Skocz do zawartości

Bez Tablic !!!


Kryczynski A

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wpisujesz numer rejestracyjny z zagranicznego DR, a potem zaznaczasz "ptaszka", brak tablic, obok numeru.

 

 

W Stacji SQL jest taki "ptaszek"?, w którym miejscu?

 

 

...Dobra, już mam- nad rubryką numeru rejestracyjnego po prawej stronie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    32

  • JANUSZ60

    25

  • Grzegorz Łódź

    17

  • biker100

    16

A później zdziwko klientów, że w historii.gov danych o badaniach brak. :/

Bądź uprzejmy rzucić okiem tam co napisał kolega aboz: :arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=239820#239820

 

Paprock powiedz mi zatem jak technicznie wygląda przesłanie tych danych w Patronacie?

Nie pobieram OE lecz zaznaczam do exportu. Po wygenerowaniu pliku do Cepik te badania będą wysłane mimo że OE nie została pobrana? Od samego początku nurtowało mnie to(pracuje na patronacie od niedawna) lecz kolega który pracuje na Patronacie od początku wytłumaczył mi że tak należy to zaznaczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pobieram OE lecz zaznaczam do exportu.
- Tak. OK :ok
Po wygenerowaniu pliku do Cepik te badania będą wysłane mimo że OE nie została pobrana?
- Tak. OK. :ok
kolega który pracuje na Patronacie od początku wytłumaczył mi że tak należy to zaznaczać.
- Nie! Źle! :nook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pobieram OE lecz zaznaczam do exportu.
- Tak. OK :ok
Po wygenerowaniu pliku do Cepik te badania będą wysłane mimo że OE nie została pobrana?
- Tak. OK. :ok
kolega który pracuje na Patronacie od początku wytłumaczył mi że tak należy to zaznaczać.
- Nie! Źle! :nook

 

Dziękuje serdecznie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale nie mogę znaleźć , a jak będę miał auto bez tablic z zagranicy na ustalenie danych to jaki wynik , bo nowe rozporządzenie dotyczy tylko badania art.81 ust.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak będę miał auto bez tablic z zagranicy na ustalenie danych

To zrobisz okresowe przed pierwszą rej.z DIP.I tak dla klienta wyjdzie taniej.

A jak WK skieruje to pewnie będzie już miał PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tablic - To bez tablic. :evil: Takie nieoficjalne info przyszło. :x

2. Sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu nie dotyczy badania okresowego wykonanego przed pierwszą rejestracją na terenie RP z wyjątkiem pojazdów zarejestrowanych czasowo na wniosek właściciela pojazdu.

Wrocławski Urząd Miejski nie rejestruje pojazdów, których badanie wykonano bez tablic i zwrócił się do Ministerstwa o interpretację tego przepisu.

 

Zamiast nr rejestracyjnego można wpisać np.: B/N, BRAKTABLIC

u-bujasie.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocławski Urząd Miejski nie rejestruje pojazdów, których badanie wykonano bez tablic i zwrócił się do Ministerstwa o interpretację tego przepisu.
znowu Wrocław tworzy własne przepisy , a co z badaniem na pokwitowanie też napisali bo ministra :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zaświadczeniu jest wyraźna pozycja NUMER REJESTRACYJNY.Więc jak można wpisać "bez numeru czy brak tablic"Każdy pojazd ma Nr.rejestracyjny a tablic może nie być.

Pozycja w zaświadczeniu nie ma nic wspólnego z tablicą rejestracyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrócił się do Ministerstwa o interpretację tego przepisu.

 

Wrocław tworzy własne przepisy

 

A odpowiedź może być w stylu p.Olesiaka :P

 

....ostatnie zdanie ;)

5ae1a6ef864df_interpretacjaMI-olesiaka.thumb.jpg.ca613b5803e0148d3eea7aab15b55d3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał tak jak w istocie jest.

Czyli jest świetnie, bzdurne rozporządzenia minister transportu podpisać może, ale dlaczego bzdurne są wypowiadać się już nie musi ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie myślicie że ten Minister to czytał co podpisał ? ja myślę że nie ,znam i może sytuację nie tylko ja na tym forum .Cóż musimy sie tylko my domyślać co autor miał na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego?
a no dlatego, że MF, MŚ stać na opracowanie interpretacji jednak MI jest tak "zapracowane" i stanowiska piastuje wysoce wykwalifikowana kadra, że nie w głębokim poważaniu mają to co się dzieje. Wspomnę już po raz kolejny, że nawet na pisemne wskazanie błędów w propozycjach zapisów w aktach prawnych w"głębokim poważaniu" mają i z uporem maniaka brną w czarną stronę mocy tworząc lub tak modyfikując propozycje, że mamy to co mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocławski Urząd Miejski nie rejestruje pojazdów, których badanie wykonano bez tablic i zwrócił się do Ministerstwa o interpretację tego przepisu.
znowu Wrocław tworzy własne przepisy , a co z badaniem na pokwitowanie też napisali bo ministra :-D

 

Ja jestem ciekawy tej interpretacji.

Jakoś nie mogę się nadziwić, że z przepisu, w którym mowa o tym że "nie sprawdzamy" oznaczen ani stanu TR wyprowdzano interpretację że TR są wogóle niepotrzebne przy tym badaniu... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy tej interpretacji.

Ja, dokładnie jak Ty,,,

Swoją drogą, moim zdaniem lepszy WK zadający nawet głupie z pozoru pytania, niż nic nierobiący ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie za pomoc.
- W uzupełnieniu pozwoliłem sobie jeszcze wiesz, żebyś tamtemu koledze... u-alla.gif

 

Załącznik 1. Ekran monitora, na którym widać rodzaj badania, datę przeprowadzenia oraz kolejny numer. Po prawej stronie jest numer rejestracyjny tablic próbnych, a niżej jako typ dokumentu wpisano Pozwolenie Czasowe. Na czerwono komunikat o opłacie ewidencyjnej.

 

Załącznik 2. Paczka utworzona w programie i gotowa do wysłania.

Wiadomo; karta, hasło, pin, enter i do CEPiKu. Tam też jest info o opłacie pod tytułem „Wpis do dowodu”

 

Załącznik 3. Otworzony raport z CEP. ID paczki datowane na 19 sierpnia.

Coś w stylu: „Poprawnie przekazano = P”

 

I tyle. A teraz najciekawsze. Jak chcesz sobie sprawdzić czy ten pojazd jest w bazie CEP/historiapojazdu.gov itd., to musisz zapodać jeszcze numer rejestracyjny,

który utajnię tu troszeczkę :xDeWuOsiemsetCzterdzieściPięćeLeS :x

I wszystko o Opłacie Ewidencyjnej powinno być jasne.

 

To ledwie sprzed tygodnia sprawa, czyli tak zwany świeżak i wszystko OK. :ok

Raport1.jpg.de5ce27ff1d68eafdc99f2cadc9e3d20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już prezentujemy Cepik to pozwoię sobie na zadanie pytania ;)

 

Co wpisujecie w pozycje"powód zatrzymania DR(tylko dla cepik)" ?

Wyszczególniacie usterki ,czy ogólnie np: stan tech.;niezgodny numer vin..?

cepik1.jpg.c4f180c91cbabfed9f89263e3cbad97e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu CEP info takich nie zbiera, o usterkach i przyczynach ich powstania.

Tak samo jak CEP nie pyta z jakiego powodu zginęły tablice, albo zapodziano, skradzono, zgubiono dowód rejestracyjny.

2. Stacje kontroli pojazdów niezwłocznie po dokonaniu badania technicznego, nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych

od dnia jego wykonania, przekazują do ewidencji w postaci elektronicznej przy użyciu systemu teleinformatycznego:

1) informację o terminie badania technicznego;

2) informację o dodatkowym badaniu technicznym przeprowadzonym po naprawie wynikającej ze zdarzenia powodującego

odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia, określonego w grupie 3 działu II

załącznika do ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 2013 r. poz. 950, z późn. zm.3));

3) odczyt licznika przebiegu pojazdu w momencie badania;

4) informacje o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego w następstwie badania technicznego;

5) informacje o zatrzymaniu pozwolenia czasowego w następstwie badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.