Skocz do zawartości

Bez Tablic !!!


Kryczynski A

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że tablice muszą być tylko zwolniono nas z obowiązku sprawdzenia oryginalności , terminu ważności oraz stanu. Czy mogą być papierowe??????

a ja uważam,że sam sobie przeczysz.Skoro ich nie sprawdzasz,to nie powinno Cię obchodzić z czego są zrobione.

P.S. u nas można beztablic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    32

  • JANUSZ60

    25

  • Grzegorz Łódź

    17

  • biker100

    16

Uważam, że tablice muszą być tylko zwolniono nas z obowiązku sprawdzenia oryginalności , terminu ważności oraz stanu. Czy mogą być papierowe??????

a ja uważam,że sam sobie przeczysz.Skoro ich nie sprawdzasz,to nie powinno Cię obchodzić z czego są zrobione.

P.S. u nas można beztablic

 

Sprawdzenie prawidłowości oznaczeń dotyczy tablic rejestracyjnych a nie pojazdu. Słyszałem już wersję że nie trzeba sprawdzać nr nadwozia czy ramy. Pomału tworzymy nowe przepisy. Ale nikt nie mówił , że będzie łatwo. Na koniec i tak diagnosta dostanie po d---e. Mój WK jest lepszy sam dyrektor WK odpowiada na telefon " ma Pan przepisy w DU proszę sobie sprawdzić". Zero pomocy. Ci ludzie to BIBLIOTEKARZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu; sprawdzenie nie dotyczy badania,

o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, z wyjątkiem pojazdów zarejestrowanych czasowo na podstawie art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c ustawy;

Sprawdzenie nie dotyczy badania znaczy tyle, że podczas tego badania tych oznaczeń się nie sprawdza!

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 22 lipca 2002 r.

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

Na podstawie art. 76 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r.

poz. 1137, z późn. zm.3)) zarządza się, co następuje:

Rozdział 1

Przepisy ogólne

§ 1. 1. Przepisy rozporządzenia określają:

1) warunki i tryb rejestracji pojazdów, o których mowa w art. 71 ust. 1 ustawy, zwanych dalej „pojazdami”;

2) wzory dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego i nalepki kontrolnej;

3) wzory tablic rejestracyjnych oraz innych tablic, cech identyfikacyjnych i oznaczeń, w które zaopatruje się pojazd, a także ich opis.

Szczegóły :arrow: 0.1 IDENTYFIKACJA POJAZDU :arrow: 0.1 Tablice rejestracyjne :arrow: Oględziny i pomiary. :arrow: a), b), c), d), e), f), g), h), i).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK jest lepszy sam dyrektor WK odpowiada na telefon " ma Pan przepisy w DU proszę sobie sprawdzić". Zero pomocy. Ci ludzie to BIBLIOTEKARZE.

 

Czy podlegasz po WK Poznań ?

Jeżeli tak ,to dostałeś e-mail podpisany przez dyrektora.

a w piśmie tym pisze jak wół -"BEZ TABLIC !!!!

 

....i jeszcze kilka innych wyjasnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crackers napisał/a:

ACM napisał/a:

Uważam, że tablice muszą być tylko zwolniono nas z obowiązku sprawdzenia oryginalności , terminu ważności oraz stanu. Czy mogą być papierowe??????

 

a ja uważam,że sam sobie przeczysz.Skoro ich nie sprawdzasz,to nie powinno Cię obchodzić z czego są zrobione.

P.S. u nas można beztablic

 

 

Sprawdzenie prawidłowości oznaczeń dotyczy tablic rejestracyjnych a nie pojazdu. Słyszałem już wersję że nie trzeba sprawdzać nr nadwozia czy ramy. Pomału tworzymy nowe przepisy. Ale nikt nie mówił , że będzie łatwo. Na koniec i tak diagnosta dostanie po d---e. Mój WK jest lepszy sam dyrektor WK odpowiada na telefon " ma Pan przepisy w DU proszę sobie sprawdzić". Zero pomocy. Ci ludzie to BIBLIOTEKARZE.

 

Postaw piwo autorowi tego posta

 

sorry,nie rozumiem :) Ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony - w czym ten numer przeszkadza? Przecież to jest urzędowy numer rejestracyjny tego pojazdu widniejący w DR (a nie tylko numer wytłoczony na tablicach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli do pierwszego jakiekolwiek dodatkowe (np. po kolizji) to z tablicami. :)
A to ciekawe. Takie urzędnicze gonienie klienta dla zasady "chcesz mieć sprowadzony pojazd, to sobie pochodzisz" :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ma SQL ręka do góry , bo mam pytanie , czy jak wpisujecie w pozycję numer rejestracyjny " brak" ( oczywiście wynikający z tego że robimy bez tablic po nowemu) , wyskakuje cała lista pojazdów z czarnej listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.