Skocz do zawartości

ciągnik samochodowy na samochod specjalny


krichna25

Rekomendowane odpowiedzi

tam człowiek sie wypowiedział;

cytat

"niech panu podadzą konkretny przepis który mówi w prost że ma tak być bo takowego niema a na morde to se można"

koniec cytatu

Trzeba go było o to poprosić na piśmie, żeby nie było, że urząd skarbowy zakwestionuję taki rodzaj pojazdu i pozamiata taki podmiot. Niestety w tym kraju oprócz wszystkich innych praw, jest prawo skarbowe, które rządzi się swoimi prawidłami. Tu nie chodzi o to, że my czegoś nie chcemy, tylko o to, że w gąszczu przepisów są niedomówienia (o których my wiemy :D ) i dlatego w myśl zasady: nie rób nikomu dobrze, a tobie nie będzie źle; wystrzegamy się ciągania po sądach i temu podobnych historii, bo w razie W właściciel powie: ale przecież to nie ja zmieniłem rodzaj pojazdu, to on (diagnosta) to zrobił i wprowadził mnie w błąd. Teraz muszę zwracać dla urzędu grubą kasę o ile taki podmiot będzie w stanie to w ogóle wytrzymać i nie paść... Jak sądzisz do kogo uderzy taki właściciel z rekompensatą? Więc po co mi ta komedia, skoro nie ma jednoznaczności zapisów i dany pojazd można zakwalifikować i tak i tak, a z US walczyć nie mam ochoty. Skoro jest taka potrzeba to niech właściciele takich pojazdów sprawią zmianę przepisów i będą wszyscy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    20

  • Marek1

    15

  • adam1501

    13

  • michal_k

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

dzwoniłem w tej sprawie do ministerstwa nie do wydziału komunikacji i tam człowiek sie wypowiedział;

cytat

"niech panu podadzą konkretny przepis który mówi w prost że ma tak być bo takowego niema a na morde to se można"

No to niech se ten człowiek przeczyta aktualne rozporządzenie w sprawie warunków technicznych §38 ust.2 pkt2 lit a

 

Za cytatem z kawału :

- Co to jest ?Jest czerwone i często się pręży .

- Ciekawe jak ona z tego zrobi tramwaj

 

 

jestem ciekawy ,jak ten magik z ministerstwa przy obecnym przepisie zrobi z ciągnika siodłowego pomoc drogową . Jeszcze nie widziałem ciągnika siodłowego z "widelcem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Ffiles.ls2011slkteam.webnode.cz%2F200000073-36a5d379fe%2Ffrmsim11-20110327-030757.png&imgrefurl=http%3A%2F%2Flsmodteam.pl%2Fshowthread.php%2F26432-Vonorud-sztywny-hol&docid=8PP29-r6UMC9PM&tbnid=a5x3-7z4_yhetM%3A&vet=1&w=1024&h=768&client=firefox-b&bih=611&biw=1366&q=hol%20sztywny&ved=0ahUKEwjVndLOgLrRAhUEcBoKHUK2D9MQMwhWKC4wLg&iact=mrc&uact=8

ot tak poprostu

 

[ Dodano: 11-01-2017, 12:40 ]

kolega DARIO64 chyba w ogóle nie techniczny nie nie miał za wiele z obsługą pojazdów wspólnego

 

[ Dodano: 11-01-2017, 12:42 ]

kolega DARIO64 chyba w ogóle nie techniczny i z wymaganą praktyką przy obsłudze pojazdów za wiele nie miał wspólnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega DARIO64 chyba w ogóle nie techniczny nie nie miał za wiele z obsługą pojazdów wspólnego

Kolega Dario jak najbardziej techniczny . Kolega krystian01533 jest w tyle z przepisami ,taki hol to mógł być przed 1 lipca 2016

Może zacytujesz jakie wymagania ma spełniać hol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot tak poprostu
- ot tak po prostu teo ten hol ma spełniać poniższe funkcje:
a) hol giętki do holowania motocykla i hol sztywny do holowania pojazdu, o konstrukcji wykluczającej potrzebę użycia niesprawnego układu kierowniczego lub niesprawnych hamulców uszkodzonych pojazdów,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501 fakt, ale ja mam się trzymać przepisów które mnie - WAS obowiązują i ich przestrzegać a nie przepisów skarbowych przedsiębiorcy do którego pojazd należy, a poza tym lubię się sądzić ze skarbówką bo myślą, że im wszystko można i co oni powiedza to tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam się trzymać przepisów które mnie - WAS obowiązują i ich przestrzegać

Oczywiście, że tak, dlatego jak przyjedzie do mnie klasyczny żółty ciągnik siodłowy ze skrzynką narzędziową (hol, światełka...) to wcale nie oznacza, że zakwalifikuję go jako pojazd specjalny. Nie widzę w tym pojeździe żadnych zmian dokonanych ani nie wymieniono w nim żadnych elementów powodujących, że stał się specjalny - więc pozostaje w dalszym ciągu ciągnikiem siodłowym. Zrobiłem wszystko zgodnie z literą prawa :medit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gafa nie doczytałem zwracam honor, taki hol już nie załatwi sprawy, to pouczcie mnie jeszcze w sprawie ZMIANY KONSTRUKCYJNE

który artykuł mówi, że przy zmianach cecha konstrukcyjna wcześniejsza ma być zdemontowana?

ale serio się pytam bez unoszenia nosa do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego paragrafu. Samochód specjalny służy do specjalnych funkcji i do nich ma zostać przystosowany. W sposobie wykonywania BT stoi "...w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym...". Stąd aby dokonać zmian konstrukcyjnych na SKP ,muszą być wprowadzone jakieś zmiany w konstrukcji pojazdu lub wymienione jego elementy na takie, które sprawiają, że stał się specjalny. Jeżeli przyjeżdżasz pojazdem w którym się nic nie zmieniło to znaczy, że nie dokonano żadnych zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów, a co za tym idzie jego pierwotna klasyfikacja pozostaje bez zmian. Niestety przepisy są jakie są i trudno zmusić diagnostę do tego aby widząc ciągnik siodłowy napisał samochód specjalny, samo życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... serio się pytam bez unoszenia nosa do góry

 

Rzeczywiście bez unoszenia nosa

... a jeśli uważacie że źle pisze

TO SZKODA WAM ŻE KTOŚ ZAOSZCZĘDZI SPORĄ SUMKĘ I NIE BĘDZIECIE TO WY

:razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pouczcie mnie jeszcze w sprawie ZMIANY KONSTRUKCYJNE

 

który artykuł mówi, że przy zmianach cecha konstrukcyjna wcześniejsza ma być zdemontowana?

Ten sam z którego korzystasz przy zmniejszeniu liczby miejsc w pojeździe... Było 5 miejsc po ZMIANACH KONSTRUKCYJNYCH maja być 2. Czy zmieniasz tylko na piśmie , czy wymagasz zdemontowania pozostałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas źle szukałem w tym ogromie art. szukałem klasyfikacji, wymaganego wyposażenia itp a nie pomyślałem o sposobie przeprowadzania badania i, że tam jest to ujęte. Nie dosłownie ale jednak.

i wychodzi kto jest nowicjusz a kto władca

a skarbówki i tak nie lubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem ciągnika siodłowego z "widelcem".

 

U mnie już były ze 2 sztuki i miały widły. Nie wiem jak to było dokładnie mocowane i czy siodło zostało, bo zdjęcia "czarno-białe" i dosyć małe. Być może była możliwość "szybkiego demontażu" wideł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyymm a popularnie zwane LORY to ciągniki siodłowe przecież, ta zabudowa mocowana jest na siodle i w ciągu 10 15 min można to zdjąć (wiem bo to robiłem za czasów elektromechanika), fakt nie jest to specjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytane, siodło jest takie samo jedynie za kabina jest powiedzmy przystawka w którą wchodzą dwa sworznie a ta powiedzmy przyczepa jest doczepiona do zabudowy a nie do samego konia, ehhh te przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zażarta polemika toczy się tu odnośnie ciągnika, a ja tak grono szanowne ośmielę się poprosić może o opisanie krok po kroku procedury zmian konstrukcyjnych z pojazdu-lawety o rodzaju samochód ciężarowy i przeznaczeniu przewóz pojazdów na samochód-lawetę o rodzaju pojazd specjalny i przeznaczeniu pomoc drogowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.