Skocz do zawartości

Bez Tablic !!!


Kryczynski A

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy pojazd wyrejestrowany za granicą może mieć tablice rejestracyjne danego kraju, czy powinny być zdane w urzędzie rejestrującym.Według mnie taki pojazd nie powinien posiadać oryginalnych tablic, a klienci przyjeżdżający z takowymi, tłumaczą się tym, że taki pojazd kupili.Ja odsyłam do urzędu po tablicę próbne i wielu już nie wraca na stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    32

  • JANUSZ60

    25

  • Grzegorz Łódź

    17

  • biker100

    16

Czemu tak piszesz, myślisz że mnie to cieszy

Nigdzie nie napisałem, że coś Ciebie cieszy czy też nie.

Napisałem tylko, odniosłem się do twojej wypowiedzi:

Bywamy co rok na szkoleniu i -cisza.

Spróbuj odpowiedzieć Sobie (tak szczerze) Czy nie jesteś już w stanie poprowadzić takiego szkolenia?

 

Tak jak napisałeś nic się nie zmienia, a ja dopisałem, że diagnostom to nie przeszkadza (98%) - Gdyby przeszkadzało - to chcieli by z tym coś zrobić - tak jak na przykład ja. Próbuję wraz z kolegami to zmienić, a czy są tego efekty - oceń ty.

 

Co do tablic - samochód nie musi być wymeldowany, żeby przejść u nas przegląd przed pierwszą rejestracją, więc może mieć tablice czy nie - odpowiedz sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby przeszkadzało - to chcieli by z tym coś zrobić
a tak możemy sobie na forum ponarzekać :x

 

@mmiodzio, nie odczytał ironii mojej i Twojej ketiw38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tablic - samochód nie musi być wymeldowany, żeby przejść u nas przegląd przed pierwszą rejestracją, więc może mieć tablice czy nie - odpowiedz sobie sam.

Mnie interesuje , czy pojazd wymeldowany za granicą może posiadać oryginalne tablice rejestracyjne, czy nie.Są firmy, które dorabiają tablice rejestracyjne, a klient zawsze twierdzi, że są oryginalne, choć ja mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy, które dorabiają tablice rejestracyjne, a klient zawsze twierdzi, że są oryginalne, choć ja mam wątpliwości.

Zwłaszcza jak jest to tektura z naklejonymi znakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
I nareszcie bez tablic :shock:

 

Kolego doczytaj. W/g mnie nie sprawdzasz legalności tablic (rozwiązali problem "czy te zagraniczne tablice są legalne"), ale tablice być muszą.

Bałagan jest straszny, i jak zwykle przepisy pisane na kolanie. ;) No ale jak się całe dnie w knajpie u "Puchacza i przyjaciół" przesiaduje knując jak sprzedać nasz kochany kraj, to nic dziwnego, że na istotne rzeczy zabrakło czasu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygan1985, a co ze stanem tablic? Sprawdzasz czy nie? Jak połowy będzie brakować albo będzie nieczytelna, dasz N? Poza tym zerknij do tabeli zał. 1 pkt. 0.1 i przeczytaj co tam jest napisane. I odnieś to do nowego zapisu "sprawdzenie nie dotyczy...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem dwa razy to i trzeci raz dam radę - włos mi z głowy nie spadnie. :hah:

Po mojemu odwołali to co odwołali, a mianowicie to wszystko co w tabeli przy -> "0.1. Tablice rejestracyjne" od literki "a" do literki "i" zapodali.

W tym całym problematycznym zapisie / przepisie o oznaczenie pojazdu idzie i tablice rejestracyjne, między innymi o ich cechy legalizacyjne.

Tak przynajmniej to sobie interpretuję czy tam czytam:

Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje identyfikację pojazdu w tym sprawdzenie prawidłowości oznaczeń (pojazdu)...

i (i tu dopiero idzie o tablice) i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu.

I ani słowa tu nie ma o legalizacjach, nalepeczkach, czytelnych bądź nie cyfrach i literach.

Dopiero z tego przepisu do tabeli się przenosimy i lecimy czego "odwoławczy zapis" dotyczy/nie dotyczy.

Czyli całe to -> 0.1. Tablice rejestracyjne -> Oględziny i pomiary = NIE DOTYCZY = PO-MI-JA-MY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można młócić bez końca.Będę robił tzw. pierwsze Bez TR.Dla mnie ten zapis wskazuje taką możliwość,poza tym biegli w piśmie i mowie oznajmili,że można a niektórzy koledzy szukają nie napiszę czego bo musiałbym użyć słów ...... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygan1985, a co ze stanem tablic? Sprawdzasz czy nie? Jak połowy będzie brakować albo będzie nieczytelna, dasz N? Poza tym zerknij do tabeli zał. 1 pkt. 0.1 i przeczytaj co tam jest napisane. I odnieś to do nowego zapisu "sprawdzenie nie dotyczy...".

 

Kolego zapis: "sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu; sprawdzenie nie dotyczy badania, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, z wyjątkiem pojazdów zarejestrowanych czasowo na podstawie art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c ustawy", moim zdaniem wskazuje jasno czego masz nie sprawdzać. WK w moim mieście również podziela ten pogląd, i żadnych badań bez tablic nie puszczą.

 

[ Dodano: 07-08-2015, 12:08 ]

Pisałem dwa razy to i trzeci raz dam radę - włos mi z głowy nie spadnie. :hah:

Po mojemu odwołali to co odwołali, a mianowicie to wszystko co w tabeli przy -> "0.1. Tablice rejestracyjne" od literki "a" do literki "i" zapodali.

W tym całym problematycznym zapisie / przepisie o oznaczenie pojazdu idzie i tablice rejestracyjne, między innymi o ich cechy legalizacyjne.

Tak przynajmniej to sobie interpretuję czy tam czytam:

Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje identyfikację pojazdu w tym sprawdzenie prawidłowości oznaczeń (pojazdu)...

i (i tu dopiero idzie o tablice) i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu.

I ani słowa tu nie ma o legalizacjach, nalepeczkach, czytelnych bądź nie cyfrach i literach.

Dopiero z tego przepisu do tabeli się przenosimy i lecimy czego "odwoławczy zapis" dotyczy/nie dotyczy.

Czyli całe to -> 0.1. Tablice rejestracyjne -> Oględziny i pomiary = NIE DOTYCZY = PO-MI-JA-MY.

 

Kolego uchylasz całe 0.1 a jak odniesiesz się do punktu 0.1 lit. i)? Jak na drzwiach pasażera będziesz miał miejsce na umieszczenie tablicy rejestracyjnej to też "przymkniesz oko"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, tak uchylam.

Po drugie mogę się mylić z resztą nie pierwszy raz.

:hah:

Czyli całe to -> 0.1. Tablice rejestracyjne -> Oględziny i pomiary = NIE DOTYCZY = PO-MI-JA-MY.

 

I jakby w tym samym drugim paragrafie, w tym samym jego pierwszym ustępie odwołali (czyli "sprawdzenie nie dotyczy" napisali) literkę "a" pod punktem jeden, to czego to sprawdzenie lub odwołanie by dotyczyło / nie dotyczyło???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych

Ja to rozumiem w ten sposób:TR ma być czytelna i zgodna z dokumentami natomiast pojazd nie musi mieć żadnych znaków legalizacyjnych, nalepek na tej TR czy na szybie a nawet jeżeli je posiada to nie wiemy jakim warunkom mają odpowiadać więc je olewamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby racja po Waszej stronie wyszła. :piwo

Ja tam wiem, że przepisy czyta się całościowo, a nie wyrwanymi fragmentami z kontekstu.

No i jeszcze wiem, że nie powtarza się jednego i tego samego wyrazu bez sensu: pojazdu, badanie techniczne pojazdu, tablice rejestracyjne pojazdu, identyfikacja pojazdu, prawidłowość oznaczeń pojazdu... i tak bez końca pojazdu i pojazdu.

Pisze się badanie, a w domyśle wiadomo, że chodzi o badanie pojazdu.

Pisze się prawidłowość oznaczeń, a w domyśle wiadomo, że pojazdu i stanu tablic rejestracyjnych, też pojazdu.

To chyba tyle co miałbym do powiedzenia w tym temacie.

 

Narazie!

ello_197.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.