelniona kopia DR w zasadzie nie funkcjonuje w obrocie administracyjnym.

Z jakiej okazji i poc w sumie wydajesz ludziom kopie DR??

 

I pytanie tradycyjnie - ile zł opłaty skarbowej pobierasz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Natomiast można pomyśleć, czy dla owego pokwitowania policyjnego - wiedząc jak w praktyce są one wydawane nie dodać wpisu "plus karta pojazdu, o ile była wydana"

 

No i jak dla mnie prosi się z kolei o dodanie jeszcze jednej pozycji - zaświadczenia z WK potwierdzającego dane pojazdu wydanego w trybie przepisów rozporządzenia o rejestracji i oznaczaniu pojazdów.

 

Jeżeli o pokwitowanie policyjne chodzi, to z mojego punktu widzenia jest konieczna zmiana wzoru pokwitowania. W sumie nic nie stoi na przeszkodzie aby zawierało wszystkie dane zawarte w DR.

Zaświadczenie z WK jest jak najbajbardziej dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic nie stoi na przeszkodzie aby zawierało wszystkie dane zawarte w DR.

 

Jeszcze zostaje kwestia chęci wpisania tam tych danych... Zdarza się, że całego vin-u nie ma, a dane... :medit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia chęci wpisania tam tych danych

Tu niewątpliwie masz racje ale przyznasz, że sam wzór pokwitowania jest taki, że nawet cięzko tam cały VIN zamieścić nie wspominając już o dacie pierwszej rejestracji która jedni wpisują jak date pierwszej rejestracji za granica a inni w kraju :(

Pokwitowanie powinno zawierać odpowiedniej wielkości rubryki najlepiej z osobnymi kratkami na każda literę. Coś w podobie do polecenia przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzór pokwitowania jest taki, że nawet cięzko tam cały VIN zamieścić

:ok

nie wspominając już o dacie pierwszej rejestracji która jedni wpisują jak date pierwszej rejestracji za granica a inni w kraju

Albo wpisują tylko sam rok produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o pokwitowanie policyjne chodzi, to z mojego punktu widzenia jest konieczna zmiana wzoru pokwitowania. W sumie nic nie stoi na przeszkodzie aby zawierało wszystkie dane zawarte w DR.

 

Panowie temat zmiany owego pokwitowania był poruszany już 2 lata temu na szkoleniu w Bydgoszczy u Pani Marii. A obiecali , a rozumieli że jest nie tak jak trzeba, że to błąd że brak daty I-szej rej w kraju że nie potrzebnie się gania klijenta do WK po ksero itd,itd. i co ,

i nic . Bywamy co rok na szkoleniu i -cisza. Widocznie tak im jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywamy co rok na szkoleniu i
jesteśmy gotowi zapłacić ciężko zarobione pieniądze i chociaż problem nie rozwiązany przyjedziemy 2 razy w roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.